Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4SwitchXONE
Okładka Power Rangers: Battle for the Grid (PC)

Power Rangers: Battle for the Grid

Bijatyka 2,5D, która powstała w oparciu o licencję popularnych filmów i seriali Power Rangers. Produkcja charakteryzuje się łatwym do opanowania, ale niepozbawionym głębi systemem walki. Za jej stworzenie odpowiada studio nWay oraz firmy Hasbro i Lionsgate.

Bijatyki | seriale TV | multiplayer | na 2 osoby | funkcje cross-platform | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Power Rangers: Battle for the Grid (PC)

producent: nWay

wydawca: nWay

Strona oficjalna

data premiery gry:

26mar2019

XONE Switch

2kwi2019

PS4

24wrz2019

PC

Power Rangers: Battle for the Grid jest bijatyką 2,5D (gatunek łączy dwuwymiarową rozgrywkę z trójwymiarową oprawą graficzną) na licencji popularnego niegdyś serialu dla dzieci i młodzieży (a także pełnometrażowego filmu z 2017 roku) Power Rangers i powstałą w związku z 25-leciem marki. Produkcja oferuje prostą, ale widowiskową rozgrywkę i kilka trybów gry. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio nWay, a także firmy Hasbro oraz Lionsgate.

Fabuła

Serial Power Rangers przedstawia historię kilkorga ludzi (najczęściej nastolatków), którzy zostają wybrani, by walczyć ze złem. Korzystają przy tym z zaawansowanej technologii – kostiumów (które pozwalają im zachować anonimowość i dzięki którym posiadają nadludzką moc) oraz potężnych, zmieniających postać maszyn bojowych (tzw. zordów – robotów, często przypominających wyglądem różnego rodzaju zwierzęta).

Mechanika

Zabawę w Power Rangers: Battle for the Grid rozpoczynamy od wyboru bohaterów – na liście znaleźć można kilkanaście postaci znanych z różnych wersji serialu (m.in. odmienne wcielenia poszczególnych wojowników, a także ich sojuszników oraz wrogów, np. Lorda Drakkona) i posiadających unikatowe zestawy ataków. Wybieramy równocześnie trzech herosów, pomiędzy którymi możemy swobodnie przełączać się w trakcie starcia.

System walki Power Rangers: Battle for the Grid zaprojektowano w taki sposób, by podstawy zabawy były bardzo łatwe do opanowania, jednak – jak chwalą się twórcy – gra ma też dość głębi, by przyciągnąć na dłużej. Nie znajdziemy tutaj żadnych skomplikowanych kombinacji ciosów i nie będziemy zmuszani do kręcenia ćwierć/półkoli na padzie – większość ataków możemy wykonać, wciskając pojedynczy przycisk.

Tryby gry

Power Rangers: Battle for the Grid pozwala grać samotnie albo z kolegami. Osoby preferujące rozgrywkę dla pojedynczego gracza mogą skorzystać z fabularnego trybu Arcade, zaś gracze lubiący rywalizować z innymi mogą to robić zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci Internet.

Co ważne, produkcja wspiera tzw. cross-play – posiadacze komputerów oraz konsol Xbox One i Nintendo Switch mogą grać razem (niestety nie dotyczy to graczy bawiących się na PlayStation 4). W podobny sposób – pomiędzy platformami – zapisywane będą postępy w rozgrywce (przykładowo, jeśli odblokujemy dodatkowy kostium, grając na komputerze, możemy z niego skorzystać także na Nintendo Switch – oczywiście pod warunkiem, że posiadamy obydwie wersje gry).

Kwestie techniczne

Power Rangers: Battle for the Grid posiada przyjemną dla oka, trójwymiarową oprawę graficzną, która dobrze oddaje charakterystyczny klimat Power Rangers. Modele postaci są szczegółowe i ładnie animowane – świetne wrażenie robią przede wszystkim widowiskowe animacje ataków specjalnych. Również plansze obecne w grze prezentują się przyzwoicie, wiernie odtwarzając różne miejsca znane z filmów i seriali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Power Rangers: Battle for the Grid

Wymagania wiekowe Power Rangers: Battle for the Grid

12+

Wymagania sprzętowe Power Rangers: Battle for the Grid

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R7 370 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4160 3.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

Zobacz gameplay z Power Rangers Battle for the Grid
Zobacz gameplay z Power Rangers Battle for the Grid

wiadomość30 stycznia 2019

W sieci pojawiły się dwa nowe trailery Power Rangers: Battle for the Grid – bijatyki od studia nWay, opartej na licencji popularnego serialu dla dzieci i młodzieży. Na filmach można zobaczyć kilka fragmentów rozgrywki.

Powstaje bijatyka Power Rangers [aktualizacja: oficjalna zapowiedź]
Powstaje bijatyka Power Rangers [aktualizacja: oficjalna zapowiedź]

wiadomość17 stycznia 2019

W sieci pojawił się zwiastun gry Power Rangers: Battle for the Grid. Będzie to bijatyka w stylu serii Street Fighter. Tytuł ukaże się w kwietniu tego roku na konsolach (PS4, XOne, Switch) i nieco później na PC.

PS4
XONE
Switch
PC