Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2015, 15:04

autor: Adrian Werner

Star Citizen - obejrzyj pokaz rozgrywki statkami z kilkuosobowymi załogami

Podczas targów gamescom zorganizowano pięciogodzinny event poświęcony grze Star Citizen. W jego trakcie odbyły się demonstracje kilku elementów gry, z czego najciekawsza była prezentacja rozgrywki w statkach wymagających kilkuosobowych załóg.

Studio Cloud Imperium przywiozło na tegoroczne targi gamescom obszerną prezentację kosmicznego symulatora Star Citizen. Najciekawszym jej elementem było pokazanie po raz pierwszy, w jaki sposób będą działały statki wymagające kilkuosobowej załogi złożonej z graczy. W sieci pojawił się właśnie zapis tego dema, dzięki czemu każdy może zobaczyć jak te rozwiązania wyglądają w akcji.

Filmik trwa ponad trzynaście minut. Możemy w nim obejrzeć jak grupa żołnierzy wsiada na pokład niewielkiego statku, za pomocą którego zostaje przetransportowana do pobliskiego pasa asteroidów. Następnie postacie opuszczają wnętrze jednostki i po krótkim spacerze w pustce kosmicznej docierają do porzuconego krążownika. Wewnątrz jeden gracz łapie za stery, podczas gdy pozostali zajmują miejsca na innych stanowiskach, w tym przede wszystkim kontrolerach działek. Następnie możemy zobaczyć jak tak obsadzony statek stacza pojedynek z podobną mu jednostką, a po jego wygraniu załoga odstawia maszynę na lądowisko stacji kosmicznej.

Oglądając ten materiał należy pamiętać, że Star Citizen wciąż znajduje się na dosyć wczesnym etapie produkcji, więc wiele elementów nie jest jeszcze odpowiednio dopracowana, zwłaszcza animacje postaci. Mimo to sama funkcjonalność prezentuje się bardzo obiecująco, a filmik robił spore wrażenie takimi elementami, jak możliwość swobodnej eksploracji wnętrza statku czy też fakt, że konieczne jest manualne włączenie systemu sztucznej grawitacji. Ponadto pod sam koniec prezentacji możemy obejrzeć fregatę, która będzie naszym domem podczas kampanii Squadron 42.

Na targach gamescom pokazano również moduł socjalny. Ma on zostać udostępniony graczom w najbliższych tygodniach. Początkowo będzie to jedynie mały segment miasta, który będziemy mogli pozwiedzać i dopiero z czasem pojawią się w nim postacie niezależne i sklepy. Ostatnim elementem prezentacji była rozgrywka FPS. To zdecydowanie najmniej dopracowany aspekt gry, ale mimo to jego testy mają ruszyć już wkrótce.

Star Citizen to prawdopodobnie najbardziej ambitna gra znajdująca się obecnie w produkcji. Skala projektu wzrosła wielokrotnie od czasu jego pierwszego ujawnienia i twórcy zmuszeni zostali do podzielenia produkcji pomiędzy szereg różnych zespołów. Było to widoczne podczas pokazu, gdzie poszczególne moduły prezentowały diametralnie odmienne stadia zaawansowania. Pozostaje mieć nadzieje, że wszystkie te części ostatecznie połączą się płynnie w jedną dopracowaną grę, która spełni oczekiwania fanów.

  1. Star Citizen – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Citizen

Star Citizen