Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 11:51

autor: luckie

Battlefield 4: Chińska Nawałnica dostępna dla posiadaczy edycji Premium

Nabywcy Battlefield 4 w edycji Premium mogą już grać w dodatek Chińska Nawałnica. Niestety, samo DLC nie jest wolne od przeróżnych błędów, przez które wielu graczy nie może w pełni cieszyć się rozgrywką na nowych mapach.

Pierwszy z pięciu zapowiedzianych dodatków do Battlefield 4 jest już dostępny dla posiadaczy gry w edycji Premium. Pozostali gracze – to jest nabywcy standardowych wydań Battlefield 4 na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 4 i Xboksa One – będą mogli dołączyć do zabawy od 17 grudnia 2013 roku (w wypadku PS3 i PS4 w Europie dzień później).

DLC Chińska Nawałnica to przede wszystkim cztery nowe mapy, a oprócz tego dodatkowe rodzaje broni, gadżetów i pojazdów, a także wieloosobowy tryb Bitwa Powietrzna. Poniżej znajdziecie gameplaye z aren wprowadzanych przez Chińską Nawałnicę:

Silk Road

Baza wojskowa ulokowana na pustyni. Krajobraz tej mapy zdominowany jest przez wydmy i skały.

Altai Range

Górska dolina oferująca sposobność do walki na ziemi i w powietrzu.

Guilin Peaks

Jaskinie i przesmyki pasma górskiego otaczającego chińskie miasteczko Guilin. Mapa przeznaczona do walki w zwarciu.

Dragon Pass

Zmodyfikowana wersja mapy Dragon Valley z Battlefield 2. Tym razem po przecinających górskie tereny rzekach można poruszać się różnego rodzaju łodziami.

Problemy techniczne

Niestety, do starych niedoróbek technicznych towarzyszących podstawowej wersji gry Chińska Nawałnica dodała garść nowych. Firma Electronic Arts wystosowała do fanów oświadczenie, w którym przyznała, że podczas rozgrywki na mapach z Chińskiej Nawałnicy można napotkać przeróżne błędy utrudniające lub nawet uniemożliwiające zabawę. Kwestie, które zauważono do tej pory to:

  1. „Nie mogę znaleźć dodatku” – twórcy zalecają pobieranie produkcji z poziomu platformy Origin (dotyczy wersji PC), klikając na ‘China Rising (Early Access)’ zamiast ‘China Rising’, lub ze sklepu PlayStation Network / Xbox Live (na konsolach). Użytkownicy Premium, którzy nie mogą zlokalizować dodatku, powinni zwrócić się do pomocy technicznej.
  2. „Zainstalowałem aktualizację, a gra wciąż prosi, by pobrać Chińską Nawałnicę – razem z dodatkiem, Battlefield 4 otrzymał nową łatkę, którą trzeba ściągnąć w pierwszej kolejności, by móc zainstalować Chińską Nawałnicę.
  3. „Gram na PC i tracę połączenie z serwerem zaraz po dołączeniu do gry” – studio DICE jest świadome tej kwestii i pracuje nad rozwiązaniem.
  4. „Gram na Xboksie 360 i po zainstalowaniu dodatku nie mogę połączyć się z serwerami” – obecnie twórcy starają się dojść przyczyny problemu i obiecują się z nim uporać najszybciej jak to możliwe.

Co więcej, posiadacze wydania na PS4 będą musieli poczekać trochę dłużej na obiecaną aktualizację. Ma ona poprawić takie problemy, jak zabójstwa po jednym strzale, brak dźwięku w nagraniach wideo czy błędy krytyczne z powodu zbyt dużej liczby znajomych. Okazuje się, że planowany na wczoraj patch wymaga dodatkowych testów i pojawi się później.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 4
  2. Recenzja gry Battlefield 4