Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2015, 16:58

Stasis - izometryczna przygodówka science-fiction zadebiutuje 31 sierpnia

Studio The Brotherhood i firma Daedalic Entertainment ogłosiły, że utrzymana w klimacie horroru science-fiction izometryczna przygodówka Stasis trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia.

Mamy dobre wieści dla osób wyczekujących premiery gry Stasis, czyli utrzymanej w klimacie horroru science-fiction przygodówki studia The Brotherhood. Wydawca gry, czyli firma Daedalic Entertainment, właśnie ogłosił, że prace nad projektem są już na ostatniej prostej i ostateczną datą premiery został 31 sierpnia tego roku. W planach jest wyłącznie wersje pecetowa. Ujawnieniu terminu debiutu rynkowego towarzyszył nowy zwiastun.

Koniec sierpnia oznaczać będzie dla głównego projektanta, Chrisa Bischoffa, koniec bardzo długiej drogi. Twórca rozpoczął samotnie produkcję gry w 2010 roku, chcąc sprawdzić jak rozwiązania z kultowego Sanitarium sprawdziłyby się w klimatach science-fiction. Prace szły oczywiście powoli i w końcu autor zrozumiał, że całe przedsięwzięcie jest zbyt ambitne, aby mógł je ukończyć w pojedynkę. Potrzebne na zaangażowanie kilku dodatkowych osób środki uzyskano w 2013 roku za pomocą Kickstartera, którego użytkownicy wsparli autora kwotą 108 tys. dolarów.

Czy tak długi okres produkcyjny przyniesie nam godną uwagi produkcję przekonamy za trochę ponad trzy tygodnie. Trzymamy za autorów kciuki, gdyż izometryczne przygodówki nie trafiają się często, a wszystkie wypuszczone do tej pory materiały ze Stasis prezentowały się bardzo obiecująco.

  1. Stasis – oficjalna strona gry
Stasis - izometryczna przygodówka science-fiction zadebiutuje 31 sierpnia - ilustracja #2

Stasis opowiada historię Johna Marachecka, który budzi się ze snu kriogenicznego na pokładzie statku kosmicznego Groomlake, powoli zmierzającego ku zagładzie. Co gorsza, bohater nigdzie nie jest w stanie znaleźć swojej żony i córki. Będziemy musieli pomóc mu odzyskać rodzinę i znaleźć sposób na ucieczkę z jednostki, a przy okazji odkryjemy prawdę o rzeczywistym przeznaczeniu statku.

Pod względem rozgrywki Stasis będzie klasyczną przygodówką, w której zabawę spędzimy na eksplorowaniu lokacji, współpracowaniu z postaciami, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Podczas zabawy nie będziemy bezpieczni i pojawi się wiele sposób na utratę życia.