Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2011, 11:40

autor: Hed

Zobacz zwiastun gry Stasis – skrzyżowania Sanitarium z Obcym

Stasis to propozycja dla fanów i fanek gier przygodowych, którzy lubią mroczne science-fiction. W tej produkcji, pokazanej na pierwszym zwiastunie, wcielimy się w mężczyznę przemierzającego opuszczony ośrodek badawczy w poszukiwaniu rodziny. Gra zaskakuje świetnym wykonaniem i gęstym klimatem – przekonajcie się sami.

Pojawił się w pierwszy zwiastun gry Stasis, czyli niezależnej przygodówki, która powinna zainteresować fanów gatunku i nie tylko. Produkcja tworzona przez niewielkie studio z Afryki Południowej zapowiada się intrygująco. Twórcy postawili na wyrazistą oprawę wizualną i klimat mrocznego science-fiction. W grze przemierzymy opuszczoną stację naukową.

Stasis opowiada o przygodach Johna Marachecka, który stara się odszukać swoją żonę i córkę oraz zrozumieć, co stało się w stacji badawczej. Opuszczone miejsce ożywiają tylko migoczące ekrany monitorów i różne źródła światła. Autorzy zapowiadają, że otrzymamy klasyczną przygodówkę z rozwiązywaniem zagadek i używaniem przedmiotów.

Z przedmiotami wiąże się jeden z ciekawszych motywów w Stasis. Główny bohater będzie dysponował urządzeniem o nazwie Emergency Medical Kit, które pozwoli rozłożyć wszelkie obiekty na ich elementy składowe. Sprzęt posłuży nam do zbierania i przechowywania znalezionych przedmiotów. Za jego pomocą stworzymy też ich kombinacje, przydatne w różnych sytuacjach.

Warto zwrócić uwagę na grę z kilku powodów. Przede wszystkim, akcja została ukazana w rzucie izometrycznym, co nie zdarza się obecnie często (przynajmniej na pecetach). Stasis wydaje się też niezwykle klimatyczną produkcją – przygodówka science-fiction to coś zaskakująco świeżego. Po trzecie, gra wygląda naprawdę przyjemnie i zaskakuje bardzo dobrymi animacjami.

Stasis trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry Stasis
  2. 5 minut rozgrywki z gry Stasis