Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 czerwca 2019, 19:01

autor: Vergil

Google Stadia – znamy cenę, datę premiery i gry na start (aktualizacja)

Stadia, czyli platforma streamingowa od firmy Google, zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wiemy wreszcie, ile będziemy musieli zapłacić za możliwość jej sprawdzenia, a także poznaliśmy pierwsze tytuły, które na nią trafią.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Podczas transmisji Stadia Connect potwierdzono większość informacji z tego przecieku. Niemniej, Stadia nie będzie wymagać do działania Chrome Casta Ultra – z jej dobrodziejstw skorzystają również posiadacze smartfonów Pixel (wsparcie dla innych modeli ma się pojawić w przyszłości), a także komputerów i tabletów z przeglądarką Google Chrome. Ujawniono również ceny w dolarach amerykańskich oraz pełną listę tytułów startowych.

Na krótko przed rozpoczęciem transmisji, podczas której firma Google podzieli się kolejnymi konkretami na temat swojej platformy streamingowej zwanej Stadia, poznaliśmy karty skrywane dotąd przez giganta z Mountain View. Poniższe rewelacje zostały już potwierdzone przez Jasona Schreiera (redaktora serwisu Kotaku, znanego z ujawniania rozmaitych informacji z branży gier wideo), więc ich ogłoszenie w trakcie dzisiejszego Stadia Connect wydaje się być tylko formalnością.

Google Stadia – termin premiery

Platforma Stadia wystartuje w listopadzie, a początkowo będzie dostępna w czternastu krajach. Na ich liście nie znalazła się jednak Polska.

Google Stadia – cena

Podobnie jak inne serwisy streamingowe, platforma Stadia będzie dostępna w ramach miesięcznych subskrypcji. Stadia Pro będzie kosztować 9,99 dolara (w przeliczeniu około 38 złotych), a pozwoli na zabawę w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Co ciekawe, poszczególne tytuły trzeba będzie nabyć osobno (poza wybranymi, które będą oferowane za darmo). Poza tym w 2020 roku ma się pojawić całkowicie darmowy wariant, który umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 1080p.

Warto jeszcze odnotować, że od dzisiaj chętni będą mogli nabyć tak zwaną „edycję założycielską” Stadia. Zestaw wyceniony na 129 dolarów (w przeliczeniu około 490 złotych) ma zawierać kontroler, Chromecasta Ultra, trzymiesięczną subskrypcję oraz dostęp do gry Destiny 2.

Google Stadia skorzysta z modelu przywodzącego na myśl Netfliksa i inne platformy streamingowe, jednak za dostęp do nowszych tytułów trzeba będzie zapłacić dodatkowo. - Google Stadia – znamy cenę, datę premiery i gry na start (aktualizacja) - wiadomość - 2019-06-06
Google Stadia skorzysta z modelu przywodzącego na myśl Netfliksa i inne platformy streamingowe, jednak za dostęp do nowszych tytułów trzeba będzie zapłacić dodatkowo.

Google Stadia – wymagania

Stadia ma wymagać do działania łącza pozwalającego minimum na pobieranie danych z prędkością 10 Mb/s i wysyłanie z prędkością 1 Mb/s; jeśli jednak chcielibyście zagrać w rozdzielczości 4K, musicie zaopatrzyć się w łącze umożliwiające pobór danych z prędkością 35 Mb/s.

Google Stadia – startowe tytuły

W dniu premiery Google Stadia będzie można zagrać w następujące gry:

 1. Dragon Ball Xenoverse 2;
 2. Doom;
 3. Doom Eternal;
 4. RAGE 2;
 5. The Elder Scrolls Online;
 6. Wolfenstein: Youngblood;
 7. Destiny 2;
 8. Get Packed;
 9. GRID;
 10. Metro Exodus;
 11. Thumper;
 12. Farming Simulator 19;
 13. Power Rangers: Battle for the Grid;
 14. Football Manager;
 15. Samurai Shodown;
 16. Final Fantasy XV;
 17. Tomb Raider: Definitive Edition;
 18. Rise of the Tomb Raider;
 19. Shadow of the Tomb Raider;
 20. Borderlands 3;
 21. NBA 2K;
 22. Gylt;
 23. Mortal Kombat 11;
 24. Darksiders Genesis;
 25. Assassin's Creed Odyssey;
 26. Just Dance;
 27. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint;
 28. Tom Clancy's The Division 2;
 29. The Crew 2;
 30. Trials Rising.

Wśród produkcji zmierzających na tę platformę należy wymienić również zapowiedzianą dzisiaj grę Baldur’s Gate III. Poza tym swoje wsparcie dla platformy zadeklarowały firmy: Rockstar Games, Electronic Arts oraz Capcom.

Nazwę platformy streamingowej firmy Google, a także podstawowe założenia, jakie za nią stoją, poznaliśmy w marcu. - Google Stadia – znamy cenę, datę premiery i gry na start (aktualizacja) - wiadomość - 2019-06-06
Nazwę platformy streamingowej firmy Google, a także podstawowe założenia, jakie za nią stoją, poznaliśmy w marcu.
 1. Oficjalna strona internetowa platformy Stadia