Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

14. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Gry na platformę Sony PlayStation 1 ułożone według popularności.

PS1
Tematyki
Street Skater
Street Skater

Sportowe 1 stycznia 1999

Gra sportowa umożliwiająca graczowi pokonywanie różnorodnych torów za pomocą deskorolki. Podczas rozgrywki istotne jest zarówno szybkie przejeżdżanie przez trasy, jak i wykonywanie efektownych akrobacji oraz trików. W miarę rozgrywki sterowana przez gracza postać zdobywa punkty doświadczenia, które można wymienić na polepszenie takich statystyk jak szybkość czy skuteczność w wykonywaniu trików.

Street Skater 2
Street Skater 2

Sportowe 1 marca 2000

Kontynuacja gry sportowej z 1999 roku. Podobnie jak pierwowzór, Street Skater 2 skupia się na pokonywaniu za pomocą deskorolki różnorodnych tras. Zadaniem gracza jest nie tylko osiągnięcie jak najlepszych wyników czasowych, ale także wykonywanie efektownych trików.

Samurai Shodown III
Samurai Shodown III

Bijatyki 30 sierpnia 1996

Trzecia odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w której gracze przejmują kontrolę nad mistrzami broni białej z różnych części świata. Produkcja studia SNK przyniosła szereg zmian w mechanice prowadzenia starć i niemal całkowicie odeszła od dotychczasowej stylistyki.

Baldies
Baldies

Strategiczne 3 października 2003

Strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrolę nad plemieniem łysych ludzików, a naszym zadaniem jest pokierowanie nimi w taki sposób, by umożliwić im pokonanie odwiecznych wrogów – złych Owłosionych (ang. Hairies).

Metal Slug
Metal Slug

Zręcznościowe 1 stycznia 1997

Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.

Psychic Detective
Psychic Detective

Przygodowe 1 marca 1996

Niekonwencjonalna, przygodowa gra detektywistyczna, zrealizowana w konwencji filmu interaktywnego. Wcielając się w rolę Erica Foxa, władającego potężnymi i bardzo przydatnymi umiejętnościami parapsychicznymi, staramy się rozwikłać zagadkę śmierci ojca tajemniczej tancerki Lainy.

Total Eclipse Turbo
Total Eclipse Turbo

Akcji 29 sierpnia 1995

Rail shooter będący jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 1. W Total Eclipse Turbo zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i walczymy ze złowrogą rasą Drak-Sai, zamierzającą doprowadzić do przedwczesnej supernowej Słońca. Akcję obserwujemy z kamery podążającej za statkiem, a zmagania toczą się zarówno nad powierzchnią czterech planet, jak i w ich podziemnych tunelach.

Solar Eclipse
Solar Eclipse

Zręcznościowe 30 listopada 1996

Stworzona przez Crystal Dynamics kosmiczna strzelanina TPP o zręcznościowym charakterze. Tytuł bazuje na założeniach znanych choćby ze słynnej serii Star Fox i stanowi kontynuację gry wydanej na 3DO w 1993 roku o tytule Total Eclipse.

Monster Rancher Battle Card: Episode II
Monster Rancher Battle Card: Episode II

Logiczne 23 marca 2000

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym toczymy pojedynki na karty z udziałem innych sympatyków gry Battle Cards, istniejącej w uniwersum serii. Naszym celem w Monster Rancher Battle Card: Episode II jest zdobywanie nowych kart, co uskuteczniamy, wygrywając kolejne starcia lub wykorzystując funkcjonalność pozwalającą na generowanie nowych elementów kolekcji, na podstawie danych zapisanych na płytach CD.

Sentinel Returns
Sentinel Returns

Logiczne 1 stycznia 1998

Oryginalna gra logiczna, utrzymana w abstrakcyjnej stylistyce. Opracowany przez studio Hookstone Sentinel Returns jest kontynuacją gry Sentinel z 1986 roku. Gracze wcielają się w świadomość, której zadaniem jest pokonanie tytułowego Sentinela, co może osiągnąć jedynie wtedy, kiedy znajdzie się powyżej niego.

Blaster Master: Blasting Again
Blaster Master: Blasting Again

Zręcznościowe 13 lipca 2000

Platformówka 3D, w której gracze zyskują szansę pokierowania nowoczesnym pojazdem bojowym, a w niektórych sekwencjach także jego młodym pilotem. Tytuł jest kolejną odsłoną popularnej serii i opowiada o dalszych losach wojny pomiędzy ludźmi, a pragnącymi przejąć władzę na Ziemi kosmitami.

Dragonseeds
Dragonseeds

Strategiczne 6 sierpnia 1998

Strategia z elementami gry akcji, opracowana przez firmę Jaleco Entertainment. W Dragonseeds wystawiamy swojego smoka do walki na arenie i stopniowo pniemy się po szczeblach kariery. Wygrywając kolejne pojedynki zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowego uzbrojenia dla swojego podopiecznego; sam gad także rośnie w siłę, co pozwala mu na stawienie czoła coraz potężniejszym oponentom.

Bushido Blade 2
Bushido Blade 2

Bijatyki 19 marca 1998

Bushido Blade 2 jest kontynuacja realistycznej bijatyki, w której walczymy wojownikami korzystającymi z różnego rodzaju broni białej. Produkcja cechuje się wysokim jak na ten gatunek poziomem realizmu. Tytuł został opracowany przez studio Light Weight.

Music 2000
Music 2000

Symulacje 5 czerwca 2000

Intuicyjny program do tworzenia własnej muzyki, w którym kreujesz utwory z dostępnych sampli i dźwięków. Music 2000 rozwija elementy z pierwszej części i pozwala w zaciszu własnego domu pobawić się w komponowanie nowych kawałków lub tworzenie remiksów dobrze znanych hitów.

Rapid Reload
Rapid Reload

Zręcznościowe 25 kwietnia 1995

Przygotowana przez studio Media.Vision zręcznościowa side-scrollowana strzelanka 2D. Gra przypomina pod względem założeń cykl Metal Slug, pozwalając zmierzyć się z dziesiątkami wrogów na każdej z sześciu plansz.

Pocket Fighter
Pocket Fighter

Bijatyki 1 lipca 1998

Zręcznościowa bijatyka o prostym systemie walki, w której występują postacie znane z innych gier walki stworzonych przez Capcom. Wszyscy wojownicy zostali przygotowani w stylu super-deformed, a więc mają niewielkie ciała i nieproporcjonalnie duże głowy.

Project Overkill
Project Overkill

Akcji 12 września 1996

Utrzymany w mrocznej stylistyce shoot‘em up, w którym akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Produkcja oddaje w ręce gracza czwórkę różniących się umiejętnościami najemników.

Monaco Grand Prix
Monaco Grand Prix

Wyścigi 30 czerwca 1999

Produkcja bazująca na wyścigowej serii Formuła 1, ale nie wykorzystująca jej oficjalnej licencji, która pozwala sprawdzić się za kierownicą superszybkich bolidów. Grze bliżej do symulacji niż typowej zręcznościówki.

Rat Attack!
Rat Attack!

Zręcznościowe 31 sierpnia 1999

Trójwymiarowa zręcznościówka, w której posiadacze PlayStation 1 przejmują kontrolę nad członkami kociego oddziału. Ich zadaniem jest powstrzymanie szczurzej inwazji na Ziemię.

Rampage: Universal Tour
Rampage: Universal Tour

Akcji 31 marca 1999

Trzecia część słynnego cyklu zręcznościowych gier akcji Rampage, w której gracze przejmują rolę gigantycznych bestii niszczących miasta. To pierwsza odsłona wydana tylko na konsolach.

Rampage Through Time
Rampage Through Time

Zręcznościowe 9 czerwca 2000

Czwarta część cyklu zręcznościowych gier akcji, w których posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad gigantycznymi monstrami, a ich celem jest zniszczenie wszystkiego na swojej drodze. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 i bazuje na założeniach sprawdzonych w poprzednich odsłonach.

Monster Rancher Hop-A-Bout
Monster Rancher Hop-A-Bout

Zręcznościowe 28 listopada 2000

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym naszym zadaniem jest pokonywanie najeżonych przeszkodami tras w skórze jednego z kilku zróżnicowanych potworów. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rywalizację z drugim graczem; poza tym wyposażono go w edytor torów.

ECW Hardcore Revolution
ECW Hardcore Revolution

Bijatyki 17 lutego 2000

Pierwsza w historii bijatyka oparta na licencji wrestlingowej federacji ECW, opracowana przez Acclaim Entertainment. W trakcie zabawy w ECW Hardcore Revolution toczymy widowiskowe pojedynki, wcielając się w ponad czterdziestu realistycznie odwzorowanych zawodników. Oprócz szerokiej gamy trybów przeznaczonych dla samotników produkcja oferuje możliwość zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

The Misadventures of Tron Bonne
The Misadventures of Tron Bonne

Akcji 22 lipca 1999

Spin-off cyklu Mega Man Legends, w którym wcielamy się w tytułową Tron Bonne. Zadaniem protagonistki jest zebranie pieniędzy potrzebnych na zapłacenie okupu i uwolnienie jej braci, którzy zostali porwani przez złowrogiego Mr. Loatha. W tym celu bohaterka podejmuje się wykonywania rozmaitych zadań pokroju plądrowania niebezpiecznych ruin i napadania na banki.