Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Intoxicate Studios

Firma polski producent

Intoxicate Studios to polski deweloper gier wideo, znany z serii Afterfall. Firma należy do spółki Nicolas Games SA, w skład której wchodzi także Frontline sp. z o.o. oraz Frontline Studios LLC (twórcy m.in. Duke Nukem: Critical Mass).

Historia firmy Intoxicate Studios:

Intoxicate Studios (dawniej Nicolas Intoxicate) to niewielkie studio deweloperskie, powstałe głównie z myślą o produkcji gier z serii Afterfall. Producentem wykonawczym w firmie jest Tomasz Majka, prezes Nicolas Games.

Nicolas Games zostało założone w styczniu 2004 roku, a na jej czele stanął znany z firmy Onet.pl Tomasz Majka. Oprócz niego w spółce zatrudnieni byli także wcześniejsi pracownicy wydawnictwa Play-it. Początkowo Nicolas Games koncentrowało się na dystrybuowaniu gier na komputery osobiste. Jednym z większych tytułów rozprowadzanych przez firmę był Half-Life 2. Oprócz Valve, nawiązano również współpracę z takimi wydawcami, jak Koch Media, Strategy First i Empire. W 2007 roku spółka wprowadziła do swojej oferty gry komputerowe na platformę Apple, stając się tym samym jedynym w Polsce dystrybutorem posiadającym tak szeroką ofertę tytułów na komputery Macintosh. Następnym krokiem było wprowadzenie na rynek programów antywirusowych firmy Eset. W 2008 roku przejęto firmę Games Interactive i przekształcono ją w studio Nicolas Games SA.

Pod koniec 2009 roku spółka Nicolas Games SA zaczęła skupiać się niemalże tylko na działalności deweloperskiej i sprzedawaniu własnych licencji. W 2010 roku podpisano list intencyjny w sprawie zakupu 100% udziałów w spółkach Frontline Sp. Z.o.o. oraz Frontline Studios LLC (deweloper gier i aplikacji na konsole Xbox 360, Playstation 3, PSP, Nintendo Wii, DS, DSI oraz urządenia z systemem iOS), a transakcja została zakończona kilka tygodni później. Dodatkowo w 2011 zawarto umowę z Uniwersytetem Śląskim. Współpraca obejmuje tworzenie i prowadzenie nowych kierunków studiów, związanych z działalnością na rynku gier wideo.


Wydawcy gier Intoxicate Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Intoxicate Studios:


Just-A-Game

Nicolas Games