Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1
Okładka OverBlood 2 (PS1)

OverBlood 2 PS1

Druga część serii stworzonej przez studio Riverhillsoft – w przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, nie mamy do czynienia z survival horrorem, a z grą przygodową kładącą nacisk na eksplorację futurystycznych lokacji i rozwiązywanie zagadek.

Przygodowe | TPP | science fiction | przygodowe gry akcji

Sony PlayStation 1
Okładka OverBlood 2 (PS1)

producent: Riverhillsoft

wydawca: Evolution Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

23lipca1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OverBlood 2 to druga odsłona cyklu stworzonego przez studio Riverhillsoft. W przeciwieństwie do oryginału będącego survival horrorem, omawiana produkcja jest grą przygodową kładącą nacisk na eksplorację i rozwiązywanie zagadek. Podobnie jak pierwowzór, tytuł ukazał się na platformie PS1.

Fabuła

Akcja OverBlood 2 toczy się w 2115 roku, siedemdziesiąt lat po kataklizmie znanym jako „Nagła śmierć Ziemi”, w wyniku którego ludzkość została zmuszona do skonstruowania specjalnych urządzeń schładzających atmosferę – bez nich planeta nie nadawałaby się już do życia. Głównego bohatera gry, czyli Acarno Braniego, poznajemy w trakcie lotu do miasta East Edge, gdzie protagonista zamierza rozpocząć karierę kierowcy wyścigowego w mistrzostwach Junk Blade. Podczas podróży nasz podopieczny poznaje Veltora Curtisa, który zostaje zaatakowany tuż po wylądowaniu; w trakcie szamotaniny nowy znajomy przekazuje Acarno tajemniczą kapsułę zawierającą poufną wiadomość.

W ten sposób rozpoczyna się opowieść, której kolejne wątki są przekazywane zarówno poprzez rozmowy z postaciami neutralnymi, jak i w trakcie przerywników filmowych. Warto odnotować, że poza kilkoma nawiązaniami, deweloperzy nie zdecydowali się na podjęcie tematów zapoczątkowanych w pierwszej odsłonie cyklu.

Mechanika

W OverBlood 2 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja – w toku zmagań odwiedzamy rozmaite lokacje o otwartej strukturze, po których przemieszczamy się na piechotę; ich przemierzanie urozmaica nie tylko wspinanie na przeszkody, lecz także możliwość wykorzystania gadżetów pokroju linki z hakiem, która zapewnia nam dostęp do wysoko położonych miejsc. Poza tym ważną rolę odgrywa rozwiązywanie zagadek opartych na odpowiednim używaniu znalezionych po drodze przedmiotów, poszukiwaniu kluczy i kart dostępu czy choćby wynajdywaniu informacji na temat świata przedstawionego. W grze nie brakuje jednak starć z przeciwnikami (których eliminujemy przy pomocy broni białej lub palnej), a nawet sekwencji wyścigowych.

Kwestie techniczne

Na potrzeby OverBlood 2 autorzy zdecydowali się przede wszystkim na udoskonalenie modelu sterowania – tym samym uporali się z jednym z głównych zarzutów stawianych przez graczy ich poprzedniemu dziełu. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, odwiedzane przez nas miejsca są w pełni trójwymiarowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do OverBlood 2

Wymagania wiekowe OverBlood 2

odpowiednia dla każdego wieku