Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2021, 10:37

SteamWorld Headhunter zapowiedziane. To pierwsza odsłona marki w 3D

Zapowiedziano SteamWorld Headhunter, czyli kolejną odsłonę popularnej marki studia Image & Form. Tym razem otrzymamy nastawioną na tryb kooperacyjny przygodową grę akcji. Przy okazji poznaliśmy datę premiery innej produkcji zespołu - The Gunk.

Studio Image & Form zapowiedziało swój najnowszy projekt. Okazało się nim SteamWorld Headhunter, czyli przygodowa gra akcji, która jest pierwszą odsłoną marki SteamWorld wykonaną w 3D.

Niestety, udostępnione przez autorów informacje są wyjątkowo skromne. Wiemy, że produkcja nastawiona będzie na tryb kooperacyjny i oparta zostanie na mocno nietypowym pomyśle, ale nie zdradzono konkretów. Ponadto autorzy zapewniają, że pomimo porzucenia dwuwymiarowej grafiki zachowany zostanie unikalny klimat serii.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Nie podano planowanej daty premiery ani platform sprzętowych, ale wnioskując po ostatnich produkcjach studia, wersja na PC wydaje się pewna.

Marka znana jest z dużej różnorodności gatunkowej. Wśród gier do niej należących znaleźć można strategię SteamWorld Tower Defense, platformówki SteamWorld Dig i SteamWorld Dig 2 (tutaj warto przypomnieć, że obecnie tę drugą produkcję można zdobyć za darmo), turówkę SteamWorld Heist oraz RPG-a SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech. Przejście w 3D powinno otworzyć przed autorami sporo nowych możliwości, więc ciekawi nas, co zaoferują w SteamWorld Headhunter.

  1. Oficjalna strona studia Image & Form

The Gunk – data premiery

Warto wspomnieć, że zapowiedziana właśnie gra nie jest jedyną, nad którą pracuje Image & Form. W studiu powstaje również The Gunk i twórcy właśnie zapowiedzieli, że tytuł zadebiutuje 16 grudnia tego roku. Produkcja trafi równocześnie na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

To nowa marka, co jest o tyle istotne, że ostatnim dziełem zespołu niebędącym częścią SteamWorld było wydane w 2011 roku mobilne Anthill.

Interesujesz się twórczością Image & Form? Jeśli tak, to zaciekawić Cię mogą inne doniesienia o grach tego studia:

  1. SteamWorld Dig 2 dostępny za darmo
  2. The Gunk nową grą twórców SteamWorld
  3. Zapowiedziano grę RPG SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech