Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2014, 10:33

autor: luckie

Total War: Attila - znamy wymagania sprzętowe

Poznaliśmy wymagania sprzętowe gry Total War: Attila. Na szczęście nie są one zbyt wygórowane – większość komputerów, które umożliwiały płynną rozgrywkę w Total War: Rome II, nie powinna mieć problemów z nową odsłoną serii studia Creative Assembly.

Dynamiczny ogień to jeden z kilku nowych efektów, które obciążą sprzęt fanów serii Total War - Total War: Attila – wymagania sprzętowe kolejnej odsłony serii gier strategicznych od Creative Assembly - wiadomość - 2014-11-25
Dynamiczny ogień to jeden z kilku nowych efektów, które obciążą sprzęt fanów serii Total War

W sklepie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry Total War: Attila. Kolejna odsłona popularnej serii gier strategicznych od brytyjskiego studia Creative Assembly będzie potrzebowała nieco mocniejszego komputera niż jej starszy brat, Total War: Rome II, ale nie jest to zbyt duża przepaść. Jeśli chodzi o wymagania minimalne, to jedynymi różnicami pomiędzy nadchodzącą a zeszłoroczną edycją cyklu jest konieczność posiadania trochę szybszego procesora (Rome II potrzebował 2,6 GHz) oraz karty grafiki zdolnej obsłużyć biblioteki DirectX 10. Z tego, co widzieliśmy na pierwszych screenach, Total War: Attila nie przeprowadzi rewolucji graficznej – jak na razie oprawa prezentuje się bardzo podobnie do tego, co widzieliśmy w Rome II. Twórcy dodali jednak nieobecny wcześniej dynamiczny ogień, zmienny wygląd pola bitwy (zwłaszcza miast) i inne efekty specjalne.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core 2 Duo 3 GHz
 2. Pamięć RAM: 3 GB
 3. Karta grafiki: 512 MB pamięci, GeForce 8800 GT, Radeon HD 2900 XT lub HD 4000
 4. Wersja DirectX: 10
 5. Dysk twardy: 35 GB
 6. System operacyjny: Windows Vista

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core i5 drugiej generacji
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: 2 GB pamięci, GeForce GTX 560 Ti lub Radeon HD 5870
 4. Wersja DirectX: 10
 5. Dysk twardy: 35 GB
 6. System operacyjny: Windows 7

Pod wymaganiami dodano notkę, że zintegrowane modele kart grafiki (np. seria Intel HD) potrzebują do sprawnego działania systemów 64-bitowych. Na Steamie znajdziecie również informacje dotyczące komputerów Mac.

Według najświeższych doniesień Total War: Attila ma się ukazać 17 lutego 2015 roku w pudełkowej i cyfrowej edycji. Premierze tytułu towarzyszyć ma DLC Viking Forefathers Culture Pack, dołączane do pre-orderów. Firma SEGA rozpoczęła już przedsprzedaż gry – na oficjalnej stronie można ją dostać za 39,99 euro (ok. 168 zł). Warto również zajrzeć na strony polskich sklepów, oferujących nieco lepszą cenę.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Attila
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.