Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. HTC Vive - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku akcji o tematyce HTC Vive ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows73
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Heavy Fire: Red Shadow
Heavy Fire: Red Shadow

Akcji 16 października 2018

Nietypowy rail shooter, w którym wcielamy się w żołnierza strzelającego ze stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego oraz wyrzutni rakiet w bliżej nieokreślonym teatrze wojennym. Heavy Fire: Red Shadow jest dziełem studia Mastiff.

PCPS4XONE

Pistol Whip
Pistol Whip

Akcji 7 listopada 2019

Połączenie FPS-a i gry rytmicznej, opracowane z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Pistol Whip trafiamy w sam środek akcji i w rytm muzyki eliminujemy zastępy przeciwników przy pomocy tytułowego pistoletu.

PC

Serious Sam 3 VR: BFE
Serious Sam 3 VR: BFE

Akcji 9 listopada 2017

Specjalna wersja gry Serious Sam 3: BFE, opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Gracze ponownie wcielają się w tytułowego bohatera i stawiają czoła hordom mniejszych lub większych potworów, starając się pokrzyżować plany złowrogiego Mentala pragnącego przejąć władzę nad światem.

PC

Serious Sam VR: The First Encounter
Serious Sam VR: The First Encounter

Akcji 30 marca 2017

Wierna adaptacja gry Serious Sam: Pierwsze starcie, dostosowana przez studio Croteam do zestawów wirtualnej rzeczywistości. Gracze wcielają się w nieustraszonego Sama, który jako najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych zostaje przeniesiony w czasie do starożytnego Egiptu. Jego zadaniem jest zmiana biegu wydarzeń i położenie trupem Tah-Uma – wcielenie ostatniego z nieśmiertelnych, który niszczy napotkane po drodze cywilizacje. Na Serious Sam VR: The First Encounter składa się piętnaście rozbudowanych misji – w ich trakcie zajmujemy się głównie eksploracją rozległych lokacji oraz eliminacją hord przeciwników. Adwersarze to zarówno mięso armatnie, jak i bardziej wymagający oponenci pełniący rolę bossów. Na szczęście protagonista nie jest bezbronny – robi doskonały użytek z dziesięciu rodzajów broni, wśród których pojawia się między innymi klasyczny Colt, shotgun, piła mechaniczna oraz przenośne działo. Przed rozpoczęciem zabawy możemy zdecydować, czy zamierzamy poruszać się po planszy w sposób płynny, czy też wolimy wykorzystać specjalny system teleportacji. Ponadto, po otoczeniu można swobodnie się rozglądać poprzez poruszanie głową, a do celowania można wykorzystać dedykowane kontrolery ruchu. Oprócz kampanii fabularnej, tytuł oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki wieloosobowej, oparte zarówno na współpracy pomiędzy graczami, jak i na rywalizacji.

PC

Borderlands 2 VR
Borderlands 2 VR

Akcji 14 grudnia 2018

Przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej konwersja popularnego FPS-a z elementami RPG, wydanego na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 i PlayStation Vicie. Za stworzenie zarówno oryginalnego tytułu, jak i portu VR odpowiada firma Gearbox Software.

PCPS4

Bloody Zombies
Bloody Zombies

Akcji 12 września 2017

Opracowana przez niezależne studio Paw Print Games gra z gatunku beat’em up z klasycznym widokiem z boku. Akcja Bloody Zombies osadzona została w Londynie opanowanym przez plagę tytułowych nieumarłych. Ostatnią nadzieją miasta okazuje się czwórka wyrzutków, którzy, nie mając nic do stracenia, podejmują próbę oczyszczenia ulic metropolii przy użyciu własnych pięści oraz mniej lub bardziej prowizorycznych broni. Rozgrywka polega na podążaniu w prawo i eliminacji hord przeciwników, wśród których prym wiodą oczywiście mocarni, zmutowani bossowie. System walki opiera się na wyprowadzaniu brutalnych i efektownych ciosów, które można łączyć w rozbudowane kombinacje. Klucz do sukcesu stanowi jednak umiejętne posługiwanie się rozmaitymi elementami otoczenia, a także zestawem zdolności aktywnych i pasywnych poszczególnych bohaterów. Bawić możemy się zaś zarówno w pojedynkę, jak i w przeznaczonym dla max. 4 graczy trybie współpracy. Całość okraszona została dwuwymiarową grafiką w kreskówkowym stylu.

PCPS4XONESwitch

Evasion
Evasion

Akcji 9 października 2018

Osadzona w świecie science fiction pierwszoosobowa strzelanka, wzorowana na grach takich jak Doom czy Borderlands. Evasion został przygotowany przez studio Archiact z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

PCPS4

Gal*Gun VR
Gal*Gun VR

Akcji 9 sierpnia 2017

Specjalna wersja pierwszoosobowej strzelaniny Gal*Gun, stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Gracze wcielają się w pechowego licealistę, pozostającego pod wpływem klątwy, która sprawia, że jest nagabywany przez wszystkie spotkane dziewczęta. Jego jedyną obroną pozostaje broń naładowana feromonami odwracającymi ich uwagę.

PC

Justice League VR
Justice League VR

Akcji 5 grudnia 2017

Justice League VR to opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości gra akcji. W czasie zabawy gracz przechodzi kolejne misje, wcielając się przy tym w członków tytułowej Ligi Sprawiedliwości, znanej z komiksów wydawnictwa DC Comics.

PCPS4

Gunheart
Gunheart

Akcji 4 czerwca 2018

Pierwszoosobowa strzelanina zaprojektowana z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości. W Gunheart gracze trafiają na powierzchnię egzotycznej planety, gdzie kontrolują roboty bojowe i zarabiają na życie jako łowcy nagród. Sednem rozgrywki są dynamiczne starcia z licznymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami. W walce wykorzystujemy futurystyczny arsenał, w którym znalazły się m.in. wyrzutnie dysków odbijających się od ścian, pistolety i kusze. Bohaterowie mogą też skorzystać z umiejętności specjalnych, a także z możliwości rzucania różnymi przedmiotami. Zabawę podzielono na misje, które możemy rozgrywać w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy. Pomiędzy zadaniami trafiamy natomiast do bazy wypadowej, gdzie możemy zakupić nowe wyposażenie i przetestować je przed przystąpieniem do walki. Gunheart może się pochwalić wysokiej jakości grafiką, zwłaszcza jak na pozycję VR.

PC

FarHome
FarHome

Akcji 2020 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

Strzelanka VR w realiach science fiction, w której wcielamy się w członków elitarnego oddziału wojskowego, walczącego z obcymi formami życia na niezbadanej planecie. Gra jest przeznaczona do zabawy w pojedynkę lub w kooperacji. Odpowiada za nią studio DevCube.

PC

Serious Sam VR: The Second Encounter
Serious Sam VR: The Second Encounter

Akcji 4 kwietnia 2017

Specjalna wersja gry Serious Sam: The Second Encounter, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza dzieło studia Croteam posiada szereg multiplayerowych trybów opartych na rywalizacji lub kooperacji.

PC

Unearthing Mars 2: The Ancient War
Unearthing Mars 2: The Ancient War

Akcji 18 września 2018

Dynamiczna, pierwszoosobowa strzelanka w klimatach science fiction, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i technologii śledzenia ruchu. Gra jest kontynuacją Unearthing Mars z 2017 roku i podobnie jak ona została stworzona oraz wydana przez Winking Entertainment.

PCPS4

Mortal Blitz
Mortal Blitz

Akcji 20 lipca 2017

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa strzelanka autorstwa koreańskiego studia Skonec Entertainment. Mortal Blitz zabiera graczy w przyszłość, w której to światem rządzi zbrodniczy Niszczycielski Plan Dominium Teratomy. Główni bohaterowie gry to tzw. Yuhei, czyli byli żołnierze elitarnej jednostki rządowej FORCE, których zadaniem jest udaremnienie zagrażających globalnemu porządkowi złowieszczych spisków. W trakcie zabawy zwiedzamy szereg futurystycznych lokacji, a rozgrywka opiera się przede wszystkim na widowiskowej eliminacji zastępów adwersarzy przy użyciu broni palnej oraz telekinezy, dzięki której możemy manipulować rozmaitymi przedmiotami. Podobnie jak w większości produkcji VR w trakcie gry nie mamy możliwości swobodnego poruszania się po otoczeniu. Możemy jednak rozglądać się poprzez poruszanie głową i celować z broni przy użyciu kontrolerów ruchowych.

PCPS4

Soviet Lunapark VR
Soviet Lunapark VR

Akcji 23 lipca 2018

Pierwszoosobowa strzelanka, w której trafiamy na wyspę upstrzoną retrofuturystycznymi wynalazkami stworzonymi w alternatywnej wersji Związku Radzieckiego. W trakcie zabawy w Soviet Luna Park przedzieramy się przez placówkę opanowaną przez zbuntowane maszyny i hordy żywych trupów, starając się znaleźć drogę ucieczki.

PCPS4

Stand Out: VR Battle Royale
Stand Out: VR Battle Royale

Akcji 17 maja 2019

Multiplayerowy FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Sednem gry są zmagania oparte na zasadach battle royale. W trakcie zabawy trafiamy więc na rozległą wyspę, gdzie walczymy o przetrwanie z innymi graczami aż do momentu, w którym na placu boju pozostanie jedna osoba.

PC

Gunship Battle2 VR
Gunship Battle2 VR

Akcji 2 sierpnia 2017

Zręcznościowa gra akcji opracowana przez studio Joycity z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Kiedy los całego świata zawisł na włosku, ostatnią nadzieją ludzkości został główny bohater gry, czyli Dylan – pilot eksperymentalnego śmigłowca bojowego, starający się odzyskać dawne życie i utraconą rodzinę. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami helikoptera i bierzemy udział w misjach, podczas których na wykonanie czekają zadania pokroju zrównania z ziemią bazy wroga, zniszczenia konwoju poruszającego się po powierzchni czy wreszcie walki w przestworzach z siłami powietrznymi należącymi do nieprzyjaciół. Gunship Battle2 VR cechuje się przyzwoitej jakości grafiką – należy odnotować, że w niezależnie od platformy, produkcja wymaga do działania wyżej wspomnianych gogli wirtualnej rzeczywistości, czyli Samsung Gear VR dla urządzeń mobilnych oraz PlayStation VR dla wersji na PlayStation 4.

PCPS4AND

Budget Cuts
Budget Cuts

Akcji 14 czerwca 2018

Gra akcji z elementami skradanki, w której trafiamy do opanowanej przez roboty siedziby firmy TransCorp. W trakcie zabawy stawiamy czoła owym maszynom i rozwiązujemy zagadki środowiskowe – wszystko po to, by za wszelką cenę utrzymać swoją posadę.

PC

Apex Construct
Apex Construct

Akcji 20 lutego 2018

Gra akcji wzbogacona o elementy przygodowe, która przenosi gracza w przyszłość. Zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie w świecie opanowanym przez roboty. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i wymaga do działania zarówno gogli, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

PCPS4

Homebound
Homebound

Akcji 16 lutego 2017

Przygodowa gra akcji opracowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, korzystająca z technologii Unreal Engine 4. W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, na której dochodzi do katastrofy. Najpierw zmuszeni jesteśmy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem stajemy twarzą w twarz z zagrożeniami związanymi z wchodzeniem w atmosferę, a na końcu czeka na nas awaryjne lądowanie. Pod względem mechaniki Homebound to przygodowa gra akcji, która testuje zarówno nasz spryt, jak i refleks. Podczas zabawy musimy eksplorować otoczenie, rozwiązywać proste problemy logiczne i sprawdzać się w wyzwaniach zręcznościowych. Wszystko to obserwujemy z oczu bohatera. Ukończenie jednego segmentu zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Każdy z nich można jednak przechodzić wielokrotnie, aby spróbować pobić rekord punktowy własny lub przyjaciół. Ponadto, scenariusze pełne są ukrytych sekretów oraz przedmiotów. Dużo frajdy zapewnia również odkrywanie wszystkich możliwych sposobów na uśmiercenie astronauty.

PC

Trials on Tatooine
Trials on Tatooine

Akcji 18 lipca 2016

Osadzona w realiach Gwiezdnych wojen darmowa, eksperymentalna gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Za jej powstanie odpowiada zespół ILMxLAB, w skład którego weszli członkowie legendarnego studia Industrial Light & Magic, mającego na swoim koncie efekty specjalne do blisko 300 filmów. Fabuła gry osadzona została pomiędzy 6 i 7 epizodem kultowej gwiezdnej sagi. Podczas zabawy wcielamy się w młodego padawana, będącego uczniem samego Luke’a Skywalkera, a naszym zadaniem jest wparcie go w misji odbudowania Zakonu Jedi. Trials od Tatooine trudno nazwać pełnoprawną grą akcji, a całość powstała głównie z myślą o zaprezentowaniu możliwości zestawów VR. Celem zabawy jest tu wykonywanie rozmaitych wyzwań, takich jak naprawa Sokoła Millennium czy odbijanie za pomocą miecza świetlnego pocisków, wystrzelonych przez szturmowców. W przerwach między sekwencjami zręcznościowymi spotykamy znanych z Gwiezdnych wojen bohaterów, takich jak R2-D2, C-3PO czy Boba Fett.

PC

Space Rift
Space Rift

Akcji 2 sierpnia 2016

Przygodowa gra akcji opowiadająca historię pilota statku kosmicznego. Jest to debiutancka produkcja studia Vibrant Core, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Fabuła Space Rift toczy się w przyszłości, kiedy to ludzkość została zmuszona opuścić Ziemię i skolonizować Marsa. Głównym bohaterem tej historii jest jeden z pracowników chciwej korporacji kontrolującej społeczeństwo, który zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę. Aby ratować życie, przyłącza się on grupy rebeliantów i pomaga im w rozwoju projektu, który może ocalić ludzkość. Zadaniem gracza jest wspomaganie buntowników poprzez gromadzenie cennych minerałów oraz obrona przed atakującymi dronami. Mechanika w grze skupia się na wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Ekrany i przyciski wirtualnego kokpitu nie sa jedynie elementem tła, a odpowiednie posługiwanie się nimi jest konieczne do kierowania kosmicznym pojazdem. Wraz z postępem w grze nasz bohater może powiększyć arsenał broni pilotowanego statku i go stale ulepszać.

PC

Shooty Fruity
Shooty Fruity

Akcji 19 grudnia 2017

Nieskomplikowany FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej przez duet zespołów nDreams oraz Near Light. Gracz wciela się w pracownika sklepu Super Megamart, który musi stawić czoła armii zmutowanych, agresywnych owoców pokroju przerośniętych arbuzów, limonek kamikaze czy cytryn ninja. Rozgrywka w Shooty Fruity polega więc przede wszystkim na ostrzeliwaniu adwersarzy; w chwilach wytchnienia warto jednak znaleźć czas na kasowanie towarów przyjeżdżających do nas na taśmie, gdyż w ten sposób otrzymujemy dostęp do coraz szerszego wachlarza broni; w starciach możemy wykorzystać między innymi pistolety, karabiny maszynowe, strzelby czy wreszcie ładunki wybuchowe i granaty, z kolei dopełnieniem uzbrojenia są przydatne power-upy. Należy też odnotować, że nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa system punktacji – osiągnięcie jak najlepszego wyniku umożliwia koncentracja na szybkiej eliminacji owoców. Całość okraszono przyjemną dla oka grafiką – podobać się może zwłaszcza efektowny sposób rozpryskiwania się owoców.

PCPS4

Gungrave VR
Gungrave VR

Akcji 7 grudnia 2018

Rozbudowana i odświeżona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej wersja gry akcji Gungrave, która zadebiutowała w 2002 roku na konsoli PlayStation 2. Fabuła gry obejmuje zarówno historię znaną z pierwowzoru, jak i szereg zupełnie nowych wątków i przenosi nas do futurystycznego miasta, w którym kwitnie przestępczość, a rządy twardej ręki sprawuje organizacja Millennion. Podczas zabawy wcielamy się w postać przywróconego do życia bohatera, którego zadaniem jest nie tylko pomszczenie własnej śmierci, ale także powstrzymanie zbrodniczych planów swego byłego najlepszego przyjaciela, Harry’ego Macdowella. Gungrave VR to hybryda gry akcji oraz widowiskowej strzelanki, w której akcję obserwujemy zza pleców bohatera, jednak podczas wymiany ognia kamera przełącza się w widok FPP. Zabawa polega zaś na eksterminacji zastępów przeciwników za pomocą zróżnicowanego arsenału broni. Protagonista czyni też użytek z tzw. Graveyard Special, czyli wyjątkowej egzekucji, jakiej może dokonać na stających mu na drodze bossach.

PCPS4