Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2022, 13:02

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

MW2 doczeka się zmian, to efekt największej bety w historii Call of Duty

Infinity Ward słucha graczy, przez co Call of Duty: Modern Warfare II otrzyma sporo zmian na premierę. Ponadto twórcy chwalą się największą betą w historii serii i dużym zainteresowaniem Warzone Mobile.

Źrodło fot. Infinity Ward
i

W poniedziałek zakończyła się otwarta beta Call of Duty: Modern Warfare II. Studio Infinity Ward nie kryje zadowolenia z testów, a przy tym obiecuje poprawki w finalnej wersji gry na premierę.

Modern Warfare II – lista zmian po becie

Twórcy informują o wprowadzeniu licznych poprawek, które są efektem uwag skierowanych przez graczy biorących udział w niedawnej becie. Początkowo w testach brali udział posiadacze konsol PlayStation, a później dołączyli do nich właściciele pecetów i Xboxów. Nie jest to bez znaczenia, bo zmiany były testowane na bieżąco, przez co gracze w zależności od tygodnia reagowali różnie.

Poniżej prezentujemy listę zmian, które trafią do gry na premierę.

  • Głośność kroków towarzyszy i wrogów zostanie dostosowana. Nie wiemy jednak, czy będą one głośniejsze czy cichsze.
  • Widoczność wrogów na mapach zostanie lepiej dopasowana, aby umożliwić „lepsze wizualne śledzenie przeciwników”. System ma dzięki temu lepiej „domyślać się”, czy gracz widzi wroga i czy powinien wyświetlić nick nad jego głową.
  • Interfejs oraz działanie lobby zostanie ulepszone.
  • Bronie zostaną lepiej zbalansowane. Ponadto twórcy ogłosili, że wszyscy gracze będą mogli odblokować każdą broń bez względu na posiadaną wersję gry.
  • Widok trzecioosobowy zostanie dopracowany na premierę. Element ten spodobał się społeczności, zwłaszcza że występował już wcześniej w oryginalnym Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku na prywatnych serwerach.
  • Błędy w trybach Ground War i Invasion zostaną wyeliminowane. Ten drugi otrzyma ponadto poprawione AI.

Zmiany obejmą także warstwę techniczną gry, aczkolwiek studio nadal przetwarza opinie graczy i nie wyklucza kolejnych zmian na premierę. Najgłośniej powtarzana kwestia, choćby na Twitterze, dotyczy zmian w działaniu minimapy – ta nie oznacza już wroga, kiedy ten odda strzał. Studio tłumaczy, że „nie chce karać graczy za strzelanie z broni”.

Największa beta w historii Call of Duty

Wczoraj na stronie Call of Duty znalazł się także wpis, podkreślający sukces bety Modern Warfare 2. Jak donosi informator i analityk Benji-Sales, wzięło w niej udział najwięcej graczy w historii testów CoD-a, spędzono najwięcej godzin w grze i rozegrano najwięcej meczów. Warto nadmienić, że statystyki dotyczą wszystkich platform (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X).

Modern Warfare 2 – liczba misji w kampanii

Beta posłużyła także ciekawskim użytkownikom, którzy przekopali się przez pliki gry. Ujawnili oni nazwy, lokalizacje oraz czas akcji poszczególnych misji w kampanii solowej Modern Warfare 2. Niemal wiemy dzięki temu, że fabuła zostanie podzielona na 16 etapów.

Warzone Mobile – sukces i nagrody

Data premiery Call of Duty: Warzone nie jest jeszcze znana, lecz gra już teraz cieszy się ogromną popularnością. Zainteresowanie nią wyraziło ponad 15 milionów graczy (sugeruje to liczba rejestracji w Google Play). W nagrodę gracze, którzy „zapiszą się” do Warzone Mobile przed premierą Modern Warfare 2, otrzymają emblematy „Dark Familiar” i „Foe’s Flame”, a także skórki do broni X12 i M4. Kolejna nagroda jest przewidziana za przekroczenie progu 25 milionów zarejestrowanych graczy.

MW2 doczeka się zmian, to efekt największej bety w historii Call of Duty - ilustracja #1
Źródło: Infinity Ward
E3 2021