Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry o tematyce roguelike ułożone według popularności.

PC
PC Windows301 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 56 Sony PlayStation 4137 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita30
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE123 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android50 Apple iOS67 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Meteorfall: Journey
Meteorfall: Journey

Strategiczne 25 stycznia 2018

Meteorfall to przeznaczona dla platform mobilnych zabawna karcianka z elementami gier roguelike, inspirowana takimi tytułami jak Dream Quest czy Dominion. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z tego gatunku, tytuł nie stawia na potyczki w trybie PvP, zamiast tego pozwalając graczom na poprowadzenie bohatera do starcia z niebezpiecznym Uberlichem.

ANDiOS

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe
Streets of Red: Devil's Dare Deluxe

Akcji 12 kwietnia 2018

Dwuwymiarowy beat'em up z elementami roguelike. Gracze trafiają do świata opanowanego przez potwory, w którym walczą o przeżycie i pieniądze. Dzięki nim można rozwijać swoją postać, zyskując nowe moce.

PCPS4Switch

Cryptark
Cryptark

Akcji 20 czerwca 2017

Hybryda „rogalika” i klasycznego shoot’em upa, w której wcielamy się w uzbrojonego po zęby najemnika wyspecjalizowanego w niszczeniu od środka statków kosmicznych należących do obcej cywilizacji. W trakcie rozgrywki eksplorujemy generowane proceduralnie wnętrza okrętów i przedzieramy się przez zastępy adwersarzy, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy. Całość okraszono dwuwymiarową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

PCPS4

DragoDino
DragoDino

Zręcznościowe 20 czerwca 2017

Hybryda platformówki i produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w tytułowego smokodinozaura. W trakcie zabawy w DragoDino przemierzamy etapy generowane proceduralnie, omijamy pułapki i walczymy z przeciwnikami, których rozmieszczenie ulega zmianie po każdorazowym wyczerpaniu zapasu żyć.

PCXONESwitch

Battlevoid: Harbinger
Battlevoid: Harbinger

Symulacje 12 sierpnia 2015

Turowa gra eksploracyjna wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike, za której stworzenie odpowiada niezależne fińskie studio Bugbyte. Gracz wciela się w rolę komandora floty kosmicznej – jego zadaniem jest przedostanie się na teren nieprzyjaciela i zbadanie panującej tam sytuacji. Z uwagi na fakt, że oddana do naszej dyspozycji galaktyka jest generowana losowo, każdorazowe rozpoczęcie rozgrywki owocuje odmiennymi atrakcjami.

PCANDiOS

Ring Runner: Flight of the Sages
Ring Runner: Flight of the Sages

Zręcznościowe 9 lipca 2013

Zręcznościowa strzelanina z elementami cRPG, stworzona przez niezależne studio deweloperskie Triple.B.Titles. Akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej. Gracz wciela się w rolę bohatera, który po wszczepieniu tajemniczego implantu mózgu i związanej z tym amnezji stara się odkryć prawdę o swoim pochodzeniu oraz przeznaczeniu. Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym tryb wieloosobowy z opcjami rywalizacji bądź kooperacji.

PC

Blacksea Odyssey
Blacksea Odyssey

Akcji 1 czerwca 2016

Oryginalna produkcja niezależna, stanowiąca hybrydę kosmicznego twin-stick shootera z elementami RPG oraz gier roguelike. Fabuła Blacksea Odyssey koncentruje się na organizowanym co dziesięć lat turnieju, w którym udział biorą tylko najodważniejsi śmiałkowie z całego Wszechświata. Zadaniem zawodników jest zaś polowanie na rozmaite kreatury, zamieszkujące przestrzeń międzygwiezdną.

PCPS4XONESwitch

Soundfall
Soundfall

Akcji 2022

Oryginalna produkcja, w której wszystko dzieje się w rytm muzyki – świat przedstawiony reaguje na poszczególne utwory oraz pojedyncze tony, a w trakcie starć z przeciwnikami jesteśmy nagradzani za dostosowywanie swoich działań do dynamicznych piosenek. W Soundfall wcielamy się w Melody, czyli dziewczynę próbującą uratować krainę Symphonia przed mroczną siłą znaną jako Discord.

PCPS4XONESwitch

Teleglitch: Die More Edition
Teleglitch: Die More Edition

Akcji 24 lipca 2013

Teleglitch: Die More Edition to opracowana przez zespół T3P strzelanka, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Rozgrywka toczy się na pozaziemskiej stacji badawczej opanowanej przez ożywione trupy oraz roboty bojowe. Zabawę wzbogacają elementy survival horroru i gier roguelike.

PC

bit Dungeon II
bit Dungeon II

RPG 15 grudnia 2014

Produkcja typu roguelike, w której gracz wciela się w ducha przemierzającego generowany proceduralnie świat demonów i eliminującego każdego, kto stanie mu na drodze. Zadaniem herosa jest dotarcie do zbezczeszczonego grobu jego ukochanej i przywrócenie pokoju jej duszy.

PCANDiOS

Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity
Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity

RPG 23 listopada 2012

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity to gra jRPG z rodzaju „roguelike”, wyprodukowana przez japońskie studio Spike Chunsoft. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych pokemonów przemierzających usiane niebezpieczeństwami labirynty. Tytuł wykorzystuje elementy tzw. rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).

3DS

Unexplored
Unexplored

RPG 22 lutego 2017

Niezależna, dwuwymiarowa gra RPG typu roguelike, łącząca przystępność z wysokim poziomem trudności. Produkcja wyróżnia się oryginalną oprawą graficzną i opartym o proste założenia, ale ciekawym system walki.

PCPS4XONESwitch

Vertical Drop Heroes HD
Vertical Drop Heroes HD

RPG 26 lipca 2014

Platformowa gra RPG typu roguelike, opracowana przez niewielkie, niezależne studio Nerdook Productions. Gracz przemierza zróżnicowane, generowane losowo etapy i stawia czoła hordom adwersarzy. Odnoszone na placu boju zwycięstwa owocują awansami na wyższe poziomy doświadczenia i odblokowaniem coraz potężniejszych zdolności bojowych.

PCPS4XONESwitchPSV

Full Mojo Rampage
Full Mojo Rampage

RPG 8 maja 2014

Dynamiczna gra typu roguelike, wyprodukowana przez niezależne studio Over the Top Games. Gracze kierują poczynaniami strażników świata Voodoo, którzy z pomocą przychylnych im bóstw starają się walczyć z siłami zła. Rozgrywka łączy elementy gry akcji, hack'n'slasha i cRPG, oferując m.in. możliwość zabawy w trybie wieloosobowym.

PCPS4

Wizrogue: Labyrinth of Wizardry
Wizrogue: Labyrinth of Wizardry

RPG 24 lutego 2017

Wyprodukowana przez studio Taito roguelike’owa gra RPG typu dungeon crawler. Wizrogue: Labyrinth of Wizardry przenosi gracza do fantastycznego królestwa Ardéme, którego mieszkańcy cieszyli się szczęściem i dostatkiem, jaki zapewniała im zaklęta w kielichu Święta Woda. Sielanka dobiegła jednak końca, kiedy wierny władcy Wielki Mag Ambrosius został ukąszony przez wampira i postanowił uciec, zabierając ze sobą święty kielich.

PC

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

ANDiOS

Cardinal Quest
Cardinal Quest

RPG 26 października 2011

Cardinal Quest to opracowana z myślą o pecetach produkcja z gatunku RPG utrzymana w klimacie fantasy, w której zadaniem gracza jest eksplorowanie podziemi i walka z potworami. Gra oferuje uproszczoną interpretację standardów roguelike, losowo generowane lochy oraz brak możliwości wskrzeszenia poległego bohatera.

PCANDiOS

The Sentient
The Sentient

Strategiczne prace wstrzymane

Niezależna gra RPG, w której wcielamy się w sztuczną inteligencję, by pomóc ludzkości w badaniu kosmosu. W tym celu trafiamy na stację kosmiczną The Ark, która stanowi bazę wypadową. Tam zatrudniamy i szkolimy nowych astronautów, wyposażamy statek kosmiczny w niezbędne oprzyrządowanie i projektujemy jego wnętrze, a także prowadzimy badania, mające na celu usprawnienie technologii.

PC

Crowntakers
Crowntakers

Strategiczne 7 listopada 2014

Crowntakers to stworzona przez francuskie studio Bulwark gra łącząca elementy strategii turowej i erpega. Podczas zabawy gracze przenoszą się do fantastycznego świata, który po porwaniu króla pogrążył się w mroku i chaosie. Naszym zadaniem jest zebrać grupę odważnych najemników, pokonać stojących nam na drodze okrutnych nieprzyjaciół i w ostateczności uwolnić władcę z rąk złego księcia.

PCANDiOS

Holy Potatoes! We're in Space?!
Holy Potatoes! We're in Space?!

Przygodowe 14 lutego 2017

Niezależna gra zespołu Daylight Studios (twórcy Holy Potatoes! A Weapon Shop?!), łącząca cechy przygodówek, produkcji typu roguelike oraz strategii. Głównymi bohaterkami Holy Potatoes! We're in Space?! są Cassie i Fay. Dziewczyny wyruszają na podbój wszechświata celem odnalezienia zaginionego dziadka, Jijiego, porwanego przez nikczemną federację Eclipse.

PCPS4SwitchiOS

Downwell
Downwell

Akcji 15 października 2015

Arcade’owa strzelanka typu roguelike w dwuwymiarowej, oldskulowej stylistyce. Pomimo tej prostoty Downwell cechuje się nietuzinkową mechaniką i wysokim poziomem trudności. W grze przejmujemy kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie bojowe, dzięki któremu może ostrzeliwać wrogów, kruszyć skały i wykonywać powietrzne akrobacje. Akcja gry osadzona została w wąskiej, bezdennej studni, pełnej pilnie strzeżonych skarbów.

PCPS4SwitchANDiOSPSV

We Happy Few: They Came from Below
We Happy Few: They Came from Below

Akcji 4 kwietnia 2019

Roger & James in: They Came from Below! jest pierwszym dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Skupia się on na przygodach dwóch zakręconych postaci znanych z "podstawki": Rogera i Jamesa.

PCPS4XONE

Airheart: Tales of Broken Wings
Airheart: Tales of Broken Wings

Akcji 24 lipca 2018

Gra akcji wzbogacona rozwiązaniami z klasycznych strzelanin automatowych i produkcji typu roguelike. Tytuł stanowi kontynuację Cloud Crashers, a został opracowany przez zespół Blindflug. Akcję omawianej produkcji osadzono w dieselpunkowym świecie. Główną bohaterką jest Amelia, która mieszka w latającym mieście zwanym Granaria. Dziewczyna pracuje przy połowie ryb żyjących wysoko w chmurach i doskonale zdaje sobie sprawę z nierówności społecznych, jakie istnieją również w tej podniebnej utopii.

PCPS4XONE

Blazing Beaks
Blazing Beaks

Akcji 10 maja 2019

Gra typu roguelite w konwencji strzelanki 2D z widokiem top-down (z lotu ptaka). Wcielając się w ptasiego bohatera, zabijamy różnorodnych zwierzęcych przeciwników i zbieramy specjalne ulepszenia. W Blazing Beaks grać można samotnie lub w kooperacji. Przygotowano też rywalizacyjny tryb multiplayer.

PCSwitch