Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4
Okładka MLB: The Show 18 (PS4)
OkładkaMLB: The Show 18 (PS4)

MLB: The Show 18 PS4

MLB: The Show 18 to trzynasta odsłona konsekwentnie rozwijanej od lat przez firmę Sony, popularnej serii symulatorów baseballu. Produkcja oferuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki i stawia na realizm zarówno w kwestii samej zabawy, jak i grafiki.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB: The Show 18 Premiera PS4

27marca2018

PSN

27marca2018

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do MLB: The Show 18

MLB 14: The Show

R.B.I. Baseball 14

Super Mega Baseball

Cykl MLB: The Show narodził się w 2005 roku – pierwsza należąca do niego gra została wydana na konsoli PlayStation 2. Seria od samego początku korzysta z licencji amerykańskiej ligi Major League Baseball, dzięki czemu w omawianej produkcji zobaczyć możemy prawdziwe drużyny, zawodników i obiekty znane fanom baseballu z USA oraz Kanady. MLB: The Show 18 jest drugą odsłoną serii dedykowaną wyłącznie PlayStation 4.

Mechanika

MLB: The Show 18 to rozbudowany symulator baseballu, który pozwala zarówno na kontrolowanie swojej drużyny na boisku, jak i pełnienie roli jej menadżera – nacisk jest jednak położony zdecydowanie na pierwszy z elementów rozgrywki, a drugi jest uproszczony i pełni jedynie rolę komplementarną. Omawiany tytuł oferuje szeroką gamę trybów gry. Możemy rozgrywać pojedyncze mecze, całe sezony, a także kampanię, w ramach której dostajemy pod kontrolę konkretną drużynę i naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do szczytów sławy. Mamy wówczas możliwość m.in. wybierania zawodników, przeprowadzania transferów, a kluczowe do osiągnięcia sukcesu jest… baczne śledzenie prawdziwej ligi baseballowej MLB. Wszystko dlatego, że statystyki poszczególnych zawodników są na bieżąco aktualizowane, by dopasować je do tego, jak radzą sobie oni w danym sezonie.

Kiedy znudzi nam się granie z przeciwnikami sterowanymi przez AI, zawsze możemy pobawić się wspólnie z innymi graczami, korzystając z opartego o sieć Internet trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w MLB: The Show 18 na PS4 mierzy w realizm i prezentuje przyzwoity poziom. Modele i animacje postaci są szczegółowe; nie można też przyczepić się do wykonania stadionów, które dobrze oddają klimat tego sportu. Gra wspiera również mocniejszą wersję konsoli Sony – PlayStation Pro, na której prezentuje się jeszcze lepiej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI MLB: The Show 18

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.