Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2022, 13:03

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Nowi gracze CSGO wciąż boją się, że Prime jest tymczasowy - tłumaczymy

Spora część graczy CSGO nie musi martwić się o status Prime. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z shooterem, może on być dezorientujący. Nie jest to jednak nic w rodzaju przepustki.

Źrodło fot. powyżej steamcommunity.com

Kiedyś status Prime w CSGO otrzymywało się w momencie zakupu gry (lub osiągnięcia odpowiedniego poziomu), a od momentu przejścia shootera na model free-to-play, za ten „luksus” trzeba zapłacić. Jest to zakup jednorazowy, choć co nowsi gracze FPS-a myślą, że to coś w rodzaju... sezonowej przepustki.

Co daje status Prime?

Można by powiedzieć, że przenosi on rozgrywkę na nieco wyższy poziom. Gracze, którzy posiadają status Prime, cheatują znacznie rzadziej, choć oszuści wciąż pojawiają się w meczach. Z tego zakupu wynika jeszcze kilka innych korzyści.

Gracze ze statusem Prime będą dobierani z innymi graczami z tym statusem oraz będą mogli otrzymać zestawy pamiątkowe, losowe przedmioty i skrzynie z bronią przyznawane wyłącznie posiadaczom statusu Prime – czytamy w opisie CSGO na Steam.

Oczywiście nie oznacza to, że gracze z Prime nie mogą grać z tymi bez niego. Jest to możliwe, gdy posiadacze darmowej wersji dołączą do poczekalni Prime. Mecz uznawany jest wtedy za taki bez statusu Prime.

Dlaczego gracze myślą, że Prime jest tymczasowe?

W grach sieciowych coraz popularniejsze są przepustki bojowe czy też sezonowe. Nic więc dziwnego, że nowi gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CSGO, mogą czuć się zdezorientowani płatnym statusem Prime.

Dziwi mnie, że żyjemy w czasach, w których to pytanie wcale nie jest głupie, nie podoba mi się to – napisał Nagnas.

Nie jesteśmy Call of Credit Card Duty. To jest na całe życie tego konta – napisał ninjah0lic.

Status Prime ma niewiele wspólnego z karnetami, a sezony w strzelance od Valve nie istnieją. Tym, co zdecydowanie bardziej może przypominać przepustkę, są operacje, choć te w CSGO pojawiają się raczej rzadko. Mimo to wyraźnie widać, że pytanie pozostawiło społeczność shootera w niemałym szoku, ponieważ gra nie wydaje się podążać za „sezonowymi” trendami.

  1. Strona CSGO w sklepie Steam
  2. Oficjalna strona Valve