Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 6 września 2022, 12:00

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Udało się odblokować tajemniczą lokację z Cyberpunka 2077 [Aktualizacja]

Gracz Cyberpunka 2077 stworzył mod, który daje dostęp do ukrytej lokacji. Pojawiają się również nowe zadania, dzięki którym możecie ulepszyć swoją postać.

Aktualizacja

Autor modyfikacji udzielił nam zgody na hostowanie mirrora jego projektu na naszym FTP.

  1. The Lower Market Rewards - pobierz mod

Poprzednia wiadomość:

Choć gracze niekoniecznie mają zaufanie do ukrytych lokacji w grach, po tym, co działo się za sprawą utalentowanych moderów w NieR: Automata, to w tym wypadku raczej nie mają wątpliwości. Jeden z projektów do Cyberpunka 2077 faktycznie odkrywa niedostępną wcześniej lokację. Chodzi o znajdujący się niedaleko mieszkania V Lower Market.

Jak dostać się do lokacji?

Konieczny do tego będzie mod autorstwa anygoodname. Wrzucony na stronę Nexus Mods projekt nie tylko odblokowuje niedostępną lokację, ale i dodaje do niej różne zadania. Za ich wykonywanie gracz otrzymuje punkty atutów, które następnie może wykorzystać do ulepszenia postaci.

Udało się odblokować tajemniczą lokację z Cyberpunka 2077 [Aktualizacja] - ilustracja #1

Źródło: Nexus Mods

Niemniej sama droga do Lower Marketu jest banalnie prosta. Wejście, a dokładnie mówiąc winda, znajduje się niedaleko apartamentu V. Nie zadziała ona od razu – gracz musiał ją wpierw naprawić. Po tym wrota do tej tajemniczej lokacji staną otworem.

Warto dodać, że Lower Market stanie się dostępny dopiero po wykonaniu misji Prezent od T-Bug.

Zadania w Lower Market

Wyznacznikiem tego, ile zadań będziecie otrzymywać, jest to, ile punktów atutów już zdobyliście. Jak wiadomo, nie da się ich gromadzić w nieskończoność, dlatego też gdy osiągniecie wyznaczony przez grę limit, nie będziecie otrzymywać już zadań w Lower Market.

  1. Modyfikację Lower Market pobierzecie tutaj

Jeśli jednak to ograniczenie Was nie dotyczy, to z każdym kolejnym pojawieniem się w lokacji zostanie Wam przydzielone nowe zadanie. Możecie wykonywać do 5 zadań jednocześnie. Na czym one polegają? To nic innego, jak rozwiązywanie zagadek w punktach dostępu (Access Points).

Udało się odblokować tajemniczą lokację z Cyberpunka 2077 [Aktualizacja] - ilustracja #2

Źródło: Nexus Mods

W momencie, gdy zadanie nie pójdzie po Waszej myśli, tj. zawalicie sprawę, nic straconego. Jak zapewnia twórca, punkty nie przepadną – zdobędziecie je następnym razem.

Szczegółów w modyfikacji jest wiele, dlatego też zachęcam do zapoznania się z jej pełnym opisem, gdzie twórca rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Dobrą informacją dla tych, którzy lubią grać po polsku, jest fakt, że mod jest z automatu przetłumaczony na nasz język.

  1. Cyberpunk 2077 jest dobry jak nigdy, ale to za mało, żebym do niego wrócił
  2. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry