Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2023, 16:08

Counter-Strike 2 jest już bliski zapowiedzi, mówi wiarygodny informator

Renomowany dziennikarz związany z cyklem Counter-Strike utrzymuje, że nowa wersja CS:GO, działająca na silniku Source 2, wkrótce zostanie zapowiedziana. Powołuje się na informacje od zweryfikowanych użytkowników Twittera oraz anonimowych źródeł.

Źródło fot. Valve.
i

Gracze od lat wyczekują kontynuacji popularnej produkcji Counter-Strike: Global Offensive, ale pomimo kolejnych przecieków na jej temat, nadal nie doczekaliśmy się potwierdzonych informacji o potencjalnej „dwójce”. Zdaniem cieszącego się dobrą renomą brytyjskiego dziennikarza i komentatora e-sportowego, który jest silnie związany z dziełem firmy Valve Corporation, wkrótce powinno to ulec zmianie – Richard Lewis twierdzi, że Counter-Strike 2 jest „tuż za rogiem”. Według jego źródeł wersja beta może pojawić się jeszcze w marcu.

Informator powołuje się na doniesienia, które od 1 marca zaczęły pojawiać się na Twitterze. Gabe Follower 2, jeden ze znanych użytkowników platformy, zauważył, że w najnowszych sterownikach Nvidii znajdują się odniesienia do plików wykonywalnych csgos2.exe i cs2.exe. Po prześledzeniu poprzednich wersji okazało się, że pojawiły się one dopiero w lutym tego roku, co mogłoby świadczyć o rychłej zapowiedzi i/lub premierze nowej odsłony znanego cyklu.

  1. Zdaniem użytkownika o pseudonimie Aquarius skrót csgos2.exe można rozwinąć jako Counter Strike: Global Offensive 2 Source, co może potwierdzać, iż tytuł będzie działał na silniku Source 2. Przesiadki nań gracze spodziewają się od lat.
  2. Gabe Follower 2 dodał, że tytuł będzie nową wersją oryginalnego CS:GO, dzięki czemu użytkownicy nie utracą zakupionych przedmiotów. W ten sposób produkcja przeszłaby podobną drogę jak Dota 2.
  3. Richard Lewis poszedł jednak o krok dalej; według jego anonimowych źródeł, prace nad grą trwają od dłuższego czasu. Co więcej, produkcja rzekomo otrzyma roboczy tytuł Counter-Strike 2 oraz wersję beta w marcu, najpóźniej 1 kwietnia.
  4. Nowa edycja ma zapewnić usprawnioną stronę wizualną, optymalizację oraz matchmaking. Źródła Lewisa utrzymują, że grupa profesjonalnych graczy w sekrecie odwiedziła biura Valve Corporation w Seattle, by przetestować produkcję.

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasje przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Z czasem zaczął zastanawiać się, czy jest dla niego miejsce w większej redakcji. W efekcie trafił do newsroomu GRYOnline.pl. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. Nie przepada za to za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się jej bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPG-i (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając zespół w weekendy. Dzięki temu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej