Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Gry z gatunku bijatyki ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

PC
PC Windows173
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 497 Sony PlayStation 3113 Sony PlayStation 264 Sony PlayStation 139 PlayStation Portable40 PlayStation Vita35
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE62 Microsoft Xbox 36092 Microsoft Xbox20
Mobile
Android26 Apple iOS26 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch48 Nintendo Wii26 Nintendo DS17 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance10 Nintendo GameCube12
WIĘCEJ
MNIEJ
Naruto: Ninja Destiny
Naruto: Ninja Destiny

Bijatyki 15 lutego 2008

Dynamiczna bijatyka studia Tomy, będąca kolejną próbą przeniesienia uniwersum popularnej serii anime Naruto na ekrany przenośnej konsolki Nintendo DS. Fabuła Naruto: Ninja Destiny w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi do 140 odcinka telewizyjnego serialu. Do pokonania mamy zaś osiem głównych etapów, choć oprócz trybu fabularnego produkcja oferuje także klasyczne pojedynki jeden na jednego oraz wariant multiplayer za pomocą łącza bezprzewodowego.

NDS

Arcana Heart 3
Arcana Heart 3

Bijatyki 13 stycznia 2011

Trzecia cześć tradycyjnych, dwuwymiarowych bijatyk, znanych z japońskich salonów gier. W podstawowym trybie rozgrywki poznajemy kontynuację wydarzeń z poprzedniej odsłony. Twórcy przygotowali też tryb treningu, versus oraz score attack. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów. Cechą systemu walki w Arcana Heart są obszerne areny i możliwość wykonywania dużych skoków.

X360PS3

Phantom Breaker
Phantom Breaker

Bijatyki 2 czerwca 2011

Phantom Breaker to dwuwymiarowa japońska bijatyka, czerpiąca pomysły od znanych przedstawicieli gatunku. Do dyspozycji graczy oddaje 14 grywalnych postaci, z których każda posiada swój własny styl walki i zasób specjalnych ataków.

X360

Breaking The Rules: The Roman Tournament
Breaking The Rules: The Roman Tournament

Bijatyki 12 czerwca 2011

Breaking The Rules : The Roman Tournament to zręcznościowa bijatyka 3D, wyprodukowana przez włoskie studio BTR. Akcja gry osadzona została w Rzymie, dokąd przybywają mistrzowie sztuk walki. Gracz kieruje poczynaniami jednego z uczestników turnieju i bierze udział w pojedynkach na arenach w charakterystycznych lokacjach Wiecznego Miasta.

PC

Dead or Alive 5 Ultimate
Dead or Alive 5 Ultimate

Bijatyki 3 września 2013

Rozszerzona wersja Dead or Alive 5, zręcznościowej bijatyki studia Team Ninja. Tytuł został wzbogacony między innymi o nowe tryby rozgrywki, areny oraz bohaterów. W sumie Dead or Alive 5 Ultimate zawiera ponad dwadzieścia grywalnych postaci, wśród których pojawili się m.in. znani z cyklu Ninja Gaiden Ryu Hayabusa i Momiji, wojowniczki ninja Kasumi oraz Ayane, zapaśniczka Tina, szalony Zack, a także kilkoro debiutantów.

X360PS3

Backyard Wrestling 2: There Goes the Neighborhood
Backyard Wrestling 2: There Goes the Neighborhood

Bijatyki 30 września 2004

Podwórkowy wrestling zaczyna zagrażać turniejom zawodowym. A wszystko przez obłędną nagrodę. Okrągły milion dolarów dla najlepszego fightera oraz zapewniona potężna oglądalność widowiska poprzez telewizje kablową. Amatorzy kontra profesjonaliści - to może być mocna jazda!

PS2

The Con
The Con

Bijatyki 18 października 2005

W grze wcielamy się w postać ulicznego wojownika i staczamy serię coraz trudniejszych walk. Istnieje również możliwość toczenia pojedynków z innymi graczami.

PSP

Rise of the Robots
Rise of the Robots

Bijatyki 22 sierpnia 1994

Bijatyka w stylu Street Fighter i Mortal Kombat, której bohaterami są roboty. Gra została poprzedzona spektakularną, jak na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych kampanią reklamową, program jednak spotkał się z olbrzymią falą krytyki.

PC

Rag Doll Kung Fu
Rag Doll Kung Fu

Bijatyki 12 października 2005

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za pośrednictwem systemu dystrybucji online’owej „Steam” firmy Valve za kwotę 12,95$.

PC

Dangerous Streets
Dangerous Streets

Bijatyki 12 maja 1994

Dangeous Streets to mordobicie stworzone przez włoską firmę Micromania a wydane przez koncern Flair Software. Do miana najlepszego wojownika ulicznego na świecie staje sześciu zabijaków i dwie ubrane w obcisłe kostiumy panie.

PC

Power Stone Collection
Power Stone Collection

Bijatyki 20 października 2006

Power Stone Collection to pakiet dwóch bijatyk wydany przez japońską firmę Capcom. Zarówno Power Stone jak i Power Stone 2 oferują dość proste sterowanie i idealnie nadają się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z gatunkiem.

PSP

Naruto: Clash of Ninja
Naruto: Clash of Ninja

Bijatyki 11 kwietnia 2003

Przygotowana przez firmę Tomy Company we współpracy z autorem mangowego pierwowzoru, Masashim Kishimoto, trójwymiarowa bijatyka opowiadająca o losach młodego wojownika ninja imieniem Naruto. Gra Clash of Ninja przybliża nam początki działalności bohatera, który, próbując opanować zapieczętowanego swym wnętrzu demona, trenuje sztuki walki pod okiem doświadczonego nauczyciela.

GCN

Fatal Fury Special
Fatal Fury Special

Bijatyki 5 września 2007

Fatal Fury Special to klasyczna bijatyka firmy SNK, która święciła triumfy w okolicach roku 1993, kiedy to pojawiła się na automatach i konsoli NeoGeo. Pojedynki toczymy w dwuwymiarowej scenerii, wykonując różnorodne kombinacje ciosów. Program swego czasu starał się być konkurencją dla głośnej serii Street Fighter.

PCPS4XONESwitchX360ANDiOSWii

SVC Chaos: SNK vs. Capcom
SVC Chaos: SNK vs. Capcom

Bijatyki 7 października 2004

SVC Chaos: SNK vs. Capcom to nic innego jak dobra bijatyka 2D, która jest doskonałą alternatywą dla trójwymiarowych mordobić i posiada wspaniały klimat rodem z dawnych lat. Gra jest tzw. crossoverem, w którym autorzy dali nam możliwość kontroli nad postaciami z gier obydwu firm.

PS2XBOX

Capcom Fighting Jam
Capcom Fighting Jam

Bijatyki 16 listopada 2004

Dwuwymiarowa bijatyka stworzona przez Capcom. Elementem odróżniającym tę pozycję od dziesiątek innych podobnych gier jest fakt, iż zawarto w niej dużą liczbę postaci pochodzących z kilku innych bijatyk wyżej wymienionego producenta.

PS2XBOX

Street Fighter Anniversary Collection
Street Fighter Anniversary Collection

Bijatyki 31 sierpnia 2004

Street Fighter Anniversary Collection jest specjalnym zestawem, przygotowanym z okazji piętnastych urodzin jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych bijatyk, znajdującej się pod skrzydłami dalekowschodniej korporacji Capcom. W skład omawianego pakietu wchodzą dwa zasadnicze elementy (tj. gry), uzupełniane przez ciekawy dodatek (pełnometrażowy film animowany z 1994 roku pt. Street Fighter II: The Animated Movie).

PS2XBOX

Jaxe
Jaxe

Bijatyki prace wstrzymane

Jaxe to bijatyka stworzona przez niemieckie studio developerskie Fluid Games, które wcześniej zaistniało w świecie dzięki średniej klasy grze The Rage. Pozwala ona zarówno na rozgrywkę jednoosobową, gdzie przeciwnikami steruje komputerowa A.I. oraz na potyczki grupowe maksymalnie szesnastu osób.

PC

Spectral vs. Generation
Spectral vs. Generation

Bijatyki 30 marca 2007

Klasyczna dwuwymiarowa biajtyka, w której spotykają się postaci znane z gier z serii "Spectral Force" oraz "Generation of Chaos". Dzielni bohaterowie dążą do pokonania sił zła.

PS2PSP

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition
The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

Bijatyki 26 czerwca 2008

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Wybieramy pomiędzy 64 wojownikami, wśród których nie brakuje bohaterów takich gier jak "Fatal Fury" czy "Art of Fighting". Jedną z głównych nowości jest dodanie trybu Ultimate Match.

PCPS4X360PS2

Lost Saga
Lost Saga

Bijatyki 17 listopada 2009

Dynamiczna bijatyka MMO, rozpowszechniana w formule free-to-play. W grze toczymy pojedynki PvP w jednym z szerokiej gamy trybów rozgrywki, a do naszej dyspozycji oddano ponad 100 w pełni modyfikowalnych postaci, inspirowanych bohaterami gier, książek, filmów, historii i mitów.

PC

Yatagarasu: Attack on Cataclysm
Yatagarasu: Attack on Cataclysm

Bijatyki 7 lipca 2015

Dynamiczna dwuwymiarowa bijatyka, nawiązująca do kultowych produkcji firmy Capcom i czasów świetności automatów NeoGeo, sfinansowana dzięki zbiórce w serwisie Indiegogo. Yatagarasu: Attack on Cataclysm jest ulepszoną i rozszerzoną wersją gry wydanej w 2011 roku jedynie w Japonii. Fabuła łączy mity japońskie z wydarzeniami historycznymi. Cofamy się do początku XX w.

PC

Double Dragon II: Wander of the Dragons
Double Dragon II: Wander of the Dragons

Bijatyki 21 września 2011

Double Dragon II: Wander of the Dragons to odświeżona wersja popularnej jeszcze w latach osiemdziesiątych na automatach bijatyki Double Dragon II: The Revenge. Zmagania możemy toczyć także w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci, w maksymalnie cztery osoby.

X360

Toribash
Toribash

Bijatyki 1 marca 2006

Rozgrywana w systemie turowym taktyczna bijatyka, w której wykorzystano popularną technologię rag-doll. W grze kierujemy trójwymiarowymi modelami postaci, wykonując kolejne ruchy poprzez zginanie, prostowanie, napinanie bądź rozluźnianie ich mięśni i stawów. Pozwala to na całkowitą swobodę ruchu. Produkcja cechuje się wyjątkowo ascetyczną oprawą, ograniczającą się do walczących na białym tle rywali i prostych, lecz sugestywnych dźwięków zadawanych ciosów.

PCWii

Tournament of Legends
Tournament of Legends

Bijatyki 6 lipca 2010

Tournament of Legends to wyprodukowana przez studio High Voltage Software trójwymiarowa bijatyka, w której na kilkunastu arenach pojedynki toczą postaci znane z mitologii. W trybie dla pojedynczego gracza twórcy wprowadzili wątki fabularne dla każdego z grywalnych bohaterów. Przewidziano również możliwość starć z żywym przeciwnikiem.

Wii