Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2015, 20:52

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku należał raczej do spokojnych. Ujawniono datę premiery mobilnej karcianki i mogliśmy się cieszyć premierą rodzimej postapokaliptycznej gry akcji oraz powieści historycznej korzystającej z licencji popularnej serii pecetowych strategii.

Do sprzedaży trafił pierwszy epizod Afterfall Reconquest. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.) - wiadomość - 2015-02-23
Do sprzedaży trafił pierwszy epizod Afterfall Reconquest.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Earthcore – data premiery

Polskie Tequila Games poinformowało, że mobilna karcianka Earthcore: Shattered Elements zadebiutuje 19 marca tego roku. Twórcy udostępnili także trzy nowe filmiki, które omawiają grywalne frakcje, system craftingu oraz mechanikę ryzyka.

Zombie Army Trilogy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.) - ilustracja #5

Do planów wydawniczych firmy Licomp Empik Multimedia dołączyła gra Zombie Army Trilogy. Produkcja ukaże się 6 marca tego roku w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Warto dodać, że projekt zmierza także na pecety, ale to wydanie dostępne będzie do kupienia jedynie w platformach dystrybucji cyfrowej.

Pozostałe wieści

Sukces Touchdown Hero

Opracowana przez warszawskie studio Cherry Pick Games mobilna zręcznościówka Touchdown Hero okazała się sporym sukcesem. W ciągu pierwszych trzech tygodni od premiery produkcję pobrano prawie milion razy. Autorzy stale rozwijaną swoje dzieło i niedawno ukazała się aktualizacja z nowymi grywalnymi drużynami.

Przypomnijmy, że gra łączy mechanizmy endless runnera z elementami futbolu amerykańskiego i dostępna jest w wersjach na systemy iOS, Android oraz Windows Phone. Tytuł korzysta z modelu darmowego mikropłatnościami.

Twórcy gry Zombie Driver pracują nad nowym projektem

Znane z Zombie Driver szczecińskie studio Exor Studios zdradziło, że pracuje nad nowym projektem. Na razie twórcy nie są gotowi ujawnić zbyt wielu konkretów. Wiemy jedynie, że będzie to nowa marka i w planach są wersje na pecety oraz konsole nowej i starej generacji. Oficjalna zapowiedź nastąpi w okolicach targów Gamescom.

Premiera pierwszego epizodu Afterfall Reconquest

W minionym tygodniu do sprzedaży trafił pierwszy odcinek Afterfall Reconquest, czyli epizodycznej gry akcji wzbogaconej elementami RPG, którą opracowało polskie studio Intoxicate.

Produkcja dostępna jest wyłącznie w wersji pecetowej i można ją kupić w usłudze Steam za 5,24 euro, czyli w przeliczeniu około 22 złote. W planach jest także wydanie pudełkowe, które ukaże w marcu.

  1. Afterfall Reconquest w usłudze Steam

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w listopadzie 2014 r. CD-Action tradycyjnie liderem

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.) - ilustracja #7

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował raport z wynikami sprzedaży magazynów branżowych w Polsce w listopadzie ubiegłego roku. Nikogo chyba nie zdziwi informacja, że liderem okazało się tradycyjnie CD-Action. Sprzedaż czasopisma wyniosła 79 432 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 1,75% w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2013 r.

Największym przegranym listopada był magazyn PC World, który mógł się „pochwalić” wynikiem 10 203 egzemplarzy, czyli aż o 33,89% mniejszym niż w listopadzie 2013 roku.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.) - ilustracja #8Źródło: Wirtualnemedia.pl

Premiera powieści Miecz Attyli

W zeszłym tygodniu podbój polskich księgarń rozpoczęła książka Miecz Attyli autorstwa Davida Gibbinsa. Korzysta ona z licencji gry Total War: Attila, czyli najnowszej strategii studia Creative Assembly, ale jest w praktyce jest to po prostu powieść historyczna i znajomość interaktywnego pierwowzoru nie jest potrzebna do czerpania przyjemności z lektury.

Książka sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 32,90 złotych. Warto wspomnieć, że wcześniej nakładem wydawnictwa REBIS ukazała się też w Polsce powieść Total War: Rome. Zniszczyć Kartaginę.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lutego 2015 r.) - ilustracja #9

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (16-20 lutego 2015)
  2. Evolve nie dało rady Dying Light. Top Empik - Tydzień 7