Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 grudnia 2012, 12:46

autor: Hed

Nicolas Games dogadało się z Epic Games w sprawie licencji na Unreal Engine

Spółka Nicolas Games podpisała porozumienie z firmą Epic Games w sprawie licencji na silnik Unreal Engine 3. Amerykański producent oskarżył twórców Afterfall: InSanity o nieuregulowanie należności finansowych i żądał wycofania gry ze sprzedaży.

Firma Nicolas Games podpisała porozumienie z Epic Games.  - Nicolas Games podpisało porozumienie z Epic Games w sprawie licencji na Unreal Engine - wiadomość - 2012-12-07
Firma Nicolas Games podpisała porozumienie z Epic Games.

Spółka Nicolas Games poinformowała o podpisaniu porozumienia z firmą Epic Games „w sprawie licencjonowania silnika graficznego Unreal Engine 3 w grze Afterfall: InSanity oraz innych produktach”. Komunikat o tej treści pojawił się na łamach platformy New Connect. Polski wydawca został oskarżony przez Epic Games o nieuregulowanie należności za prawo do wykorzystywania silnika Unreal Engine. Amerykańskie studio żądało wycofania ze sprzedaży wspomnianej gry.

O pozwie firmy Epic Games przeciwko polskiemu Nicolas Games dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego miesiąca. Z treści dokumentu wynikało, że twórcy Unreal Engine nie otrzymali należności finansowych za licencję na swoją technologię oraz wsparcie techniczne. Tomasz Majka, prezes Nicolas Games, napisał w komentarzu, że spółka nie dostała kopii pozwu z amerykańskiego sądu i uregulowała rachunki przed otrzymaniem informacji na jego temat.

Lakoniczny komunikat to za mało, aby stwierdzić, czy relacje między Epic Games i Nicolas Games zostały oczyszczone z wątpliwości. Można jednak założyć, że tak się stało i polski wydawca oraz producent nie będzie musiał wycofać ze sprzedaży Afterfall: InSanity. Przypomnijmy, że rozszerzona wersja tytułu trafiła niedawno na Steama, po udanej kampanii na platformie Greenlight. Parę dni temu gra znajdowała się nawet w dziesiątce najlepiej sprzedających się produktów.

  1. Oficjalna strona Nicolas Games