Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2011, 13:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Firma Nintendo obniża cenę 3DS-a

Nntendo w sierpniu obniży cenę przenośnej konsolki 3DS. Z kolei dotychczasowi nabywcy platformy w ramach rekompensaty ściągną 20 gier z serwisu eShop.

Firma Nintendo ogłosiła, że w przyszłym miesiącu dojdzie do ogólnoświatowej obniżki cen przenośnej konsolki 3DS. Zdecydowano się na ten ruch przede wszystkim ze względu na nienajlepszą sprzedaż nowej platformy.

Cena w Japonii spadnie 11 sierpnia z poziomu 25 tysięcy jenów do 15 tysięcy jenów. Dzień później to samo spotka mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Europy. W USA dojdzie do obniżki z 249 dolarów do 169 dolarów. Koncern nie był już niestety tak konkretny w temacie Starego Kontynentu.

Biorąc pod uwagę, że najczęściej wartość w dolarach równa się takiej samej ilości euro, jest więcej niż prawdopodobne, że na Starym Kontynencie 3DS będzie niedługo kosztował równowartość 169 euro. W przeliczeniu na polską walutę daje to ok. 675 złotych. Przypomnijmy, że dotychczas konsolka była u nas oficjalnie sprzedawana za 1099 złotych.

Firma Nintendo obniża cenę 3DS-a - ilustracja #1

Powyższe spekulacje pokrywają się zresztą z wypowiedziami przedstawicieli Nintendo of Europe dla serwisu Eurogamer. Jeśli wierzyć ich zapewnieniom, na sprzęt od 12 sierpnia wydamy ok. jedną trzecią mniej pieniędzy niż obecnie. Dodatkowo należy pamiętać, że część sklepów może wystawiać towar za odpowiednio niższą wartość.

Do obniżki dojdzie niecałe pół roku od japońskiej premiery platformy. Co z osobami, które nabyły lub nabędą ją przed przeceną? Nintendo zdaje sobie sprawę, że tacy klienci mogą czuć się oszukani. W związku z tym wystartuje specjalny Ambassador Programme, w ramach którego tacy gracze otrzymają w sumie aż dwadzieścia gier do ściągnięcia drogą cyfrowej dystrybucji. Aby wziąć udział w akcji należy połączyć się z serwisem eShop do 12 sierpnia.

Do pobrania zostanie oddanych po dziesięć tytułów z NES-a i konsol z rodziny Game Boy. Wśród tych pierwszych znajdziemy m.in. Super Mario Bros., Donkey Kong Jr., Balloon Fight, Ice Climber oraz The Legend of Zelda – będą one dostępne w ramach serwisu eShop od 1 września. Z kolei do końca roku coś dla siebie znajdą fani GameBoy Advance – potwierdzono obecność takich pozycji jak Yoshi's Island: Super Mario Advance 3, Mario Kart: Super Circuit, Metroid Fusion, WarioWare, Inc.: Minigame Mania oraz Mario vs. Donkey Kong.

Firma Nintendo obniża cenę 3DS-a - ilustracja #2
Super Mario 3D Land

Tak nagłe i drastyczne obniżenie ceny 3DS-a przez Nintendo jest całkiem zrozumiałe. W oddzielnej wiadomości piszemy o niezadowalających wynikach sprzedaży konsolki, które powinny wzrosnąć, gdy stanie się ona bardziej dostępna dla większej liczby graczy. Należy też pamiętać, że firma Sony na przełomie 2011 i 2012 roku powinna wypuścić na rynek PlayStation Vita, które będzie stanowiło poważną konkurencję dla giganta z Kyoto.

Przy okazji koncern Nintendo poinformował, że zmienia oficjalne nazwy gier Super Mario 3DS oraz Mario Kart 3DS, o których więcej usłyszeliśmy na czerwcowych targach E3. Od teraz możecie ich wypatrywać jako Super Mario 3D Land oraz Mario Kart 7. Poznaliśmy też przybliżone daty premier tych pozycji – zostały wyznaczone odpowiednio na listopad i grudzień bieżącego roku.