Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Afterfall Reconquest (PC)
OkładkaAfterfall Reconquest (PC)

Afterfall Reconquest PC

Afterfall: Pearl of the Wasteland

Epizodyczna gra akcji rodzimego studia Intoxicate, rozgrywająca się w postapokaliptycznym uniwersum, znanym z cRPG-a Afterfall i survival horroru Afterfall Insanity. Akcja gry przenosi graczy do świata przetrwałego po wybuchu wielkiej wojny.

Akcji | postapokalipsa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Afterfall Reconquest Premiera PC

19lutego2015

pudełko PL

19marca2015

producent: Intoxicate Studios wydawca: Nicolas Games wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Afterfall Reconquest

Metro 2033

Wasteland 2

Afterfall: InSanity

Afterfall: Reconquest jest trzecią odsłoną rodzimego cyklu gier, osadzonych w ponurym, postapokaliptycznym uniwersum Afterfall. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych tytułów z serii, reprezentujących odpowiednio gatunki cRPG i survival horroru, tym razem mamy do czynienia z przygodową grą akcji, zrealizowaną w konwencji TPP. Za jej powstanie odpowiada po raz kolejny katowickie studio Intoxicate, będące częścią koncernu Nicolas Games.

Akcja gry przenosi nas ponownie do świata ocalałego po wybuchu niszczycielskiej wojny, w której na wielką skalę zastosowano nieznaną wcześniej broń. Większa część z ocalałych po apokalipsie schroniła się w niewielkich osadach, ukrytych głęboko pośród gór. Po pewnym czasie, kiedy zgromadzone zapasy surowców zaczęły się wyczerpywać, sytuacja zmusiła ocalałych do poszukiwania nowych źródeł czystej wody, terenów pod uprawy oraz surowców, z których można będzie wytworzyć paliwo oraz narzędzia.

Afterfall: Reconquest dystrybuowane jest w formie trzech odrębnych epizodów, a każdy z nich skupia się na nieco innej postaci i opowiada zupełnie inną historię. W pierwszej odsłonie gry wcielamy się w jednego z ocalałych członków rodziny Corvinów, którego zadaniem jest odkrycie prawdy o faktycznych przyczynach wojny i ukaranie winnych zagłady starego świata. Kluczem do rozwiązania zagadki może okazać się odnalezienie mitycznego artefaktu - Perły Pustkowi.

Pod względem mechaniki oraz klimatu rozgrywki Afterfall: Reconquest przypomina nieco Fallouta 3. W produkcji studia Intoxicate nieco mniejszy nacisk położono jednak na elementy RPG, koncentrując się głównie na opowiadanej historii oraz dynamicznych sekwencjach akcji. Gra oferuje rozległy świat, w którym na graczy czeka cała masa wątków fabularnych, rozmów z napotykanymi postaci oraz walki z różnymi typami przeciwników. W miarę postępów rozgrywki możemy ulepszać i modyfikować zdolności naszego protagonisty, dostosowując je do kolejnych, coraz trudniejszych wyzwań. W trosce o mniej doświadczonych graczy, zadbano także o możliwość wyboru jednego z trzech poziomów trudności.

Wartym odnotowania elementem Afterfall: Reconquest jest niezwykle oryginalna oprawa, stworzona za pomocą silnika Unreal Engine 3. Świat gry przedstawiony został niemal wyłącznie w odcieniach czerni i bieli, uzupełnionych kontrastującą z nimi czerwienią krwi, co nadało rozgrywce jeszcze bardziej mrocznego klimatu. Co ciekawe, pierwotna wersja gry, udostępniona na zasadzie „wczesnego dostępu” oferowała tradycyjną, w pełni kolorową oprawę graficzną. Finalnego kształtu nabrała ona jednak dopiero po licznych sugestiach społeczności graczy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Afterfall Reconquest cena w dniu premiery: 34,90 PLN

Wymagania wiekowe Afterfall Reconquest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Afterfall Reconquest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows XP(SP2)/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 8