Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka SaGa Frontier 2 (PS1)

SaGa Frontier 2 PS1

Ósma odsłona popularnego cyklu japońskich gier fabularnych SaGa. Produkcja opowiada dwie różne historie, rozgrywające się w świecie fantasy Sandail.

RPG | fantasy | science fiction | turowe | 2D | jRPG

Sony PlayStation 1
Okładka SaGa Frontier 2 (PS1)

producent: Square Soft

wydawca: Square Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31stycznia2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana na platformę PS1 SaGa Frontier 2 to ósma pełnoprawna odsłona cyklu SaGa. Choć jest to kontynuacja debiutującej w 1998 roku SaGi Frontier, akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie innym świecie i brak w niej bezpośrednich nawiązań do wydarzeń z poprzedniczki. Gra została przygotowana przez firmę Square, popularnego japońskiego producenta, odpowiedzialnego m.in. za serię Final Fantasy.

Fabuła

Akcja SaGi Frontier 2 na PS1 rozgrywa się w świecie fantasy zwanym Sandail. Opowieść podzielona została na dwa odrębne wątki, które momentami przeplatają się ze sobą. Bohaterem pierwszego z nich jest Gustave XIII, były książę królestwa Thermes. Zostaje on skazany na banicję po tym, jak w trakcie odwiecznego rytuału nie wykazuje żadnych zdolności magicznych. Druga historia przedstawia losy trzech pokoleń rodziny Knightsów, poszukujących tajemniczego artefaktu znanego jako The Egg (Jajko).

Mechanika

Podobnie jak poprzedniczka, SaGa Frontier 2 wyróżnia się na tle innych przedstawicieli gatunku bardzo dużą wolnością daną graczowi. Może on swobodnie zwiedzać niemal cały obszar gry, będąc ograniczonym przede wszystkim siłą spotykanych w niektórych regionach przeciwników. Osią zabawy jest eksploracja, rozmawianie z napotykanymi postaciami niezależnymi oraz walka.

Ta ostatnia, choć wciąż oparta na turowym systemie, tym razem podzielona została na trzy mocno różniące się od siebie warianty. Oprócz tradycyjnych starć maksymalnie czteroosobowych drużyn z grupkami wrogów, pojawiają się także pojedynki jeden na jednego oraz znacznie większe w skali walki strategiczne. Zwycięstwa pozwalają na rozwijanie cech walczących w nich postaci.

Kwestie techniczne

SaGa Frontier 2 może pochwalić się odmiennym stylem graficznym niż poprzednia odsłona cyklu. Dwuwymiarowe postacie oraz tła zostały ręcznie namalowane techniką akwareli, dzięki czemu prezentują się bardzo atrakcyjnie i kolorowo. Muzykę do gry skomponował Masashi Hamauzu, pełniący analogiczną funkcję m.in. przy grze Final Fantasy XIII.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SaGa Frontier 2

12+