Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2014, 10:10

autor: Arantasar

Call of Duty: Advanced Warfare – Activision cenzuruje filmy na YouTube

Jak donosi sieć Machinima, firma Activision zgłasza materiały publikowane w serwisie YouTube, które ujawniają błędy w grze Call of Duty: Advanced Warfare, jako łamiące prawa autorskie. Zdaniem wydawcy chodzi tylko o filmy pokazujące, jak nieuczciwie wykorzystywać luki w grze w rozgrywkach online.

Według Machinimy firma Activision zgłasza materiały ujawniające błędy w grze jako naruszenie praw autorskich. - Call of Duty: Advanced Warfare – Activision cenzuruje filmy na YouTube - wiadomość - 2014-11-25
Według Machinimy firma Activision zgłasza materiały ujawniające błędy w grze jako naruszenie praw autorskich.

Sieć Machinima rozesłała ostatnio do swoich współpracowników informację, że firma Activision zgłasza materiały publikowane w serwisie YouTube, które ujawniają błędy w grze Call of Duty: Advanced Warfare, jako łamiące prawa autorskie. Jak napisano w wiadomości:

Ostatnio firma Activision jest bardzo czujna, jeśli chodzi o wideo z gry Call of Duty, domagając się usunięcia materiałów pokazujących błędy. Jeśli na swoim kanale publikujesz filmy pokazujące usterki, mogą być one zgłoszone jako łamanie praw autorskich, w związku z czym prosimy o ostrożność.

Jest to o tyle istotne, że każdy kanał serwisu YouTube jest blokowany po otrzymaniu trzech zgłoszeń o naruszenie praw autorskich. Firma Activision tłumaczy się, że nie chodzi o materiały ukazujące w niekorzystnym świetle grę Call of Duty: Advanced Warfare, ale o to, że część filmów pokazuje, jak wykorzystać błędy w tytule na swoją korzyść w rozgrywkach sieciowych, co jest nieuczciwe wobec osób grających zgodnie z zasadami fair play. Jak stwierdził przedstawiciel wydawcy w rozmowie z serwisem Eurogamer:

Cieszymy się, że tylu fanów ma frajdę z grania w grę i zamieszczania w sieci swojej rozgrywki. Sami uwielbiamy ją oglądać. Niektórzy jednak zamieszczają wideo promujące oszukiwanie i korzystanie z błędów. Mamy oko na te filmy - poziom naszych zgłoszeń się nie zmienił.

Ciężko powiedzieć, kto mówi prawdę – jak na razie brak oficjalnego potwierdzenia ze strony właścicieli poszczególnych kanałów, które miałyby być posądzone o łamanie praw autorskich. W serwisie YouTube jest mnóstwo filmów pokazujących błędy w grze Call of Duty: Advanced Warfare. Z drugiej strony, jeśli firma Activision istotnie prowadzi tak agresywną politykę, to już niedługo może być ich znacznie mniej.

Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, która 4 listopada bieżącego roku zadebiutowała na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz komputerach PC. Gra okazała się największym tegorocznym debiutem w branży rozrywkowej pod względem uzyskanych przychodów. Produkcja Activision pokonała w tej dziedzinie wszystkie filmy, książki oraz albumy muzyczne, które pojawiły się na świecie w 2014 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.