Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka One Piece Mansion (PS1)

One Piece Mansion PS1

Gra logiczna z elementami strategii, w której wcielamy się w zarządcę apartamentowca. Poszczególni mieszkańcy bloku posiadają własne potrzeby i nawyki, przez co wpływają negatywnie lub pozytywnie na swoich sąsiadów.

Logiczne | ekonomiczne | 2D | elementy strategiczne

Sony PlayStation 1
Okładka One Piece Mansion (PS1)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

21czerwca2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

One Piece Mansion to oryginalna gra logiczna, wzbogacona o elementy strategii, za której opracowaniem i wydaniem stoi firma Capcom. Tytuł pojawił się na konsoli PS1.

Fabuła

W One Piece Mansion wcielamy się w Polpo, czyli właściciela bloku mieszkalnego, którego siostra została porwana przez jego konkurenta – Chocopape. Chcąc ją odzyskać, bohater musi wykonać dla swojego adwersarza szereg zadań, pokroju zarobienia określonej sumy czy wzniesienia konkretnej liczby kondygnacji.

Mechanika

W wydanym na platformie PS1 One Piece Mansion akcję ukazano z boku. W budynku, który oddano do naszej dyspozycji, mieszkają rozmaite osobistości, a naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie ich wskaźników stresu na przyzwoitym poziomie. Poszczególni ludzie posiadają swoje nawyki i potrzeby, przez co wpływają negatywnie lub pozytywnie na swoich sąsiadów; z uwagi na fakt, że w toku zmagań możemy swobodnie przenosić najemców z jednego mieszkania do drugiego, kluczem do sukcesu jest takie ulokowanie poszczególnych osób, by wszyscy czuli się szczęśliwi. W przeciwnym wypadku nieszczęśnicy zdecydują się na przeprowadzkę, co pozbawi nas źródła dochodu. A pieniądze się przydają – jeśli bowiem wiedzie nam się dobrze, do naszego apartamentowca ściągają kolejni chętni, dla których trzeba tworzyć nowe pokoje i kondygnacje, co oczywiście kosztuje.

Nasz dobrobyt jest jednak solą w oku Chocopape, który od czasu do czasu podsyła do nas swoich podkomendnych siejących zamieszanie w bloku. Tych możemy wyrzucić, zarówno otaczając ich osobami wysyłającymi negatywne wibracje, jak i pozwalając Polpo wziąć sprawy w swoje ręce – po przejściu w tryb menadżerski protagonista może bowiem wykorzystać swój gwizdek alarmowy, przy pomocy którego odsyła wrogów do ich kryjówki.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego, w którym zajmujemy się wykonywaniem zadań zlecanych przez Chocopape, One Piece Mansion posiada również moduł Endless, gdzie staramy się utrzymać porządek w bloku tak długo, jak tylko zdołamy.

Kwestie techniczne

One Piece Mansion posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce i niezwykle bogatej kolorystyce. Jej dopełnieniem jest dynamiczny, synthwave'owy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do One Piece Mansion

Wymagania wiekowe One Piece Mansion

odpowiednia dla każdego wieku