Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 10:45

autor: Łosiu

Koniec TimeGate Studios?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że rozstrzygnęły się losy współproducenta Aliens: Colonial Marines. Według plotek studio dokonało masowych zwolnień i jest o krok od zamknięcia.

Czy Aliens: Colonial Marines dobił TimeGate Studios? - Koniec TimeGate Studios? - wiadomość - 2013-05-10
Czy Aliens: Colonial Marines dobił TimeGate Studios?

Serwis Kotaku w oparciu o anonimowe źródła donosi o prawdopodobnym zwolnieniu przez TimeGate Studios wszystkich pracowników. Jeżeli plotki te okażą się prawdą, byłby to ostatni gwóźdź do trumny studia, które od jakiegoś czasu zmagało się z problemami finansowymi.

Spółka w zeszłym tygodniu złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa (tzw. Chapter 11 w Stanach Zjednoczonych), co było m.in. następstwem przegranej sprawy sądowej z firmą SouthPeak Interactive i koniecznością wypłacenia ponad 7 milionów dolarów odszkodowania. SouthPeak od początku uznało to za próbę uniknięcia konieczności spłaty długów i zapowiadało złożenie wniosku o przeklasyfikowanie bankructwa na likwidację (pierwsze pozwala dłużnikom na odroczenie spłaty długu i jednoczesne dalsze prowadzenie działalności). Doniesienia o zwolnieniach wydają się świadczyć o tym, że powyższy wniosek został przyjęty.

Wygląda to na smutny koniec studia, które od dłuższego czasu zmagalo się z trudnościami finansowymi - wysokość jego długów może sięgać aż 50 milionów dolarów. Nie wiemy też co stanie się z tworzonym przez TimeGate shooterem free-to-play Minimum, po ewentualnym zamknięciu studia. Póki co musimy czekać na oficjalne oświadczenie, które rozwieje wszelkie wątpliwości.

TimeGate Studios powstało w 1998 roku w Teksasie. Pierwszymi grami studia były udane strategie z serii Kohan, zapoczątkowanej w 2001 roku. Później firma stworzyła średnio przyjęte dodatki do pierwszej części gry F.E.A.R. (Extraction Point i Perseus Mandate), a następnie zajęła się strzelanką Section 8. TimeGate Studios brało również udział w developingu nieudanego Aliens: Colonial Marines. Mimo ostatnich niepowodzeń studia, fani zawsze będą pamiętać je za serię Kohan.