Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kohan: Immortal Sovereigns (PC)
OkładkaKohan: Immortal Sovereigns (PC)

Kohan: Immortal Sovereigns PC

RTS osadzony w mistycznym świecie Khaldun, opleciony bogatą fabułą opisującą przygody nieśmiertelnego Kohana, poszukującego rozwiązania tajemnicy zagłady swojej rasy.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kohan: Immortal Sovereigns Premiera PC

16marca2001

pudełko PL

23października2001

producent: TimeGate Studios wydawca: Strategy First wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kohan - Immortal Sovereigns jest strategią fantasy rozgrywaną w czasie rzeczywistym. Akcja gry umieszczona została w mistycznym świecie Khaldun, a gracz wciela się w rolę jednego z Kohanów - nieśmiertelnych wybrańców. Kiedyś władali oni całą potęgą świata, ale ich kultura i społeczność została zniszczona przez potężne kataklizmy. Nieśmiertelność uratowała ich przed całkowitą zagładą i pomału zaczęli odbudowywać swoją potęgę. Gracz musi doprowadzić do przywrócenia ich dawnej chwały, rozwiązać zagadkę zagłady i stawić czoło nadciągającemu przeznaczeniu.

Aby stworzyć potężne królestwo, grając w Kohana trzeba łączyć ze sobą wojskowe i ekonomiczne umiejętności - strategie, taktykę i zarządzanie zasobami. Duży nacisk w grze położony został na zarządzanie budowaniem i dostawami na potrzeby wojska. Armia, aby być skuteczną i niepokonaną, musi być nie tylko sprawnie dowodzona, ale też szybko i dobrze zaopatrywana. Odkrywanie sekretów świata Khaldun oraz historii Kohanów również jest bardzo ważne - znajomość przeszłości może pomóc lepiej przygotować się na to, co czeka w przyszłości.

Historię Kohanów gracz pozna w trybie kampanii. W Kohanie dostępny jest trening podstawowy, trening zawansowany, pełna kampania oraz gra dla maksymalnie 8 graczy przez Internet lub sieć lokalną (LAN). Do gry dołączony jest również edytor map z automatycznym generatorem pozwalający użytkownikom tworzyć lub zmieniać mapy.

  • Różne formacje zmieniają wartość bojową, zasięg widzenia, strefę kontroli, możliwości ruchu, a nawet morale całej kompanii. Ponad 40 różnych jednostek może być łączonych ze sobą, co daje tysiące kombinacji różnych kompanii.
  • Jednostki w każdej kompanii same sobą zarządzają, ustawiają i atakują kierowani swoją własną, sztuczną inteligencją (AI).
  • Wysoka rozdzielczość (do 1024x768), 16-bit kolor, rozmywanie krawędzi (anti-aliasing) jednostek, budynków i czarów. Każda jednostka ma ponad 400 klatek animacji tworzących płynne i naturalne ruchy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kohan: Immortal Sovereigns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kohan: Immortal Sovereigns Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM