Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2022, 10:39

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Powrót Tuscan do CSGO wywołał aferę, gracze chcą zmian w puli map

Gracze CSGO nie mogą zdecydować, która arena powinna zostać usunięta z puli map turniejowych. Najczęstszą propozycją jest Mirage, co nie spodobało się jednemu z prosów.

Źródło fot. powyżej www.flickr.com/Fraglider Portugal

Wczoraj świat CSGO obiegła informacja dotycząca ukończonego remake’u legendarnej mapy Tuscan. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, które skupiły się wokół tego, które mapy powinny zostać usunięte z oficjalnej puli.

Kontrowersyjny Tuscan

Samo odświeżenie Tuscana ma się oczywiście nijak do tego, jakie mapy aktualnie są rozgrywane w meczach rankingowych oraz w rozgrywkach oficjalnych. Dyskusja zrodziła się z faktu, że Tuscan było testowane przez Valve, co dla wielu graczy oznacza nic innego jak to, że mapa zostanie oficjalnie dodana do CSGO.

  1. Tuscan z Warsztatu Steam pobierzecie tutaj

Co więcej, jeśli Tuscan miałby pojawić się w puli map turniejowych, to jasnym jest, że inna arena musi zostać usunięta. I właśnie tu pojawiają się sprzeczki.

S1mple broni Mirage jak lew

Dyskusja nie toczy się jedynie wśród fanów gry. Na temat możliwych zmian w puli map wypowiedział się m.in.Oleksandr „s1mple” Kostyliev. W przeciwieństwie do większości graczy CSGO (w tym również innych prosów) nie chce on, aby Mirage został usunięty.

Wszyscy ludzie, którzy uważają, że Mirage powinien zostać usunięty, nie wiedzą nic o CS-ie, @somedieyoungCS wciąż ma szansę zrozumieć, że jest to najlepsza mapa do ogrywania przeciwnika, wygrywania rund eco itp. i że nie jest tak łatwo wygrać 2v5 jak na stronie inferno B.

Ponadto przy okazji tej dyskusji powróciła kwestia mapy Train. Została ona usunięta z oficjalnej puli w zeszłym roku, a na jej miejsce weszło Ancient.

Powrót Tuscan do CSGO wywołał aferę, gracze chcą zmian w puli map - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Jak widać, sprawa map w CSGO to temat rzeka, w którym na dodatek trudno znaleźć jedną odpowiedź. Pewnikiem jest jednak to, że póki Valve nic nie potwierdzi, to gracze mogą sprzeczać się w nieskończoność.

Powrót Tuscan do CSGO wywołał aferę, gracze chcą zmian w puli map - ilustracja #2

twitter.com/leetify

Warto na koniec zaznaczyć, że zmiany w puli map nie zachodzą często, a poza tym Mirage jest jedną z najczęściej rozgrywanych aren (grafika powyżej). Niemniej niewykluczone, że wobec tak gorącej dyskusji, jakieś zmiany faktycznie zajdą. A Waszym zdaniem, która z map turniejowych powinna „odejść” na emeryturę?

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry