Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

13. roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Gry o tematyce roguelike ułożone według popularności.

PC
PC Windows302 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 4139 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE124 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android50 Apple iOS67 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch130 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Teleglitch: Die More Edition
Teleglitch: Die More Edition

Akcji 24 lipca 2013

Teleglitch: Die More Edition to opracowana przez zespół T3P strzelanka, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Rozgrywka toczy się na pozaziemskiej stacji badawczej opanowanej przez ożywione trupy oraz roboty bojowe. Zabawę wzbogacają elementy survival horroru i gier roguelike.

PC

Space Grunts
Space Grunts

Akcji 12 stycznia 2016

Opracowany przez niezależne studio OrangePixel niecodzienny miks zręcznościowej strzelaniny z turową grą roguelike. Akcja Space Grunts rozgrywa się w roku 2476, kiedy to z jednej z księżycowych kolonii dobiega na Ziemię sygnał SOS. Na miejsce wysłana zostaje specjalna grupa wojskowa, której celem jest zbadanie okoliczności całej sprawy. Mechanika rozgrywki przypomina nieco rozwiązania znane z gry Nuclear Throne.

PCANDiOS

Downwell
Downwell

Akcji 15 października 2015

Arcade’owa strzelanka typu roguelike w dwuwymiarowej, oldskulowej stylistyce. Pomimo tej prostoty Downwell cechuje się nietuzinkową mechaniką i wysokim poziomem trudności. W grze przejmujemy kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie bojowe, dzięki któremu może ostrzeliwać wrogów, kruszyć skały i wykonywać powietrzne akrobacje. Akcja gry osadzona została w wąskiej, bezdennej studni, pełnej pilnie strzeżonych skarbów.

PCPS4SwitchANDiOSPSV

Wild Wastes
Wild Wastes

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez studio Everplay Interactive survivalowa gra akcji, wzbogacona elementami roguelike. Akcja Wild Wastes osadzona została w czasach współczesnych, w niewielkim amerykańskim miasteczku Earlsboro, opanowanym przez bandytów, kosmitów i inne krwiożercze stwory, określane mianem negatywów. Naszym zadaniem jest zaś utrzymanie się przy życiu w tym niegościnnym miejscu przez tydzień.

PCiOS

Atomine
Atomine

Akcji 4 maja 2017

Trójwymiarowa, izometryczna strzelanka typu twin-stick, charakteryzująca się minimalistyczną oprawą graficzną, sporym tempem akcji oraz dużą prostotą rozgrywki. Gra oferuje losowo generowane plansze.

PCPS4XONESwitchiOS

Xenon Valkyrie+
Xenon Valkyrie+

Akcji 3 lutego 2017

Gra platformowa z elementami RPG i produkcji typu roguelike, w której przemierzamy generowane proceduralnie labirynty, gdzie roi się nie tylko od mniejszych lub większych przeciwników, lecz również od pułapek i innych przeszkód. Tytuł odwołuje się do korzeni gatunku zarówno poprzez oprawę wizualną, jak i warstwę dźwiękową.

PCPS4XONESwitchPSV

Meganoid
Meganoid

Akcji 15 marca 2017

Dwuwymiarowa platformówka akcji z elementami produkcji typu roguelike, za której stworzeniem stoi niezależne studio OrangePixel. Gracz wciela się w uzbrojonego po zęby herosa przemierzającego generowany proceduralnie pokład tytułowego statku. W trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane poziomy, skaczemy po platformach i omijamy wszechobecne pułapki, a także walczymy z hordami przeciwników przy pomocy rozbudowanego arsenału obejmującego wyrzutnie rakiet, karabiny plazmowe i ładunki wybuchowe.

PCANDiOS

Space Grunts 2
Space Grunts 2

Strategiczne 3 grudnia 2019

Turowa gra typu roguelike będąca kontynuacją Space Grunts z 2016 roku. Space Grunts 2 porzuca elementy zręcznościowe, wykorzystując szereg rozwiązań kojarzonych z karciankami. Za jego opracowanie i wydanie odpowiadają autorzy pierwszej części, czyli niezależny zespół OrangePixel.

PCANDiOS

Delver's Drop
Delver's Drop

RPG jeszcze nie ogłoszona

Przygotowane przez studio Pixelscopic dwuwymiarowe RPG akcji typu roguelike z elementami logicznymi. Zgodnie z regułami gatunku, w grze Delver’s Drop głównym zadaniem gracza jest eksploracja losowo generowanych lochów, walka z napotykanymi monstrami oraz stopniowe rozwijanie swojego bohatera. Do dyspozycji oddano tu trzy klasy postaci: Łotra, Czarodzieja oraz Gladiatora, a każda z nich ma własny system poruszania się oraz oryginalne bronie i umiejętności.

PC

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 25 marca 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

PCXONEANDiOS

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

ANDiOS

Sproggiwood
Sproggiwood

RPG 24 października 2014

Sproggiwood to roguelike z turowym systemem walki. Akcja toczy się w krainie fantasy wzorowanej na mitologii fińskiej. Podczas zabawy dzielimy czas między eksplorowanie losowo generowanego świata, walkę z potworami oraz rozbudowę wioski.

PCANDiOS

Lamp and Vamp
Lamp and Vamp

RPG 28 stycznia 2015

Dwuwymiarowa gra typu roguelike z elementami logicznymi, zainspirowana prostym, ale doskonałym Hoplite. Gracz wciela się w wampira, który wyrusza na poszukiwania twierdzy swoich marzeń. Droga do celu pełna jest niebezpieczeństw – na bohatera czyhają przede wszystkim mieszkańcy, strażnicy i duchowni, wyjątkowo negatywnie nastawieni do pałętających się po okolicy krwiopijców.

ANDiOS

Mystery Chronicle: One Way Heroics
Mystery Chronicle: One Way Heroics

RPG 13 września 2016

Opracowana przez studio Spike Chunsoft turowa gra jRPG z elementami roguelike, będąca spin-offem cyklu Mystery Dungeon, bazującym na popularnej w Japonii grze niezależnej One Way Heroics. W grze do naszej dyspozycji oddano 20 grywalnych postaci, wśród których znaleźli się m.in. bohaterowie takich serii, jak Danganronpa czy Shiren the Wanderer.

PCPS4PSV

Hieroglyphika
Hieroglyphika

RPG 3 lutego 2016

Przygotowana przez niezależnego dewelopera M. Hankę produkcja, łącząca w sobie elementy turowego RPG oraz roguelike. Hieroglyphika zabiera gracza w podróż do Egiptu, gdzie główny bohater Howard Carter zostaje uwięziony we wnętrzu starożytnej piramidy, która zapadła się głęboko pod piaski pustyni. Jego zadaniem jest zaś stawienie czoła czyhającym na niego zagrożeniom oraz poznanie tajemnic skrywanych przez gigantyczną budowlę.

PC

Seaworthy
Seaworthy

Strategiczne prace wstrzymane

Seaworthy to gra typu roguelike, w której gracz przejmuje kontrolę nad pirackim statkiem. Zarządzając załogą oraz decydując o kierunku podróży, pokonuje kolejne morskie mile w drodze ku sławie i bogactwu. Tytuł oferuje proceduralnie generowane poziomy, dzięki czemu każda wyprawa jest inna i zapewnia nowe przeżycia.

PC

Meteorfall: Journey
Meteorfall: Journey

Strategiczne 25 stycznia 2018

Meteorfall to przeznaczona dla platform mobilnych zabawna karcianka z elementami gier roguelike, inspirowana takimi tytułami jak Dream Quest czy Dominion. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z tego gatunku, tytuł nie stawia na potyczki w trybie PvP, zamiast tego pozwalając graczom na poprowadzenie bohatera do starcia z niebezpiecznym Uberlichem.

ANDiOS

Hoplite
Hoplite

Strategiczne 20 grudnia 2013

Turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w spartiatę przemierzającego podziemia w poszukiwaniu Złotego Runa. Podczas zabawy musimy wykazać się sprytem, gdyż za każdym razem kiedy się ruszamy, to samo robią przeciwnicy.

ANDiOS

Hero Generations: ReGen
Hero Generations: ReGen

Strategiczne 18 sierpnia 2016

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games. Akcja gry osadzona została w klasycznej krainie fantasy, a zadaniem gracza jest pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który pragnie zapisać się na stałe w historii świata.

PCANDiOS

Loot Rascals
Loot Rascals

RPG 7 marca 2017

Gra RPG typu roguelike utrzymana w klimatach science fiction, będąca debiutancką produkcją studia Hollow Ponds, założonego przez byłych twórców Hohokum. W Loot Rascals wcielamy się w astronautę, którego statek rozbija się na niebezpiecznej obcej planecie. Generowany losowo świat, jaki przychodzi nam eksplorować w Loot Rascals, składa się z heksagonalnych pól, które początkowo w większości są ukryte. W trakcie zabawy często spotykamy agresywne potwory, z którymi walczymy w czasie rzeczywistym.

PCPS4

Kingsway
Kingsway

RPG 18 lipca 2017

Oryginalna gra RPG z elementami roguelike, za której powstanie odpowiada niezależny deweloper Andrew Morrish. Kingsway zabiera graczy do dość typowego świata fantasy, jednak tym, co wyróżnia ów tytuł na tle podobnych produkcji, jest bardzo nietypowa mechanika rozgrywki. Gra wygląda bowiem jak prosty system operacyjny, a jej cała akcja toczy się w kilku różnych oknach dialogowych (których wygląd możemy dowolnie modyfikować).

PC

Auro: A Monster-Bumping Adventure
Auro: A Monster-Bumping Adventure

RPG 22 września 2014

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.

ANDiOS

Legacy Quest
Legacy Quest

RPG 10 marca 2016

Roguelike’owe RPG akcji, opracowane we współpracy austriackiego studia Socialspiel Entertainment z uznaną firmą Nexon. W Legacy Quest stajemy na czele drużyny nieustraszonych wojowników, którzy zajmują się eksploracją typowej krainy fantasy, wypełnionej lochami i masą przeciwników do pokonania.

ANDiOS

Forced Showdown
Forced Showdown

RPG 29 marca 2016

Opracowana przez duńskie studio betaDwarf Entertainment kontynuacja niezależnego RPG akcji z 2013 roku, kładącego nacisk na zabawę w trybie kooperacji. Akcja FORCED: Eternal Arenas przenosi nas do międzywymiarowego świata fantasy i skupia się na uczestnictwie w morderczych zawodach The Rush, których głównym i jedynym celem jest przetrwanie.

PC