Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Rapid Reload (PS1)

Rapid Reload PS1

Przygotowana przez studio Media.Vision zręcznościowa side-scrollowana strzelanka 2D. Gra przypomina pod względem założeń cykl Metal Slug, pozwalając zmierzyć się z dziesiątkami wrogów na każdej z sześciu plansz.

Zręcznościowe | 2D | side-scroll | strzelanki

Sony PlayStation 1
Okładka Rapid Reload (PS1)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

25kwietnia1995

Opracowana przez studio Media.Vision zręcznościowa side-scrollowana strzelanka 2D. Gra przypomina pod względem założeń cykl Metal Slug i pozwala zmierzyć się z dziesiątkami wrogów na każdej z sześciu plansz.

Fabuła

Poszukiwacze skarbów Axel Sonics i Ruka Hetfield poznają legendę o artefakcie znanym jako Valkiry. Wyruszają go odnaleźć. Szybko dowiadują się, że cennego przedmiotu szuka też organizacja terrorystyczna Pumpkin Heads, która zamierza wykorzystać go do zdobycia władzy nad światem. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w ramach którego dwójka awanturników musi stawić czoła setkom żołnierzy złej organizacji.

Mechanika

Rapid Reload to klasyczna side-scrollowa strzelanka 2D, w której kierowany przez posiadaczy PS1 bohater porusza się w kierunku prawej krawędzi ekranu i eliminuje wszystkich napotkanych wrogów. Do dyspozycji każdego z herosów autorzy oddali cztery typy broni, różniące się nie tylko siłą, ale też zasięgiem i sposobem działania. W arsenale znalazły się nie tylko pistolety i karabiny, ale też lasery czy samonaprowadzające rakiety. Dodatkowo Axel i Ruka mogą korzystać z linki z hakiem, by dostać się do trudniej dostępnych miejsc.

Na każdej z sześciu map twórcy umieścili setki oponentów, a także minibossów oraz dużo silniejszych i większych bossów. Elementem zwiększającym dynamikę zabawy jest system punktów wypadających z pokonanych przeciwników. Zbieranie ich zwiększa na moment siłę broni. Chcąc dysponować większą mocą, gracze muszą więc szybko eliminować wrogów i dbać o regularny dopływ punktów na swoje konto.

Kwestie techniczne

Rapid Reload jest utrzymany w nieco kreskówkowej, kolorowej stylistyce, nawiązującej m.in. poprzez modele postaci do japońskich animacji. W wydanym ekskluzywnie na PS1 tytule głosu głównym bohaterom użyczyli Kazuki Yao i Noriko Hidaka, którzy dubbingowali też postacie w wielu popularnych anime, jak One Piece, Captain Tsubasa, Death Note czy Pokemon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rapid Reload

Wymagania wiekowe Rapid Reload

12+