Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

The Brotherhood

Firma producent wydawca

Niezależne studio deweloperskie z Republiki Południowej Afryki, którego siedziba mieści się w Kapsztadzie. Firma założona przez braci Nicolasa i Christophera Bischoffów tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste, a specjalizuje się w przygodówkach.

Historia

Studio The Brotherhood zostało założone w 2015 roku przez braci Nicolasa i Christophera Bischoffów. Zespół, którego siedziba mieści się w południowoafrykańskim Kapsztadzie, pracę nad swoim debiutanckim projektem rozpoczął jednak znacznie wcześniej. Dzięki temu jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała opracowana przez niego gra Stasis. Mowa o przygodówce science fiction, w której trafialiśmy do opuszczonego ośrodka badawczego i próbowaliśmy odkryć jego tajemnice.

Stasis sprzedało się na tyle dobrze, że zachęceni jego sukcesem twórcy postanowili rozbudować je o samodzielny (i darmowy) dodatek zatytułowany Cayne, który trafił na platformę Steam w styczniu 2017 roku. Tym razem twórcy pozwolili nam się wcielić w ciężarną kobietę imieniem Hadle, która po przebudzeniu placówki medycznej musiała zrobić wszystko, co w jej mocy, by nie odebrano jej dziecka. Co ciekawe, jego zapowiedzi towarzyszyło ujawnienie drugiej pełnoprawnej produkcji sygnowanej logo The Brotherhood, czyli Beautiful Desolation.

Musiało jednak minąć niemal trzy i pół roku, nim ostatnia z wymienionych pozycji zadebiutowała na komputerach osobistych. Tym razem autorzy zabrali nas w podróż do postapokaliptycznej Afryki, którą przemierzaliśmy, kontrolując doktora Marka Leslie'ego i jego czworonożnego robota imieniem Pooch. Co ciekawe, nad projektem świata przedstawionego czuwał słynny Brian Fargo. Gra zadebiutowała 26 lutego 2020 roku, a już 1 marca autorzy wystosowali apel do piratów, by ci w jakikolwiek sposób wsparli ich działania. Z ich szacunków wynikało bowiem, że wystarczyły trzy dni, by ich dzieło zostało nielegalnie pobrane ponad pięćdziesiąt tysięcy razy.


The Brotherhood: wyprodukowane gry

Beautiful Desolation

Beautiful Desolation

Stasis

Stasis

Cayne

Cayne

Stasis: Bone Totem

Stasis: Bone Totem

Gry w produkcji i planach

Stasis: Bone Totem PC2022

Wydawcy gier The Brotherhood

Wydawcy gier wyprodukowanych przez The Brotherhood:


Untold Tales

Plany wydawnicze na przyszłość

Stasis: Bone Totem2022

Wydane gry