Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiiOSAND
Okładka Batman: Arkham City Lockdown (iOS)

Batman: Arkham City Lockdown

Stworzona z myślą o użytkownikach platform mobilnych spin-offowa odsłona bestsellerowej serii o Batmanie, rozwijanej od 2009 roku przez studio Rocksteady.

Bijatyki | Batman | elementy zręcznościowe | walka

Okładka Batman: Arkham City Lockdown (iOS)

data premiery gry:

7gru2011

iOS

26cze2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: Arkham City Lockdown to spin-offowa odsłona popularnej serii gier akcji, rozwijanej od 2009 roku przez studio Rocksteady. Tytuł powstał z myślą o urządzeniach mobilnych, a za jego powstanie odpowiada studio NetherRealms, znane wcześniej jako Midway Games Chicago. Deweloperzy mają na swoim koncie m.in. takie tytuły jak Stranglehold, Wheelman, Mortal Kombat: Deception i Mortal Kombat: Unchained na konsolkę PSP.

Akcja gry toczy się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w Arkham Asylum i Arkham City. W czasie, gdy były dyrektor szpitala psychiatrycznego Arkham – Quincy Sharp ogłasza się burmistrzem, grupa przebywających tam złoczyńców pod wodzą przebiegłego Jokera podejmuje brawurową próbę ucieczki, siejąc postrach na ulicach miasta. W obliczu zagrożenia i bezradności władz, obowiązek stawienia czoła bandzie oprychów spoczywa rzecz jasna na barkach niezłomnego Batmana.

W odróżnieniu od pełnoprawnej części cyklu Batman: Arkham City, produkcja studia NetherRealm koncentruje się niemal w całości na walce. Rozgrywka sprowadza się do toczenia pojedynków jeden na jednego w kolejno odblokowywanych lokacjach miasta. W ich trakcie stawiamy czoła całej galerii znanych z gier i komiksów złoczyńców, takich jak Joker, Penguin, Two-Face, Solomon Grundy, Deathstroke, Poison Ivy czy Harley Quinn. Zabawa przeplatana jest etapami bonusowymi, podczas których Batman musi ukrywać się przed ostrzałem i kolejno eliminować atakujących go przeciwników. W miarę postępów w grze zdobywamy specjalne punkty, które następnie możemy spożytkować na rozwój statystyk Batmana oraz odblokowanie dodatkowych gadżetów oraz kostiumów.

Batman: Arkham City Lockdown odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, choć ze względu na specyfikę platform mobilnych sama walka przedstawiona została w dużym uproszczeniu. Podczas pojedynków nie możemy się poruszać, wykonując jedynie za pomocą odpowiednich gestów kolejne ataki oraz uniki. Jedną z atrakcji gry są stanowiące niewątpliwą gratkę dla fanów dodatki. W grze możemy przeczytać szczegółowe opisy bohaterów, bądź ustawić jedną z szeregu dostępnych tapet. W grze znajdziemy alternatywne stroje Batmana (w tym legendarny kostium z lat 70.), zagramy też postacią samego Bruce’a Wayne’a (bez przebrania).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Batman: Arkham City Lockdown

Wymagania wiekowe Batman: Arkham City Lockdown

12+

iOS
AND