Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2017, 12:24

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Beautiful Desolation - nowa gra twórców Stasis trafiła na Kickstartera

Studio The Brotherhood Games (twórcy Stasis) rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na Beautiful Desolation - nową przygodówkę point-and-click. Deweloperzy potrzebują 120 tysięcy dolarów.

We wrześniu 2016 roku ekipa The Brotherhood Games, znana z gry Stasis, zapowiedziała kolejne dwa projekty – Cayne, które ukazało się wczoraj, oraz Beautiful Desolation. O ile pierwsza z wymienionych to darmowy tytuł, tak na drugi rozpoczęła się zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloperzy potrzebują 120 tysięcy dolarów. Wpłat można dokonywać od 5 dolarów, ale dopiero wpłacając 15 dolarów i więcej zaklepiecie sobie swój egzemplarz produkcji, która najpewniej ukaże się w październiku 2019 roku.

Beautiful Desolation w skrócie:
  • przygodówka point-and-click od twórców Stasis;
  • ukaże się na PC-tach w 2019 roku;
  • deweloperzy zbierają pieniądze na Kickstarterze – potrzebują 120 tysięcy dolarów.

Gra ma być postapokaliptyczną przygodówką, której akcja rozgrywać będzie się na afrykańskich terenach. Historia świata, do którego przeniesiemy się podczas zabawy, rozpoczyna się w latach 80. XX wieku. Pewnego dnia na niebie pojawił się dziwny, potężny obiekt nazwany Penrose. Ludzie bardzo szybko się do niego dobrali, co znacznie przyśpieszyło rozwój technologiczny, ale koniec końców doprowadziło też do tragedii.

Rozgrywka w Beautiful Desolation przypominać będzie tę z poprzednich tytułów studia. Fani klasycznych point-and-clicków w nowoczesnym wydaniu powinni być więc zadowoleni. Największe wrażenie robi jednak projekt świata, w którym afrykański klimat miesza się z dorobkiem technologicznym z lat 80. XX wieku oraz ścieżką dźwiękową inspirowaną tamtymi czasami.

Z pozostałych informacji warto jeszcze wspomnieć, że przy tworzeniu oprawy graficznej deweloperzy korzystają z techniki fotogrametrii, której zastosowanie mogliście zobaczyć chociażby w rodzimym Zaginięciu Ethana Cartera. Ponadto studio nie planuje wersji konsolowej. Na początku gra ukaże się tylko na systemach operacyjnych z rodziny Windows, ale niewykluczone, że doczekają się jej także miłośnicy Linuksa i Maców.

Beautiful Desolation - nowa gra twórców Stasis trafiła na Kickstartera - ilustracja #1