Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria MLB: The Show - seria gier

MLB: The Show 18
MLB: The Show 18

Sportowe 27 marca 2018

MLB: The Show 18 to trzynasta odsłona konsekwentnie rozwijanej od lat przez firmę Sony, popularnej serii symulatorów baseballu. Produkcja oferuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki i stawia na realizm zarówno w kwestii samej zabawy, jak i grafiki. Omawiany tytuł pozwala zarówno na kierowanie drużyną na boisku, jak i wcielanie się w jej menadżera.

PS4

MLB: The Show 17
MLB: The Show 17

Sportowe 28 marca 2017

Dwunasta odsłona serii symulatorów baseballa, tworzonej na konsole z rodziny PlayStation przez studio SIE San Diego. Podobnie jak poprzednie części, MLB: The Show 17 korzysta z licencji amerykańskiej ligi Major League Baseball, dzięki czemu możemy liczyć na oficjalną listę drużyn ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wraz z ich zawodnikami. Jak zwykle, gracze mają do czynienia z kompleksowym symulatorem baseballa wzbogaconym o liczne elementy menedżerskie. MLB: The Show 17 oferuje bogaty wybór trybów gry, począwszy od pojedynczych meczów do całych sezonów. W kampanii gracze kierują wybraną przez siebie drużyną. Bawimy się nie tylko na stadionach, ale także decydujemy o wyborze poszczególnych zawodników, ich treningu oraz transferach. Jak w poprzednich latach, statystyki baseballistów modyfikowane są na bieżąco, w zależności od ich występów w trakcie trwania sezonu 2017/18 MLB. Największą nowością w produkcji jest tryb Retro, nawiązujący do produkcji z 8- i 16 bitowych konsol. Ponadto MLB: The Show 17 oferuje możliwość zabawy wieloosobowej.

PS4

MLB: The Show 16
MLB: The Show 16

Sportowe 29 marca 2016

Kolejna odsłona popularnego symulatora bejsbolowego, stworzona podobnie jak wszystkie ostatnie części cyklu przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Główne założenia rozgrywki w MLB: The Show 16 nie odbiegają od rozwiązań, znanych z poprzednich odsłon serii, zaś główną ambicją deweloperów stało się tradycyjnie możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie bejsbolowych zmagań. Twórcy zatroszczyli się jednak o odpowiednią porcję urozmaiceń i nowości, w tym system ShowTime, pozwalający na chwilowe spowolnienie czasu, celem dokładniejszego uderzenia piłki lub złapania jej za pomocą efektownego skoku. W wersji na konsolę PlayStation 4 usprawniono ponadto tryb Road to the Show, a dzięki zmienionemu programowi treningowemu w grze możemy odblokować rozmaite perki, przydatne podczas kolejnych spotkań.

PS4PS3

MLB 15: The Show
MLB 15: The Show

Sportowe 31 marca 2015

Dziesiąta odsłona popularnej serii gier sportowych o baseballu, odwzorowujących najpopularniejsze i najważniejsze rozgrywki w ramach Major League Baseball. W stosunku do poprzedniej części, MLB 15: The Show oferuje uaktualnione składy i drużyny. W wersji na konsole stacjonarne PlayStation 3 i PlayStation 4 wprowadzono ponadto usprawnienia techniczne, takie jak ładniejsza grafika, poprawiona fizyka piłki, ulepszone AI oraz nowe animacje zawodników, dzięki czemu możemy zaobserwować zupełnie nowe sytuacje w polu gry. Ponadto uproszczono nieco model sterowania pałkarzem, ułatwiając kontrolę gałką analogową. Po raz pierwszy w historii marki produkcja posiada też licencjonowany sprzęt baseballowy (pałki, kaski, ubrania itd.). Dzięki modułowi menedżerskiemu możemy podpisywać kontrakty sponsorskie z autentycznymi firmami. Ulepszono przy tym sposób zarządzania drużyną, kupowania nowych zawodników oraz trenowania ich. W grę wbudowana została audycja radiowa Inside The Show, na bieżąco i codziennie komentująca autentyczne rozgrywki ligowe w sezonie 2015.

PS4PS3PSV

MLB 14: The Show
MLB 14: The Show

Sportowe 1 kwietnia 2014

MLB 14: The Show to już dziewiąta seria bardzo popularnej wśród miłośników baseballa gry sportowej, tworzonej po raz kolejny przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Twórcy wraz z tą odsłoną oferują nam zmiany w trybach rozgrywki oraz szereg usprawnień wizualnych.

PS4PS3PSV

MLB 13: The Show
MLB 13: The Show

Sportowe 5 marca 2013

MLB 13: The Show to ósma część cieszącej się ogromną popularnością baseballowej gry sportowej, stworzonej przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy zdecydowali się na pewne zmiany formuły zabawy w sieci oraz przebudowali system rozgrywki, między innymi, poprzez wprowadzenie ułatwienia dla nowych graczy.

PS3PSV

MLB 12: The Show
MLB 12: The Show

Sportowe 6 marca 2012

MLB 12: The Show to siódma odsłona popularnej, baseballowej serii rozwijanej przez deweloperów ze studia Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy postarali się o bardziej realistyczną fizykę w grze, czy szereg nowych animacji.

PS3PSV

MLB 11 The Show
MLB 11 The Show

Sportowe 8 marca 2011

Kolejna odsłona cieszącej się dużą popularnością baseballowej serii stworzona została wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 3. MLB 11: The Show wprowadza szereg nowych rozwiązań m.in. w zakresie sterowania poczynaniami wirtualnych pałkarzy i miotaczy.

PS3

MLB 10 The Show
MLB 10 The Show

Sportowe 2 marca 2010

Kolejna odsłona symulatora baseballu przeznaczonego dla konsol firmy Sony. Autorzy w pełni wykorzystali licencję Ligii MLB, dzięki czemu dostajemy wszystkie drużyny, zawodników i stadiony znane z prawdziwych rozgrywek. Mechanika gry stawia na realizm i umożliwia zabawę w jednym z sześciu trybów, wśród których znajdziemy jeden pozwalający na wcielenie się w trenera.

PS3PS2PSP

MLB '09: The Show
MLB '09: The Show

Sportowe 3 marca 2009

Kolejna odsłona symulatora baseballu przeznaczonego dla konsol firmy Sony. Autorzy w pełni wykorzystali licencję Ligii MLB, dzięki czemu dostajemy wszystkie drużyny, zawodników i stadiony znane z prawdziwych rozgrywek. Najważniejszą nowością jest interaktywny trening, składający się z pomniejszych mini-gierek, za pomocą których możemy zwiększyć umiejętności naszego podopiecznego. Poza tym, dopracowano sterowanie oraz podkreślono rolę trenera.

PS3PS2PSP

MLB '08: The Show
MLB '08: The Show

Sportowe 4 marca 2008

MLB 08: The Show to gra sportowa, która skupia się na rozgrywkach baseballowych. Tytuł ten jest jedyną liczącą się pozycją na rynku o tej tematyce.

PS3PS2PSP

MLB '07: The Show
MLB '07: The Show

Sportowe 22 lutego 2007

MLB '07: The Show jest kontynuacją, dobrze przyjętej przez konsumentów, symulacji gry w baseball, przygotowanej przez fachowców z Sony Computer Entertainment. Nowy produkt, jak zresztą każda kolejna część jakiejkolwiek sportowej serii, stanowi pozycję zaktualizowaną i ulepszoną.

PS3PS2PSP

MLB '06: The Show
MLB '06: The Show

Sportowe 1 marca 2006

MLB ’06: The Show jest jedyną grą baseballową posiadającą oficjalną licencję trzech najważniejszych organizacji tego sportu: Major League Baseball Properties (MLBP), Major League Baseball Advanced Media (MLBAM) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA). Grę wyprodukowała i wydała firma Sony Computer Entertainment America.

PS2PSP