Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXSXPCXONE
Okładka The Gunk (XSX)

The Gunk

The Gunk to przygodowa gra akcji TPP stworzona przez szwedzkie studio Image & Form, autorów serii SteamWorld. W produkcji próbujemy uratować obcą planetę zaatakowaną przez obślizgłego pasożyta - tytułowy szlam.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | platformówki 3D | elementy logiczne | indie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Okładka The Gunk (XSX)

data premiery gry:

2021

PC XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Gunk to platformowa gra zręcznościowa w konwencji TPP, za którą odpowiada szwedzkie studio niezależne Image & Form, autorzy produkcji z serii SteamWorld.

Fabuła

Akcja The Gunk rozgrywa się na egzotycznej i zapomnianej planecie, która zostaje skażona tytułowym szlamem. W grze wcielamy się bohaterkę wyposażoną w specjalną rękawicę, która jest w stanie wchłonąć czarną maź zatruwającą poszczególne obszary. Głównym celem jest uratowanie umierającej planety i jej mieszkańców przed obślizgłym pasożytem.

Mechanika

The Gunk stanowi połączenie gry platformowej i logicznej. W trakcie eksploracji rozległego świata natrafiamy na przerażające i skażone istoty oraz liczne przeszkody, którego wymagają użycia szarych komórek. Oprócz absorbowania czarnej mazi, co oczyszcza zatrute miejsca, musimy manipulować elementami otoczenia i wykonywać liczne zagadki środowiskowe. Wraz z uleczaniem poszczególnych regionów odblokowujemy dostęp do zamkniętych wcześniej obszarów planety.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna w The Gunk jest w pełni trójwymiarowa i prezentuje przyzwoity poziom. Odwiedzane lokacje są dość obszerne, a ich wygląd zmienia się po oczyszczaniu miejsc z zatruwającej planetę mazi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Gunk

12+

The Gunk nową grą twórców SteamWorld
The Gunk nową grą twórców SteamWorld

wiadomość23 lipca 2020

Podczas wydarzenia Xbox Games Showcase poznaliśmy nowy tytuł od twórców gier z serii SteamWorld. Jest nim The Gunk, w którym spróbujemy uratować obcą planetę.

PC
XONE
XSX