Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka SaGa Frontier (PS1)

SaGa Frontier PS1

Pierwsza wydana na platformę PlayStation i siódma w ogóle odsłona popularnego cyklu gier jRPG. Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum składającym się z kilku planet, pomiędzy którymi gracz może się swobodnie przemieszczać.

RPG | fantasy | science fiction | turowe | 2D | jRPG

Sony PlayStation 1
Okładka SaGa Frontier (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31marca1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SaGa Frontier to pierwsza wydana na platformę PS1 i siódma w ogóle odsłona popularnego cyklu japońskich gier fabularnych SaGa. Produkcja została opracowana przez firmę Square, od 2003 roku znaną pod nazwą Square Enix. Producent ten odpowiedzialny jest m.in. za takie serie jak Final Fantasy, Kingdom Hearts oraz Front Mission.

Fabuła

Akcja wydanej na platformę PS1 gry SaGa Frontier rozgrywa się w układzie słonecznym The Regions, składającym się z kilku planet o różnorodnym poziomie rozwoju. Mieszkańcy tego uniwersum posiadają możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy poszczególnymi globami. Produkcja oferuje siedmioro protagonistów, z czego każdy może się pochwalić unikalną oraz częstokroć nieliniową ścieżką fabularną.

Pośród grywalnych postaci znajdziemy m.in. podróżującego po świecie młodego maga, chcącego poznać jak najwięcej zaklęć, nim przyjdzie mu zmierzyć się z bratem bliźniakiem; byłą modelkę wrobioną w morderstwo narzeczonego; lisopodobne stworzenie poszukujące magicznych pierścieni, mających pomóc mu w uratowaniu domu; starożytnego robota próbującego odzyskać pamięć. Historie poszczególnych bohaterów często przeplatają się ze sobą.

Mechanika

Na tle innych japońskich gier fabularnych SaGa Frontier na PS1 wyróżnia się przede wszystkim dużą swobodą daną graczom – produkcja umożliwia swobodne podróżowanie po całym The Regions. Osią zabawy jest eksploracja, wykonywanie zadań fabularnych oraz toczenie turowych starć. Zwyciężanie w tych ostatnich pozwala na rozwijanie statystyk postaci – najszybciej rozwijają się te zdolności, z których gracz korzysta najczęściej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SaGa Frontier

12+