Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 11:40

autor: Sarge

Stasis - ufundowano niezależną przygodówkę w klimatach science fiction

Zbiórka w serwisie Kickstarter na produkcję gry niezależnej Stasis okazała się sukcesem. Na trzy dni przed zakończeniem akcji twórcom z południowoafrykańskiego studia The Brotherhood udało się zgromadzić wymaganą kwotę 100 tysięcy dolarów.

Niezależne studio The Brotherhood osiągnęło w serwisie Kickstarter granicę 100 tysięcy dolarów potrzebnych do stworzenia gry Stasis. Do zakończenia zbiórki pozostały jeszcze trzy dni.

Do chwili napisania tej wiadomości twórcy zebrali 108 514 dolarów od 3 545 osób. Oznacza to, że udało się już przekroczyć próg 105 tysięcy dolarów, dzięki czemu deweloper przygotuje dodatkowe przedmioty dla głównego bohatera gry. Jeśli w ciągu najbliższych trzech dni uda się dobić do granicy 120 tysięcy dolarów, wtedy ścieżka dźwiękowa Stasis zostanie rozszerzona o kolejne utwory muzyczne. Z kolei po przekroczeniu 140 tysięcy dolarów dodany zostanie nowy rozdział, będący prequelem do wydarzeń z głównej kampanii.

Studio The Brotherhood będzie mogło dokończyć produkcję gry Stasis - Stasis - ufundowano niezależną przygodówkę w klimatach science fiction - wiadomość - 2013-12-04
Studio The Brotherhood będzie mogło dokończyć produkcję gry Stasis

Warto przypomnieć, że twórcy na początku zbiórki udostępnili demo gry, umożliwiające przetestowanie wersji alfa. Warto je sprawdzić, gdyż zawarto w nim kilka poziomów, dzięki czemu można samemu przekonać się, jak Stasis prezentuje się w akcji. Wersja demonstracyjna jest dostępna do pobrania m.in. w naszym serwisie.

  1. Stasis – pobierz wersję demonstracyjną

Stasis - ufundowano niezależną przygodówkę w klimatach science fiction - ilustracja #2Stasis to przygodówka point & click utrzymana w klimatach science fiction, w której akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Wcielimy się w Johna Marachecka, który budzi się ze snu kriogenicznego w ośrodku badawczym na statku kosmicznym. Po chwili odkrywa, że jego rodzina zniknęła, podobnie jak reszta załogi. John musi więc dowiedzieć się co tu się stało i odszukać swoich bliskich. Planowo Stasis ma zadebiutować na PC w trzecim lub czwartym kwartale 2014 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Stasis
  2. Stasis w serwisie Kickstarter
  3. Stasis w usłudze Steam Greenlight