Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 12:22

autor: Szymon "Hed" Liebert

Total War: Rome II – film z bitwy w Lesie Teutoburskim [news zaktualizowany]

W Total War: Rome II weźmiemy udział w historycznej bitwie w Lesie Teutoburskim. Starcie zostało pokazane w nowym filmie z gry, który wypuściła firma Sega.

Rzymianie kontra Germanie – bitwa w Lesie Teutoburskim w Total War: Rome II. - Total War: Rome II – film z bitwy w Lesie Teutoburskim [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-04-25
Rzymianie kontra Germanie – bitwa w Lesie Teutoburskim w Total War: Rome II.

Aktualizacja: Przygotowaliśmy dla Was polskie tłumaczenie materiału z Total War: Rome II. Napisy powinny włączyć się automatycznie po uruchomieniu filmu.

Firma Sega wypuściła nowy materiał z Total War: Rome II, pokazujący bitwę w Lesie Teutoburskim – historyczne wydarzenie, które miało miejsce jesienią 9 roku n.e. Ponad dziesięciominutowy fragment rozgrywki, opublikowany przez serwis Gamespot, nie pozostawia złudzeń: starcia setek żołnierzy będą wyglądały obłędnie. Ten materiał, pochodzący z wersji pre-alpha, pozwala podejrzeć nie tylko grafikę, ale też rozwiązania, na jakie stawia studio Creative Assembly.

Bitwa w Lesie Teutoburskim rozegrała się między Rzymianami a barbarzyńcami, dysponującymi dość miażdżącą przewagą. Walka zaczyna się widowiskowo – od wielkich płonących kul pędzących ze zbocza w kierunku legionów. Później następuje starcie kolumn piechurów. Zgodnie z zapowiedziami, akcja jest ukazana w dynamiczny, niemal filmowy sposób. Nie oznacza to jednak, że Creative Assembly rezygnuje ze złożoności rozgrywki – ta nadal wymaga zdolności taktycznych.

Powyższy fragment gry widzieliśmy w akcji na jednym z pokazów – wrażenia znajdziecie w tekście z lutego. Twórcy powiedzieli wtedy, że Total War: Rome II powinien mieć wymagania zbliżone do wcześniejszego Total War: Shogun 2. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się też, że drugi Rzym będzie znacznie obszerniejszy od pierwowzoru. Creative Assembly zamierza przygotować ponad 100 nacji, 500 jednostek i około 180 regionów do podbicia.

Total War: Rome II to nadchodząca strategia czasu rzeczywistego od studia Creative Assembly. W tej odsłonie autorzy wracają do tematu Republiki Rzymskiej – wcielimy się w przywódcę stającego do walki o terytorium. Oprócz zmian wizualnych, studio zapowiada nowości w konstrukcji kampanii, mapy strategicznej oraz systemie dowodzenia. Dokładna data premiery Total War: Rome II jeszcze nie została potwierdzona – według pogłosek grę otrzymamy w październiku tego roku na PC.

  1. Oficjalna strona Total War: Rome II
  2. Rzymianie kontra Germanie w grze Total War: Rome II