Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Gry na platformę Sony PlayStation 1 ułożone według popularności.

PS1
Tematyki
RayStorm
RayStorm

Akcji 10 stycznia 1997

Futurystyczna strzelanka 3D z widokiem izometrycznym. Gracze przejmują kontrolę nad lecącym ku górnej krawędzi ekranu statkiem, a ich celem jest wyeliminowanie pojawiających się oponentów i przetrwanie ich ataków.

WCW Mayhem
WCW Mayhem

Sportowe 31 sierpnia 1999

Bazująca na licencji amerykańskiej federacji wrestlingowej WCW produkcja, w której do dyspozycji posiadaczy konsoli oddano kilkudziesięciu najsłynniejszych zawodników. Przygotowany przez Electronic Arts tytuł wniósł szereg nowości do gatunku, starając się wyróżnić na tle konkurencji.

WCW Backstage Assault
WCW Backstage Assault

Sportowe 31 października 2000

Gra o wrestlingu, która stara się wyróżnić na tle licznej konkurencji poprzez specyficzne miejsca toczenia walk - zawodnicy rywalizują o pasy poza tradycyjnym ringiem. Produkcja bazuje na licencji federacji World Championship Wrestling i pozwala pokierować najsłynniejszymi zapaśnikami, którzy ją reprezentują.

Punky Skunk
Punky Skunk

Zręcznościowe 11 stycznia 1996

Dwuwymiarowa kolorowa platformówka, w której głównym bohaterem jest antropomorficzny skunks starający się ocalić świat przed bandą złych wilków. To jedna z pierwszych gier wydanych na PlayStation 1.

Thrasher Presents Skate and Destroy
Thrasher Presents Skate and Destroy

Sportowe 26 września 1999

Zręcznościowa produkcja adresowana do fanów ekstremalnej jazdy na deskorolce. W odróżnieniu od serii Tony Hawk’s, gra wyróżnia się nieco bardziej realistycznym podejściem do dyscypliny.

Tecmo Stackers
Tecmo Stackers

Logiczne 25 grudnia 1995

Gra logiczna stanowiąca wariację na temat mechaniki Tetrisa. Celem zabawy jest łączenie żelkowatych stworków w grupy po cztery, by w ten sposób usunąć je z planszy.

WWF SmackDown! 2: Know Your Role
WWF SmackDown! 2: Know Your Role

Sportowe 21 listopada 2000

Druga odsłona popularnej serii gier bazujących na licencji federacji wrestlingowej WWF. Produkcja oferuje bogatą zawartość dla fanów dyscypliny – kilkudziesięciu zawodników do wyboru, szereg różnego rodzaju trybów, rozbudowany moduł sezonu oraz oferujący duże możliwości edytor postaci.

MTV Sports: Snowboarding
MTV Sports: Snowboarding

Sportowe 1 grudnia 1999

Gra sportowa, poświęcona tytułowej dyscyplinie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z sześciu zawodników i walczymy o zwycięstwo na kilku trasach ulokowanych w różnych zakątkach świata. Oprócz trybów opracowanych z myślą o zabawie w pojedynkę tytuł posiada także oparty na rywalizacji moduł Head-to-Head oraz prosty kreator torów.

WWF War Zone
WWF War Zone

Sportowe 14 lipca 1998

Pierwsza gra sportowa poświęcona wrestlingowi, którą wykonano w pełnym trójwymiarze. WWF War Zone, będące dziełem studia Iguana, pozwala graczom wziąć udział w brutalnych i widowiskowych pojedynkach, opartych na zróżnicowanych zasadach – od starć jeden na jednego, aż po szalone zmagania z wykorzystaniem broni rozrzuconej na arenie.

Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire
Star Wars: Rebel Assault II - The Hidden Empire

Akcji 7 lipca 1995

Kontynuacja hitu z 1993 roku na licencji jednej z najpopularniejszych filmowych franczyz. Podobnie jak poprzednik, tytuł jest interaktywnym filmem, w którym gracz co pewien czas jest stawiany przed różnymi wyzwaniami zręcznościowymi.

Extreme Pinball
Extreme Pinball

Zręcznościowe 5 kwietnia 1996

Symulator pinballa. Szybka rozgrywka oferuje fanom odbijania stalowej kulki cztery zróżnicowane stoły: Rock Fantasy, Medieval Knights, Urban Chaos i Monkey Mayhem.

Samurai Shodown 2
Samurai Shodown 2

Bijatyki 26 marca 1998

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

Actua Soccer 2
Actua Soccer 2

Sportowe 10 listopada 1997

Sequel pierwszej symulacji piłki kopanej, która mogła równać się z produktami EA Sports. W Actua Soccer 2 dostajemy wszystko, co decydowało o sukcesie części pierwszej, naturalnie poszerzone i udoskonalone.

Ready 2 Rumble Boxing
Ready 2 Rumble Boxing

Bijatyki 31 października 1999

Gra bokserska oferująca plejadę barwnych, grywalnych postaci. Podczas zabawy gracze ładują specjalny pasek RUMBLE, który umożliwia wykonywanie bardzo silnych ataków. Charakterystyczną cechą produkcji jest to, że obrażenia odniesione w trakcie walki są widoczne na ciele zawodników.

Knockout Kings 2000
Knockout Kings 2000

Sportowe 3 października 1999

Przygotowana przez Electronic Arts druga odsłona serii gier bokserskich. Produkcja stawia na jak najbliższe realizmowi odtworzenie zasad dyscypliny i pozwala stoczyć pojedynki z udziałem jednego z kilkudziesięciu słynnych pięściarzy, jak i poprowadzić do sukcesów własnoręcznie stworzonego sportowca.

NBA ShootOut 2000
NBA ShootOut 2000

Sportowe 30 listopada 1999

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier sportowych poświęconych koszykówce. Produkcja oferuje oryginalne składy NBA z lat 1998 i 1999 oraz możliwość rozgrywania meczy w trybach symulacyjnym i zręcznościowym. Najnowsza odsłona wprowadza m.in. popisowe ruchy znanych sportowców oraz profesjonalny komentarz Iana Eagle'a.

Backyard Soccer
Backyard Soccer

Sportowe 28 września 2001

Gra sportowa poświęcona piłce nożnej. W trakcie zabawy gracze przejmują kontrolę nad drużyną dzieciaków z sąsiedztwa, marzących o piłkarskiej karierze. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Pomimo bajkowej otoczki i obecności power-upów, zasady jakimi rządzą się zmagania, nie odbiegają od tych, które znamy z prawdziwych stadionów.

Johnny Bazookatone
Johnny Bazookatone

Zręcznościowe 26 lutego 1996

Wyróżniająca się ciekawą stylistyką i oprawą, łączącą dwuwymiarowe tła i trójwymiarowe modele postaci, side-scrollowana platformówka. Bohaterem gry jest młody muzyk, który staje do walki z władcą piekieł.

Alfred Chicken
Alfred Chicken

Zręcznościowe 12 kwietnia 2002

Odświeżona wersja gry Alfred Chicken z 1993 roku, w której gracze wcielają się w tytułowego koguta, ruszającego na ratunek swojej porwanej dziewczynie – Floelli. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, skacząc po platformach i omijając wszechobecne pułapki, a także eliminujemy napotkanych przeciwników oraz przebijamy znalezione po drodze balony, co pozwala nam na uzyskanie dostępu do kolejnych etapów.

Speedball 2100
Speedball 2100

Sportowe 29 września 2000

Utrzymana w cyberpunkowej stylistyce gra sportowa, która opowiada o zmaganiach w fikcyjnej dyscyplinie, łączącej założenia piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Produkcja stanowi remake hitu wydanego na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Blast Radius
Blast Radius

Akcji 30 lipca 1998

Przygotowana przez studio Psygnosis, autorów serii Colony Wars, kosmiczna strzelanka o wysokim stopniu trudności. Produkcja stawia na zręcznościowy model zabawy, sprawdzając umiejętności gracza w szeregu dynamicznych misji.

Vib-Ribbon
Vib-Ribbon

Zręcznościowe 12 grudnia 1999

Unikalna gra zręcznościowa uznawana za jedną pierwszych produkcji muzyczno-rytmicznych. Za produkcję tytułu odpowiadają twórcy legendarnej serii PaRappa the Rapper. Gracze kontrolują animowanego królika i w rytm muzyki muszą unikać stojących na jego drodze przeszkód.

WWF Attitude
WWF Attitude

Sportowe 31 lipca 1999

Bazująca na licencji słynnej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa, która pozwala pokierować najsłynniejszymi zawodnikami świata i wziąć udział w kilkunastu różnych typach pojedynków. Gra jest kontynuacją WWF War Zone.

Whizz
Whizz

Zręcznościowe 15 lutego 1997

Będąca konwersją z komputerów osobistych kolorowa dwuwymiarowa platformówka, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Tytuł stawia przed sterowanym przez graczy humanoidalnym królikiem szereg wyzwań logiczno-zręcznościowych.