Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Feardemic

Firma polski producent wydawca

Polska firma z siedzibą w Krakowie, zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier wideo. Zespół należy do grupy Bloober Team.

Historia

Feardemic jest stosunkowo młodym polskim studiem deweloperskim. Zespół został powołany do życia przez firmę Bloober Team w 2017 roku, a jego celem było tworzenie i wydawanie gier opartych na emocjach, zwłaszcza horrorów psychologicznych. Jeszcze w tym samym roku firma rozpoczęła działalność wydawniczą – jej sumptem do sprzedaży trafiło Perception stworzone przez ekipę The Deep End Games.

Co zaś tyczy się stworzonych przez nią gier – jej debiutanckim dziełem była niezwykle dynamiczna strzelanka zatytułowana 2084, utrzymana w cyberpunkowo-postapokaliptycznych klimatach. Gra została opracowana we współpracy z firmą-matką zespołu Feardemic, a w grudniu 2018 roku zadebiutowała we Wczesnym dostępie na Steamie. Premiera jej pełnej wersji była natomiast planowana dopiero na 2020 rok.


Wyprodukowane i wydane gry

2084 PCanulowana

Plany wydawnicze na przyszłość

Death of Rose2021

Dark Fracture2022

Współpracujący z Feardemic producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Feardemic


Unfold Games

Shotgun with Glitters

Twisted II Studio

Artur Łączkowski

Draw Distance / iFun4all