Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

12. roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Gry o tematyce roguelike ułożone według popularności.

PC
PC Windows301 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 56 Sony PlayStation 4137 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita30
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE123 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android50 Apple iOS67 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Holy Potatoes! We're in Space?!
Holy Potatoes! We're in Space?!

Przygodowe 14 lutego 2017

Niezależna gra zespołu Daylight Studios (twórcy Holy Potatoes! A Weapon Shop?!), łącząca cechy przygodówek, produkcji typu roguelike oraz strategii. Głównymi bohaterkami Holy Potatoes! We're in Space?! są Cassie i Fay. Dziewczyny wyruszają na podbój wszechświata celem odnalezienia zaginionego dziadka, Jijiego, porwanego przez nikczemną federację Eclipse.

PCPS4SwitchiOS

Hero Generations: ReGen
Hero Generations: ReGen

Strategiczne 18 sierpnia 2016

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games. Akcja gry osadzona została w klasycznej krainie fantasy, a zadaniem gracza jest pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który pragnie zapisać się na stałe w historii świata.

PCANDiOS

Has-Been Heroes
Has-Been Heroes

RPG 28 marca 2017

Produkcja typu roguelike, opracowana przez studio Frozenbyte. Gracze przejmują kontrolę nad herosami na emeryturze – otrzymują oni ostatnie zadanie polegające na eskorcie dwóch księżniczek do specjalnej akademii. Realizacja misji nie jest jednak łatwa, gdyż na podopieczne czekają liczne niebezpieczeństwa. W Has-Been Heroes akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Zabawę rozpoczynamy od wyboru trójki protagonistów z dwunastu dostępnych herosów.

PCPS4XONESwitch

Mystery Chronicle: One Way Heroics
Mystery Chronicle: One Way Heroics

RPG 13 września 2016

Opracowana przez studio Spike Chunsoft turowa gra jRPG z elementami roguelike, będąca spin-offem cyklu Mystery Dungeon, bazującym na popularnej w Japonii grze niezależnej One Way Heroics. W grze do naszej dyspozycji oddano 20 grywalnych postaci, wśród których znaleźli się m.in. bohaterowie takich serii, jak Danganronpa czy Shiren the Wanderer.

PCPS4PSV

Rogue Wizards
Rogue Wizards

RPG 27 września 2016

Reprezentant gatunku roguelike, za którego stworzeniem stoi zespół Spellbind Studios.

PCiOS

Legacy Quest
Legacy Quest

RPG 10 marca 2016

Roguelike’owe RPG akcji, opracowane we współpracy austriackiego studia Socialspiel Entertainment z uznaną firmą Nexon. W Legacy Quest stajemy na czele drużyny nieustraszonych wojowników, którzy zajmują się eksploracją typowej krainy fantasy, wypełnionej lochami i masą przeciwników do pokonania.

ANDiOS

Hack, Slash, Loot
Hack, Slash, Loot

RPG 5 kwietnia 2012

Turowa gra RPG typu roguelike okraszona minimalistyczną oprawą w stylu retro. Wcielamy się w jednego z 32 dostępnych bohaterów i przemierzamy generowane losowo podziemia w poszukiwaniu drogocennych skarbów. Gromadzimy ekwipunek, rozwijamy statystyki i eliminujemy potwory pokonując kolejne poziomy.

PC

Tower Princess
Tower Princess

Akcji 2022

Humorystyczna gra akcji TPP z elementami roguelike, w której wcielamy się w rycerza eksplorującego losowo generowany zamek i podziemia, by uratować uwięzioną księżniczkę. W trakcie zabawy rozwiązujemy proste zagadki i walczymy z wieloma typami przeciwników.

PCPS4XONE

Freaky Awesome
Freaky Awesome

Akcji 18 października 2017

Niezależna gra akcji z elementami RPG i roguelike, utrzymana w pixelartowej stylistyce. Freaky Awesome zabiera graczy do alternatywnej wersji naszego świata, w którym obok ludzi spotkać można rozmaite potwory. Obserwując akcję z perspektywy izometrycznej, eksplorujemy proceduralnie generowane lokacje: fabryki, podziemne tunele i kanały. Ważnym elementem gry jest walka z różnorodnymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami.

PCPS4Switch

AWAY: Journey to the Unexpected
AWAY: Journey to the Unexpected

Akcji 5 lutego 2019

Pierwszoosobowa zręcznościówka typu roguelite utrzymana w mangowym stylu. Tytuł opracował Aurelien Regard, autor The Next Penelope. AWAY: Journey to the Unexpected jest wzorowane na japońskich animacjach dla dzieci, zarówno pod względem grafiki, jak i klimatu. W grze przenosimy się do krainy, w której obok współczesnej technologii występuje wiele fantastycznych istot. Głównym bohaterem jest odważny chłopiec, który wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na niebezpieczne przygody.

PCPS4XONESwitchiOS

Dungeon Souls
Dungeon Souls

Zręcznościowe 2 grudnia 2016

Gra akcji typu roguelike dungeon crawler wyprodukowana przez dwie niewielkie ekipy – Lamina Studios oraz Mike Studios. Podczas zabawy wcielamy się w śmiałków (m.in. barbarzyńca, rycerz, łucznik i złodziej) przemierzających lochy zamieszkiwane przez rozmaite potwory oraz nawiedzane przez potężną istotę zwaną Redeemer. Naszym celem na każdym poziomie jest aktywowanie portalu, przez który przedostajemy się dalej. Zadanie nie jest łatwe, gdyż wszystkie lokacje generowane są losowo.

PC

Obslashin'
Obslashin'

Zręcznościowe 28 października 2014

Produkcja wzorowana na słynnej grze niezależnej The Binding of Isaac stworzonej przez Edmunda McMillena. Podczas zabawy w Obslashin' wcielamy się w kota, który przemierza lochy wypełnione przeróżnymi potworami i bossami walcząc z nimi za pomocą... ryby.

ANDiOS

Flame Over
Flame Over

Zręcznościowe 10 marca 2015

Opracowana przez studio Laughing Jackal gra zręcznościowa z elementami roguelike. Podczas zabawy wcielamy się w rolę Blaze’a Carruthersa – londyńskiego strażaka, którego zadaniem jest powstrzymanie pożaru szalejącego w jednym z wieżowców. W tym celu musi on pokonać szesnaście kondygnacji budynku i wyeliminować napotykane zagrożenia przy pomocy gaśnicy oraz strażackiego toporka.

PCPSV

EarthNight
EarthNight

Zręcznościowe 19 września 2019

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami roguelike, należąca do gatunku tzw. endless runnerów. Jej akcja toczy się w przyszłości, w której ogromne smoki zaatakowały Ziemię, zmuszając ludzi do ucieczki w kosmos. Dwójka bohaterów, 14-latka i bezrobotny fotograf, postanawia wrócić na rodzimą planetę, aby rozprawić się z potężnymi gadami.

PCPS4SwitchiOSPSV

The Hero Trap
The Hero Trap

Zręcznościowe prace wstrzymane

The Hero Trap to niezależna gra typu dungeon crawler w realiach fantasy. Przemierzamy coraz głębsze poziomy podziemi, walcząc z potworami i szukając skarbów. Produkcję charakteryzuje losowe generowanie lokacji oraz możliwość błyskawicznego przełączania się między różnymi postaciami, wyposażonymi w odmienne cechy i zdolności.

PCPS4PSV

Heart&Slash
Heart&Slash

Akcji 3 czerwca 2016

Trzecioosobowa gra akcji typu roguelike z elementami slashera. Początkowo Heart&Slash narodziło się jako drobny projekt niezależnego twórcy, ale z czasem rozrosło się dzięki wsparciu finansowemu zdobytemu na Kickstarterze. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w której ludzkość przestała istnieć. W grze wcielamy się w nietypowego robota, który pragnie odkryć własną tożsamość i zostać pokochanym.

PCPS4XONESwitch

Last Encounter
Last Encounter

Akcji 8 maja 2018

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

PCPS4XONESwitch

We Happy Few: Lightbearer
We Happy Few: Lightbearer

Akcji 30 lipca 2019

Lightbearer jest drugim dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Rozszerzenie skupia się na postaci popularnego w Wellington Wells rockmana, Nicka Lightbearera.

PCPS4XONE

Rampage Knights
Rampage Knights

Akcji 4 września 2015

Beat’em up, w którym przemierzamy generowane proceduralnie komnaty i podziemia, przedzierając się przez ruiny ponurego zamczyska i stopniowo rozwijając prowadzonego do boju bohatera. Wszystko to możemy robić w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy.

PCSwitch

Juicy Realm
Juicy Realm

Akcji 3 maja 2018

Twin-stick shooter z elementami roguelike. W grze Juicy Realm wcielamy się w naukowców badających królestwo inteligentnych i bardzo niebezpiecznych roślin. Możemy to robić samemu albo w ramach lokalnego co-opa.

PCPS4SwitchANDiOS

Death Skid Marks
Death Skid Marks

Akcji 21 listopada 2014

Przepełniona absurdalnym humorem brutalna gra akcji z gatunku vehicle combat, w której przemierzając legendarną autostradę 666 w drodze na wielki koncert rockowy, walczymy z podążającymi w tym samym kierunku przeciwnikami. Grający kontrolują wyposażoną w rozmaite bronie i gadżety czteroosobową ekipę, rozprawiającą się z zastępami rozszalałych fanów, anarchistów, neo-nazistów, fanatyków religijnych, policjantów oraz innych wyszukanych wrogów.

PC

Okhlos
Okhlos

Akcji 18 sierpnia 2016

Inspirowana 16-bitowymi hitami produkcja stworzona przez studio Coffee Powered Machine. Tytuł łączy elementy gier akcji z cechami charakterystycznymi dla gatunku roguelike. Gracz przejmuje kontrolę nad starożytnym filozofem, którego zadaniem jest poprowadzenie tłumu rozwścieczonych Greków do boju przeciwko mitycznym bóstwom. Wydarzenia prezentowane na ekranie obserwujemy w rzucie izometrycznym, a cała oprawa została utrzymana w stylu pixel art.

PC

Polygod
Polygod

Akcji 17 sierpnia 2018

FPS, w którym bierzemy udział w Próbach bogów – brutalnych walkach na arenie. Na tle innych strzelanek Polygod wyróżnia się za sprawą generowanych proceduralnie poziomów, permanentnej śmierci postaci oraz oryginalnej, surrealistycznej grafiki.

PCXONESwitch

ToeJam & Earl: Back in the Groove
ToeJam & Earl: Back in the Groove

Akcji 1 marca 2019

Kolejna odsłona cyklu przygodowych gier akcji opowiadających o dwójce dziwacznych kosmitów – ToeJamie i Big Earlu. Podczas międzygwiezdnych wojaży statek protagonistów rozbija się na pobliskiej planecie, którą okazuje się Ziemia. Zadaniem, jakie ciąży na bohaterach i ich towarzyszach (sporadycznie przejmujemy kontrolę nad Peabo i Lewandą), jest odnalezienie niezbędnych części i odbudowa maszyny, co pozwoli im na bezpieczny powrót do domu.

PCPS4XONESwitch