Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 grudnia 2020, 19:40

autor: Entelarmer

Co w Xbox Game Pass w 2021 roku? Data premiery xCloud na PC i iOS

Halo Infinite i Psychonauts 2 znajdą się wśród gier, które trafią do katalogu usługi Xbox Game Pass w przyszłym roku. Firma Microsoft potwierdziła też debiut Project xCloud na komputerach osobistych oraz – wbrew zapewnieniom Apple – na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Apple odgrażało się, że usługi streamingowe pokroju Google Stadii nie pozwolą na granie na smartfonach i tabletach spółki. Jednak najwyraźniej nie zraziło to Microsoftu. Firma zapowiedziała debiut Project xCloud w wersji beta na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS w ramach Xbox Game Pass Ultimate na wiosnę 2021 roku. W tym drugim przypadku usługa będzie dostępna tylko przez przeglądarkę, co wynika z ograniczeń App Store wymuszonych przez ścisłą kontrolę Apple.

Oczywiście w artykule na oficjalnej stronie Xboksa znalazła się też wzmianka na temat sprzedaży nowych konsol Microsoftu, która ma wypadać znakomicie (zwłaszcza w Europie). Niemniej wspomniano o tym pokrótce i niejako mimochodem – większa część artykułu skupia się na usługach i grach, co wpisuje się w często wspominaną przez Microsoft strategię firmy. Trudno się dziwić w kontekście ogromnej popularności Xbox Game Passa, o której zresztą wspomniano w artykule. Tylko w listopadzie gracze spędzili miliardy godzin w ponad 3,8 tysiąca produkcji z katalogu usługi. Przełożyło się to też na dwukrotny wzrost zaangażowania użytkowników w porównaniu z zeszłym rokiem.

Co się tyczy inwestycji Microsoftu w gry, ma to przejawiać się w dwóch dziedzinach. Po pierwsze, firma zapowiedziała debiut kolejnych produkcji w Xbox Game Passie w przyszłym roku, wliczając w to Halo Infinite, Warhammer 40K: Darktide i Psychonauts 2. Oczywiście nie podano dokładnych terminów, aczkolwiek zamieszczono krótką listę potwierdzonych tytułów. Po drugie, gigant z Redmond szykuje też kilka niespodzianek niewspomnianych w artykule, jak również dodatkową zawartość dla już wydanych produkcji. Przyszły rok przyniesie ze sobą także oficjalne przyłączenie firmy Bethesda do grupy Xbox Game Studios. Dzięki temu uwzględni ona łącznie 23 zespoły deweloperskie, co – jak obiecuje Microsoft – pozwoli firmie dostarczyć „coś dla każdego rodzaju gracza”.

Nadchodzące gry na Xboksa w ramach Xbox Game Pass: