Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka OverBlood (PS1)

OverBlood PS1

Survival horror, w którym wcielamy się w Larsa Karcy’ego – jedną z ofiar przerażających eksperymentów przeprowadzanych w tajnej placówce badawczej Lystra Laboratories.

Akcji | science fiction | survival horror | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji

Sony PlayStation 1
Okładka OverBlood (PS1)

producent: Riverhillsoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

2sierpnia1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OverBlood to przedstawiciel gatunku survival horrorów, stworzony przez studio Riverhillsoft. Produkcja pojawiła się na konsoli PS1, nakładem firmy Electronic Arts.

Fabuła

Akcja OverBlood toczy się na terenie Lystra Laboratories – tajnej placówki badawczej, w której prowadzono kontrowersyjne eksperymenty na ludzkim genomie; kiedy sprawy wymknęły się spod kontroli, personel uciekł, pozostawiając na pastwę losu ofiary swoich badań, zamienione w krwiożercze potwory. W toku przygody gracze wcielają się w dotkniętego amnezją Larsa Karcy’ego (Raza Karcy’ego w amerykańskiej i japońskiej wersji gry), który obudził się z kriogenicznego snu. Protagonista (będący jednym z obiektów testowych) przemierza opustoszałe laboratoria, stopniowo poznając prawdę na temat natury owych eksperymentów, a także zaczynając rozumieć, na czym polegała jego rola.

Mechanika

W wydanym na platformie PS1 OverBlood akcję obserwujemy z filmowych ujęć – niemniej, w dowolnym momencie możemy przełączyć się na widok FPP, choćby po to, by uważnie przyjrzeć się elementom otoczenia. W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim eksploracją futurystycznych lokacji, walką z napotkanymi przeciwnikami i rozwiązywaniem zagadek popychających fabułę do przodu; znalazło się tu również miejsce na okazjonalne QTE. Lars nie jest sam, gdyż towarzyszy mu niewielki robot Pipo, który z czasem okazuje się bardziej przydatny, niż mogłoby się wydawać; nasz podopieczny może też liczyć na pomoc zaprzyjaźnionej z nim Milly Azray, nad którą gracz przejmuje kontrolę w wybranych momentach.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do pierwszych odsłon cyklu Resident Evil, w których wykorzystywano dwuwymiarowe tła, akcja OverBlood toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku. Niemniej, oprawa graficzna tej produkcji już w momencie jej premiery nie była jej najmocniejszą stroną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe OverBlood

16+