Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2019, 14:44

autor: Froozyy

Ekskluzywna seria gier Sony trafi na inne konsole od 2021 roku

Seria gier MLB: The Show (symulator baseballu) od 2021 roku będzie trafiać na konsole inne niż PlayStation. Od ponad 20 lat w ten tytuł można było zagrać tylko na urządzeniach Sony. Być może jest to krok w kierunku zmiany polityki dotyczącej dystrybucji tytułów ekskluzywnych.

MLB: The Show trafi na inne konsole od 2021 roku. - Ekskluzywna seria gier Sony trafi na inne konsole od 2021 roku - wiadomość - 2019-12-11
MLB: The Show trafi na inne konsole od 2021 roku.

Amerykańska liga baseballu MLB wraz z firmą Sony oraz jej wewnętrznym studiem w San Diego podpisały wieloletnią umowę, dzięki której nowe odsłony serii MLB: The Show (symulatora baseballu) trafią na konsole inne niż PlayStation. Warto wiedzieć, że gry z tego cyklu od 1997 roku dostępne były wyłącznie na urządzeniach Sony.

Wraz z początkiem 2021 roku tytuł ten zacznie trafiać na inne konsole, chociaż nie zostało jeszcze przedstawione, na jakie dokładnie. Co prawda, po wpisach na Twitterze można się domyślać, że gra pojawi się przynajmniej na Xboksie oraz Nintendo, jednak na więcej informacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

I chociaż z punktu widzenia europejskiego gracza sytuacja ta nie ma większego znaczenia (baseball, jak i sama gra, nie są u nas popularne), to warto pamiętać, że jest to ogromna zmiana w USA, gdzie ten sport wiedzie prym, a MLB: The Show cieszy się sporym zainteresowaniem. Na ten moment ciężko stwierdzić, czy to wstęp do szerzej zakrojonej akcji przenoszenia tytułów ekskluzywnych Sony na inne platformy, czy też mamy do czynienia z jednorazowym przypadkiem.

Warto jednak przypomnieć sobie ostatnią plotkę o tym, że Horizon: Zero Dawn ma ukazać się na komputerach osobistych. Ta informacja nie została jeszcze w żaden sposób potwierdzona, ale jeśli faktycznie okaże się prawdziwa, to będziemy mieć pewność, że nadchodząca generacja konsol przyniesie ze sobą poważne zmiany nie tylko w temacie najnowszej technologii, ale również w dystrybucji tytułów ekskluzywnych.