Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2013, 12:21

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Total War: Rome II to ponad 100 nacji i 500 jednostek

Studio Creative Assembly zdradziło imponujące liczby, jakie towarzyszą grze Total War: Rome II. Do boju poprowadzimy 117 frakcji w 183 regionach. Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, w grze pojawi się 500 różnych jednostek.

Total War: Rome II przybliży nam wiele historycznych nacji

Total War: Rome II w liczbach
  • 117 frakcji
  • 183 regiony
  • 500 jednostek

Total War: Rome II będzie pod każdym względem większy od swoich poprzedników. Podczas minionego GDC (Game Developers Conference) studio Creative Assembly omówiło liczby dotyczące nadchodzącej odsłony serii gier strategicznych. Na początku kampanii swoje miejsce na mapie świata znajdzie 117 nacji. Zostaną one rozmieszczone w 183 regionach – to niemal dwa razy więcej, niż w Shogun 2. Do tej pory wymieniono: Rzym, Kartaginę, Macedonię, Partię, plemię Icenów, Arwernów, Swebów oraz Egipt.

Ponadto tytuł może poszczycić się liczbą 500 różnych jednostek, czyli pięciokrotnie większą, niż Rome: Total War. Nie wiadomo, na ile będą się one od siebie różniły w zależności od frakcji, ale miejmy nadzieję, że odmienność wojsk o podobnej funkcji nie skończy się na innym stroju.

Trudno powiedzieć, jak duże znaczenie militarne będą miały poszczególne frakcje, tym bardziej, że, jak łatwo się domyślić, większość z nich zajmie tylko jeden region. Poprowadzenie niewielkiego narodu do supremacji będzie niewątpliwie wymagało szybkiego zjednoczenia sąsiadujących państewek – wszak po przeciwnej stronie stanie m.in. potężna Republika rzymska z imperialistycznymi zapędami.

Dotychczas Creative Assembly pokazało dwa różne starcia z nadchodzącego tej jesieni Total War: Rome II. Najpierw widzieliśmy, jak Rzymianie zdobywają Kartaginę, a niedawno mogliśmy zobaczyć zasadzkę, przygotowaną przez Germanów w Lesie Teutoburskim. Kolejne informacje na temat gry powinniśmy usłyszeć niedługo.