Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Dead Static Drive (PC)
OkładkaDead Static Drive (PC)

Dead Static Drive

Dead Static Drive to gra akcji powstała w wyniku kooperacji niezależnego twórcy Mika Blackneya oraz studia Fanclub. Jest to tytuł łączący w sobie elementy survivalu, horroru oraz przygodówki. W świecie opanowanym przez potwory musimy za wszelką cenę dostać się do naszej rodziny.

Akcji | samochodowe | postapokalipsa | widok izometryczny | horror | survival | indie | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Static Drive Premiera

gru2021

PC XONE

producent: Fanclub wydawca: Fanclub Strona oficjalna

Gry podobne do Dead Static Drive

Mad Max

American Fugitive

Gripper

Dead Static Drive jest to gra akcji z widokiem z góry, łącząca w sobie elementy gier przygodowych, survivalowych a także horroru. Tytuł powstawał przez 5 lat jako projekt niezależnego twórcy Mika Blackneya, który swoją inspirację czerpał z klasycznych gier wyścigowych oraz z filmów o zombie. Prace nad grą znacznie przyśpieszyły, kiedy deweloper połączył siły z australijskim studiem Fanclub. Sednem gry jest podróż drogą 666 i walka o przetrwanie w świecie opanowanym przez potwory z piekła rodem. Sami autorzy nazywają grę GTC Grand Theft Cthulhu. Tytuł przeplata elementy przygodowe, oparte na niepewnych relacjach z innymi ocalałymi, z ucieczką przed panoszącymi się po okolicy mackowatymi maszkarami. Nie brakuje również możliwości kradzieży samochodów, które służą za najpewniejszy sposób przemieszczania się po niebezpiecznych pustkowiach.

Fabuła

W Dead Static Drive wcielamy się w osobę chcącą dostać się do swojej rodziny. W tym celu wybraliśmy się w podróż drogą o numerze 666, jednak nie jest to zwykła relaksująca przejażdżka. Po okolicy panoszą się potwory z piekła rodem, a w obliczu wszechobecnego kataklizmu nigdy nie wiemy, czy napotkana przed chwilą osoba chce nam pomóc, czy może szuka sposobu, aby nas wykorzystać.

Mechanika

W Dead Static Drive, połączeniu survival horroru z grą akcji, podróżujemy drogą 666 i stajemy się świadkami dziwnych i przerażających wydarzeń.

Biorąc pod uwagę, że jedną z inspiracji do stworzenia Dead Static Drive były klasyczne gry wyścigowe, logicznym jest, że gra w dużej mierze opiera się na poruszaniu pojazdami. Samochód jest najbezpieczniejszym i najszybszym dostępnym nam środkiem lokomocji. W grze możemy znaleźć różne pojazdy, z których każdy ma unikalne właściwości oraz mocne i słabe strony. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kraść auta innym ocalałym, jednak z całą pewnością im się to nie spodoba.

Ludzie w Dead Static Drive stanowią niewiadomą. Czyhających na nas potworów z oczywistych względów należy się obawiać i profilaktycznie naszpikować je śrutem, poobcinać im macki, czy po prostu unikać. W przypadku innych ocalałych nie jest to już takie oczywiste. W grze, jak i w życiu, nie możemy nigdy być do końca pewni, czy napotkani ludzie chcą nam pomóc, czy tylko wykorzystać dla osiągnięcia swoich celów.

Biorąc pod uwagę czyhające na nas niebezpieczeństwa, najlepszym pomysłem byłoby wsiąść do auta i jechać przed siebie, nie zatrzymując się; jednak tu do głosu dochodzą elementy survivalowe gry. Nasza postać nie tylko musi dbać o podstawowe potrzeby fizjologiczne – bez kubka mocnej kawy daleko nie zajedziemy, a i po kawie przydałoby się skoczyć do toalety – musimy również pamiętać, że nasz samochód potrzebuje regularnego tankowania. Powyższe elementy gameplayowe zmuszają nas do regularnych postojów i eksplorowania otoczenia.

W większości gier z widokiem kamery z góry mamy do czynienia z płaskim, raczej jednopiętrowym światem. Dead Static Drive pod tym względem postanowił jednak pójść w ślady takich gier jak Seven: The Days Long Gone lub Divinity: Original Sin II, które mają eksplorację wielopoziomową. Tutaj również możemy się wspinać na dachy bądź na pozornie niedostępne elementy otoczenia. W większości przypadków nasza dociekliwość zostaje nagrodzona przydatnymi przedmiotami.

Tryby gry

Dead Static Drive jest grą dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Styl graficzny w Dead Static Drive przypomina nieco ten znany z gry Oxenfree. W przypadku obu tych gier twórcy zaprezentowali nam ładną, choć oszczędną, skąpaną w pastelowych kolorach grafikę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dead Static Drive: 16+

Dead Static Drive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 Ghz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XONE