Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry na platformę Sony PlayStation 1 ułożone według popularności.

PS1
Tematyki
Space Debris
Space Debris

Akcji 1 stycznia 2000

Trójwymiarowa gra akcji, w której gracze wcielają się w rolę młodego pilota statku kosmicznego, ostatniej nadziei ludzkości na przetrwanie. Gra oferuje dziesięć misji, sześć różnych statków kosmicznych oraz power-upy zwiększające możliwości bojowe pojazdu.

Millennium Soldier: Expendable
Millennium Soldier: Expendable

Akcji 22 kwietnia 2000

Dynamiczna zręcznościowa strzelanka, w której akcja prezentowana jest w z perspektywy trzeciej osoby. Gracze przejmują kontrolę nad stworzonym przez naukowców superżołnierzem i prowadzą go w nierównej walce z obcymi.

Wild Arms 2
Wild Arms 2

RPG 2 września 1999

Druga odsłona wyróżniającego się specyficzną stylistyką, miksującą elementy Dzikiego Zachodu i steampunku, japońskiego RPG-a. Produkcja nie kontynuuje wątków z poprzedniczki i przedstawia zupełnie innych bohaterów oraz wydarzenia.

Dreams to Reality
Dreams to Reality

Akcji 1 stycznia 1997

Przygodowa gra akcji, stworzona przez studio Cryo Interactive, w której wcielamy się w Duncana – wybrańca starającego się uratować krainę snu i świat rzeczywisty przed zakusami sił zła. W Dreams to Reality poczynania protagonisty obserwujemy zza jego pleców – w trakcie zabawy zajmujemy się głównie eksploracją lokacji, rozwiązywaniem zagadek środowiskowych oraz walką z przeciwnikami.

Tony Hawk's Pro Skater 2
Tony Hawk's Pro Skater 2

Sportowe 20 września 2000

Tony Hawk's Pro Skater 2 jest kontynuacją wydanej w 1999 roku gry sportowej o jeździe na deskorolce, sygnowanej nazwiskiem słynnego skateboardzisty. W stosunku do pierwowzoru tytuł przynosi szereg usprawnień w warstwie audiowizualnej, a także rozbudowuje mechanikę zabawy o nowe elementy.

Mortal Kombat 3
Mortal Kombat 3

Bijatyki 6 października 1995

Mortal Kombat 3 to trzecia część jednej z najpopularniejszych serii zręcznościowych bijatyk, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Midway Games. Twórcy pozostali wierni zasadom rozgrywki znanym z wcześniejszych odsłon cyklu, zwiększając liczbę dostępnych wojowników, aren, specjalnych ataków i ciosów kończących walkę.

Pandemonium 2
Pandemonium 2

Zręcznościowe 30 września 1997

Pandemonium 2 to kontynuacja popularnej platformówki z 1996 roku. Fabuła gry osnuta jest wokół tajemnicy "komety nieograniczonych możliwości", przelatującej nad krainą Lyr raz na 300 lat. Znani z pierwszej odsłony bohaterowie: Nikii i Fergus muszą stawić czoła złej królowej, która pragnie wykorzystać kometę do swych niecnych celów.

Die Hard Trilogy
Die Hard Trilogy

Akcji 31 sierpnia 1996

Dynamiczna gra akcji, bazująca na słynnej serii filmów z Brucem Willisem. Produkcja podzielona jest na trzy części, nawiązujące do poszczególnych filmów i będące w gruncie rzeczy trzema niezależnymi grami. W Die Hard Trilogy znajdziemy więc zarówno trzecioosobową grę akcji, strzelaninę typu rail-shooter, jak i zręcznościową grę samochodową.

Batman: Gotham City Racer
Batman: Gotham City Racer

Wyścigi 19 kwietnia 2001

Gra samochodowa, pozwalająca nam wcielić się w jednego z bohaterów i zadbać o porządek w Gotham City, albo siać pożogę w skórze jednego ze złoczyńców, uciekającego przed Batmanem i jego towarzyszami. Tytuł został oparty na motywach serialu animowanego, znanego w Polsce pod nazwą Nowe przygody Batmana.

Ghost in the Shell
Ghost in the Shell

Akcji 17 lipca 1997

Bazująca na popularnej mandze i anime Ghost in the Shell strzelanina TPP, w której gracze sterują pająkopodobnym pojazdem bojowym i podejmują się szeregu misji. Produkcja stawia na zręcznościowe, efektowne pojedynki z wrogami.

Krazy Ivan
Krazy Ivan

Akcji 30 stycznia 1996

Pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze przejmują kontrolę nad rosyjskim pilotem robota bojowego, który broni różnych regionów Ziemi przed inwazją kosmitów.

Tony Hawk's Skateboarding
Tony Hawk's Skateboarding

Sportowe 31 sierpnia 1999

Pierwsza odsłona słynnej serii gier zręcznościowych adresowanych do fanów ekstremalnej jazdy na deskorolce. Produkcja pozwala pokierować znanymi skaterami i sprawdzić się w szeregu wyzwań.

This is Football
This is Football

Sportowe 1 grudnia 1999

Gra sportowa poświęcona piłce nożnej. Produkcja wykorzystuje oficjalną licencję, dzięki której do dyspozycji graczy oddano ponad 200 autentycznych drużyn oraz oficjalne zawody jak Mistrzostwa Świata i Liga Mistrzów. Płynnym, trójwymiarowym meczom towarzyszy profesjonalny komentarz sportowy Clive’a Tyldesley’a.

Colony Wars: Red Sun
Colony Wars: Red Sun

Symulacje 2 maja 2000

Ostatnia część trylogii symulatorów kosmicznych Colony Wars. Konflikt kolonialnej Ligi oraz Imperium Ziemi trwa w najlepsze, lecz tym razem gracz nie staje bezpośrednio po żadnej ze stron. W trzeciej części wcielamy się w Alexandra Lyrona Valdemara – prostego górnika, wydobywającego minerały z asteroid. Męczony snami o tajemniczej rasie obcych udaje się on na poszukiwania legendarnego statku Red Sun.

Soviet Strike
Soviet Strike

Akcji 31 października 1996

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. To pierwsza część cyklu wydana na 32-bitowej konsoli.

International Track & Field 2
International Track & Field 2

Sportowe 30 listopada 1999

Zręcznościowa gra sportowa, w której posiadacze konsoli mogą rywalizować w kilkunastu dyscyplinach olimpijskich. Zmagania oparte są na prostej mechanice wciskania przycisków w odpowiednim tempie lub czasie.

Koudelka
Koudelka

RPG 30 listopada 1999

Japońska gra fabularna w konwencji horroru. Tytuł osadzony jest w uniwersum z czasem rozwiniętym za pośrednictwem cyklu Shadow Hearts. Akcja gry toczy się w roku 1898 i skupia na postaci młodej kobiety badającej tajemnice ponurego klasztoru. Pod względem mechaniki produkcja łączy eksplorację prerenderowanego otoczenia z toczonymi w czasie rzeczywistym na trójwymiarowych arenach walkami.

40 Winks
40 Winks

Zręcznościowe 14 listopada 1999

40 Winks to trójwymiarowa gra platformowa, opowiadająca o przygodach rodzeństwa, które wyrusza do krainy snów by uratować tytułowe Winki. Produkcja ukazała się oryginalnie na konsoli PlayStation, a za jej stworzenie odpowiada Eurocom Entertainment Software.

Final Fantasy Chronicles
Final Fantasy Chronicles

RPG 29 czerwca 2001

Kompilacja dwóch japońskich RPG-ów wydanych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na Super Nintendo. Umieszczone w Chronicles wersje Final Fantasy IV i Chrono Trigger zostały uzupełnione o kilka dodatków.

Duke Nukem: Time to Kill
Duke Nukem: Time to Kill

Akcji 30 września 1998

Wydana wyłącznie na PlayStation gra akcji z widokiem TPP. Tytuł porzuca założenia poprzednich produkcji ze słynnym Duke'em, ale zachowuje charakterystyczny dla cyklu klimat. Tytułowy bohater wyrusza w podróż w czasie, by pokrzyżować plany kosmicznej rasy.

Air Combat
Air Combat

Akcji 30 czerwca 1995

Wydana w 1995 roku na konsolę PlayStation pierwsza część słynnej serii Ace Combat. W grze siadamy za sterami licznych samolotów wojskowych, a akcja ma miejsce w fantastycznym uniwersum.

International Track & Field
International Track & Field

Sportowe 31 maja 1996

Pierwsza odsłona serii gier sportowych, która została wydana na PlayStation 1 i wykorzystuje grafikę 3D. Produkcja pozwala sprawdzić się graczom w jedenastu dyscyplinach sportowych. Każda z nich została zaprezentowana w zręcznościowym ujęciu.

G-Police: Weapons of Justice
G-Police: Weapons of Justice

Akcji 31 sierpnia 1999

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 trójwymiarowa gra akcji, w której posiadacze konsoli wcielają się w pilota futurystycznych pojazdów i strzegą porządku w kosmicznej kolonii. Produkcja rozwija elementy wydanego dwa lata wcześniej oryginału, dodając m.in. nowe maszyny bojowe.

Arc the Lad
Arc the Lad

RPG 30 czerwca 1995

Taktyczny jRPG utrzymany w oldskulowej grafice 2D. Jeden z pierwszych reprezentantów gatunku wydanych na PlayStation 1. Produkcja opowiada o losach grupy bohaterów, którzy starają się uratować świat przed siłami ciemności.