Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 09:24

autor: Góral

Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre oceny

Dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC debiutuje wyczekiwana strzelanka Call of Duty: Advanced Warfare. Tytuł doczekał się wielu recenzji, z których wynika, że studio Sledgehammer Games stanęło na wysokości zadania, tworząc bardzo dobrą produkcję.

Call of Duty: Advanced Warfare, najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek, zadebiutowała na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Jak wynika z opublikowanych recenzji światowych mediów, produkcja autorstwa studia Sledgehammer Games (za past-genowe wersje odpowiada High Moon Studios), okazała się strzałem w dziesiątkę, a właściwie to w ósemkę, gdyż mniej więcej takie oceny zgarnia ten tytuł. Recenzenci chwalą przede wszystkim wykorzystanie egzoszkieletów, przez co postacie są bardziej mobilne, co pozytywnie wpłynęło także na multiplayer. Niektórzy pokusili się o stwierdzenie, że Advanced Warfare to jedna z najlepszych odsłon serii Call of Duty od czasów pierwszego Modern Warfare. Jednocześnie niemal każdy zaznacza, że nie jest to rewolucja na miarę kultowego dzieła studia Infinity Ward, ale solidny powiew świeżości do nieco skostniałej marki.

Wybrane oceny światowych mediów:

Obecnie ciężko doszukać się w uznanych mediach ocen poniżej 8, ale też mało kto postanowił dać 9. Oznacza to, że Call of Duty: Advanced Warfare jest po prostu bardzo dobrą produkcją, ale o grze, która zapisze się wielkimi literami w annałach historii nie ma raczej mowy.

Oprócz „podstawki” do sprzedaży trafiła dziś także przepustka sezonowa, zapewniająca dostęp do czterech nadchodzących zestawów map (Havoc, Ascendance, Supremacy i Reckoning), które ukażą się w przyszłym roku (jak zwykle najpierw na konsolach Xbox).

Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre oceny - ilustracja #2
Call of Duty: Advanced Warfare w skrócie:
  • Deweloper: Sledgehammer Games (PC, XOne, PS4), High Moon Studios (PS3, X360)
  • Wydawca: Activision
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Data premiery: 4 listopada 2014

Przy okazji okazało się, że tryb Zombie nie będzie zarezerwowany wyłącznie dla posiadaczy przepustki sezonowej. Kyle Walker, PR-owiec firmy Activision, stwierdził, że wiadomość wysłana przez GameStop wprowadziła sporo zamieszania i należy pamiętać, że Season Pass daje dostęp do wszystkich dodatków, ale to nie jedyny sposób na ich pozyskanie. Zapewne chodzi więc po prostu o to, że tryb ten pojawi się w jednym z rozszerzeń i nie trzeba będzie wykupywać SP za blisko 50 dolarów, lecz wystarczy wydać pieniądze na jedno DLC, by postrzelać do zombiaków. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać w najbliższych tygodniach.

To jeszcze nie koniec ciekawostek. Na forum Reddit Michael Condrey, współzałożyciel studia Sledgehammer Games, wyjawił, że Call of Duty: Advanced Warfare w wersji na konsolę Xbox One działa w rozdzielczości minimum 1360x1080 pikseli i później jest skalowane do 1080p. Na PlayStation 4 tytuł może się pochwalić natywną rozdzielczością 1920x1080. Obie wersje działają za to w 60 klatkach na sekundę. Natomiast poniżej znajdziecie kilka screenów (w oryginalnej jakości możecie obejrzeć je tutaj) z PC-towego wydania (najwyższe ustawienia obrazu).

Call of Duty: Advanced Warfare - maksymalne ustawienia PC-towej wersji. - Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre oceny - wiadomość - 2014-11-04
Call of Duty: Advanced Warfare - maksymalne ustawienia PC-towej wersji.
W Call of Duty: Advanced Warfare wystąpił Kevin Spacey. - Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre oceny - wiadomość - 2014-11-04
W Call of Duty: Advanced Warfare wystąpił Kevin Spacey.