Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 11:19

autor: qjin

Total War: Rome II – ujawniono wymagania sprzętowe

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam udostępniono wymagania sprzętowe pecetowej gry Total War: Rome II. Z kolei wczoraj potwierdzono, że nowa strategia studia Creative Assembly zadebiutuje na rynku 3 września bieżącego roku.

Wymagania sprzętowe gry Total War: Rome II chyba nie takie straszne? Przynajmniej teoretycznie - Total War: Rome II – ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-05-10
Wymagania sprzętowe gry Total War: Rome II chyba nie takie straszne? Przynajmniej teoretycznie

Na stronie sklepu Steam podano minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowej pecetowej gry Total War: Rome II. Na samym początku warto podkreślić, że podzielono się sprzecznymi informacjami – choć nie jest nic napisane o wsparciu systemu operacyjnego Windows XP, to został on odnotowany przy wymogu dotyczącym pamięci operacyjnej. Jak zmieniły się konfiguracje sprzętowe względem poprzedniej części cyklu Total WarShogun 2? Od 2011 roku, czyli debiutu ostatniego tytułu studia Creative Assembly, wzrosło zapotrzebowanie na pamięć karty graficznej i gra wymaga o 10 GB więcej wolnej przestrzeni na dysku twardym. Rome II wspiera także najnowsze biblioteki DirectX 11, co powinno zaowocować zaawansowanymi opcjami poprawiającymi jakość oprawy wizualnej.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Dual Core 2 GHz lub jednordzeniowy 2,6 GHz
  • Pamięć operacyjna: 1 GB (XP), 2 GB (Vista, 7, 8)
  • Karta grafiki: 512 MB pamięci, kompatybilna z DirectX 9.0c i Shader Model 3
  • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Vista, 7 lub 8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core i5 drugiej generacji lub lepszy
  • Pamięć operacyjna: 2 GB (XP), 4 GB (Vista, 7, 8)
  • Karta grafiki: 1 GB pamięci, kompatybilna z DirectX 11
  • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Vista, 7 lub 8
Oprawa wizualna ma być szczegółowa jak nigdy w serii - to zasługa ulepszonego silnika Warscape - Total War: Rome II – ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-05-10
Oprawa wizualna ma być szczegółowa jak nigdy w serii - to zasługa ulepszonego silnika Warscape

Ujawniono także, że minimalną wspieraną rozdzielczością obrazu będzie 1024 x 768 pikseli. Twórcy zalecają ustawić co najmniej 1280 x 1024, ale jak zaznaczyli – do czasu premiery gry może jeszcze ulec to zmianie.

Czy po ujrzeniu wymagań systemowych musicie zbroić swoje komputery na potrzeby TW: Rome II? - Total War: Rome II – ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-05-10
Czy po ujrzeniu wymagań systemowych musicie zbroić swoje komputery na potrzeby TW: Rome II?

Total War: Rome II ma być grą zauważalnie obszerniejszą od poprzednich strategii z tego cyklu. Można spodziewać się 500 zróżnicowanych jednostek, co jest wynikiem pięciokrotnie wyższym niż w przypadku Rome: Total War, czy 117 frakcji znajdujących się w 183 regionach. Więcej o „liczbach” przeczytacie w tym newsie. Jeśli chcecie zobaczyć, jak w nadchodzącej odsłonie Total War będą wyglądać w ruchu starcia, to zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym historyczną bitwę w Lesie Teutoburskim, do którego przygotowaliśmy polskie napisy. Wczoraj, przy okazji ogłoszenia daty wydania gry, zdradzono, co gracze otrzymają przy złożeniu zamówień przedpremierowych oraz przedstawiono wizualizację edycji kolekcjonerskiej – po szczegóły odsyłamy Was tutaj.

Total War: Rome II pojawi się wyłącznie na pecetach 3 września 2013 roku w polskiej kinowej (napisy) wersji językowej.

Total War: Rome II – ujawniono wymagania sprzętowe - ilustracja #5Total War jest jedną z najpopularniejszych serii gier strategicznych w historii branży. Do dziś cykl cieszy się ogromnym powodzeniem, czego niezbitym dowodem jest regularne wydawanie kolejnych odsłon i dodatków do nich. Marka debiutowała w 2000 roku Shogunem z akcją osadzoną, jak można domyślić się z tytułu, w feudalnej Japonii. Rok później gracze doczekali się dodatku do pierwszej gry Total WarThe Mongol Invasion. Od tamtej pory studio Creative Assembly przeniosło nas w realia średniowiecznej Europy za sprawą Medieval Total War, w okres panowania Imperium Rzymskiego dzięki Rome: Total War, zaprezentowało najważniejsze wydarzenia XVIII wieku w Empire: Total War, a później odrębną część poświęcono małemu kapralowi, ale wielkiemu strategowi w Napoleon: Total War.

Warto jeszcze wspomnieć, że charakterystyczne dla studia odpowiedzialnego za markę jest wydawanie kolejnych odsłon podserii – tak Medieval, jak i Shogun doczekały się dwóch części (nie licząc rozszerzeń), a dołączy do nich we wrześniu tego roku również Rome.